Małe Elektrownie Wodne - Forum społeczności

Małe Elektrownie Wodne w polsce, forum, serwis, automatyka, sterowanie, projekty, turbiny, turbina, kaplan, franciss, montaż, konsultacja, portal
Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 09:31

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: wtorek, 12 kwietnia 2011, 21:51 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): środa, 30 listopada 2005, 01:00
Posty: 186
Mam taką cichą sugestię dla admina...czy mógłby zwrócić nieco większą uwagę na postawy niektórych userów forum...może więcej użytkowników miałoby odwagę wogóle się wypowiedzieć...generalnie zauważyłem (i pewnie nie tylko ja) że wielu ludzi przestało się wypowiadać...
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: piątek, 15 kwietnia 2011, 10:29 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 16 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 452
Lokalizacja: Dom Wielkopolska, MEW Zachodniopomorskie
czyli konkretnie co miałby zrobić? Powyrzucać tych nieaktywnych?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: piątek, 15 kwietnia 2011, 18:28 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): środa, 30 listopada 2005, 01:00
Posty: 186
Nie kolego. Wystarczy że ci którzy nie są inżynierami, magistrami i doktorami... oraz ci którzy nie mają zwyczajnie czasu śledzić najnowszych trendów w MEW, a także ci którzy którzy nie potrafią fachowo nazwać tego o czym piszą, BĘDĄ MOGLI WYPOWIADAĆ ŚIĘ na forum bez obawy że inni użytkownicy, tacy farbowani WSZECHWIEDZĄCY, będą ich strofować w sposób "nieelegancki", bo to skutecznie zniechęci ich do jakichkolwiek wypowiedzi w przyszłości. I pisanie o tym że gówno bardziej śmierdzi niż chanell no5 jest pier....niem o Szopenie. Nie zawsze pisanie prosto z mostu jest właściwie. Jak do tej pory nikt nie miał tego problemu aż do czasu kiedy głos zaczął zabierać niejaki Sz..... Osobiście uważam że jego posty są wartościowe, niejednokrotnie poruszają tematy które prostym właścicielom MEWek nawet nie przyszły by do głowy. Ale merytoryczność to nie wszystko. Nie mam zamiaru dać się poniżać tylko dlatego że ktoś ma więcej czasu na wertowanie wikipedii, czy podręczników niż ja. Ja, mając wykształcenie muzyczne, zamiłowanie do mechaniki, i dwie przedwojenne turbiny pokryte metrową warstwą mułu, zrobiłem sam jeden elektrownię która średnio na dzień dzisiejszy oddaje ok 20kW mocy przy spadzie mniej niż 1,5 m. Czy mam się czego wstydzić? Według Sz. tak, według mnie nie. I nie zamierzam się wiecznie podkładać takim RZEKOMYM znawcom i pozwalać sobą pomiatąć tylko dlatego że mój potencjał jest dwukrotnie większy (nie trzykrotnie, to jakieś rojenia debila!) niż to co uzyskuję.
Uważam że takie postawy jak Szama wypłoszyły wielu userów forum, a wielu nowych zniechęciły do jakiegokolwiek wypowiadania się. Uważam że ktoś ;powinien temperować w zalążku taki styl, bo inaczej forum b ędzie w dalszym ciągu umierać, tak jak umiera od jakiegoś czasu. Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: piątek, 15 kwietnia 2011, 19:51 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 6 lutego 2005, 01:00
Posty: 95
Lokalizacja: Dom Lubuskie MEW zachodniopomorskie
Popieram.
Pozdrawiam fryniu


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: piątek, 15 kwietnia 2011, 22:15 
Offline
jestem tu nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 6 września 2009, 12:45
Posty: 9
Lokalizacja: gdańsk
Witam też popieram śledzę forum załatwiam dokumentację ale też się nie udzielam ,bo też zostałem potraktowany jak chłopiec.Bierzcie przykład z elektrody forum budowa elektrowni wiatrowej domowym sposobem tak temat się rozrusł ,że są dwa archiwa i dwa wątki tematu tyle ludzi się udziela i dzieli się wiedzą czego tu nie zauwarzyłem.

_________________
szyszunka


Ostatnio edytowano piątek, 15 kwietnia 2011, 22:16 przez szyszunka, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: piątek, 15 kwietnia 2011, 22:15 
Offline
maniak elektrowniarz
maniak elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 30 maja 2005, 01:00
Posty: 1114
Zawszy! bredzisz jakbyś był na haju. Załóż sobie forum, wpisz w regulamin, że w technice i ekonomii obowiązuje demokracja. Uchwal demokratycznie- jednoosobowo w imieniu pzostałych forumowiczów, że gówno mniej pachnie jak Chanel no 5, a nie śmierdzi.
Wszystko to możesz mieć, tylko załóż sobie to forum! Możesz tam nawet żądać żeby o technice pisać w pięciolinii przy pomocy klucza wiolinowego i nut. Poczekaj trochę, aż na Twoje forum zapisze się jakiś abstrakcyjny malarz, który tak jak Ty teraz, uzna, że pisze w imieniu narodu i odtąd zjawiska fizyczne nie będą opisywane w pięciolinii, tylko przy pomocy kolorów. Może wtedy zrozumiesz co oznaczała gówniana metafora i w jakiej sytuacji została użyta. Przykład ? Proszę bardzo, z ostatniej wypowiedzi:

zawszy napisał(a):
Nie może być tak że każdy lepszy od drugiego a pierwszy mądrzejszy od drugiego. . Uważasz że to normalne?


Potrafi ktoś to przetłumaczyć? Jakim prawem wogóle wypowiadasz się w imieniu innych? Jeszcze trochę, a referendum zrobisz i zamkniesz tę prywatną domenę w imię demokracji!

Szam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: sobota, 16 kwietnia 2011, 13:04 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): sobota, 19 maja 2007, 01:00
Posty: 105
dobrze jest panowie nie dołączajmy do chóru ludzi kłótliwych, fakt pewien stopień wyrozumiałości jest potrzebny bo łączy nas jedno pasja, z drugiej strony ludzie zajmujący sie ta tematyka to nie spokojne duchy często ekscentrycy i nie łatwi ludzie , ja wiele nauczyłem sie z tego forum , choć nie jestem technikiem to mam pewne zdolności oglądu rzeczywistości to mi pozwala nie znać wszystkich zagadnień fizyki oceniając miejscówkę, czy turbinę itp . bez Zawszy i bez Szama było by napewno nudniej pozdrowienia dla wszystkich formułowiczów .


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: sobota, 16 kwietnia 2011, 14:44 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 7 maja 2009, 01:00
Posty: 46
Lokalizacja: Szczecin
szam1953 napisał(a):
Wszystko to możesz mieć, tylko załóż sobie to forum!



Szam, jesteś założycielem tego forum że ustalasz tu reguły?

_________________
Nic na siłę, po prostu weź większy młotek :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: sobota, 16 kwietnia 2011, 16:15 
Offline
maniak elektrowniarz
maniak elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 30 maja 2005, 01:00
Posty: 1114
snapes napisał(a):
szam1953 napisał(a):
Wszystko to możesz mieć, tylko załóż sobie to forum!



Szam, jesteś założycielem tego forum że ustalasz tu reguły?


Qwa ! Nie osiole!, Właśnie napisałem, w ostatnim poście, że po to żeby ustalać reguły trzeba sobie założyć forum.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: sobota, 16 kwietnia 2011, 20:31 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 7 maja 2009, 01:00
Posty: 46
Lokalizacja: Szczecin
szam1953 napisał(a):
snapes napisał(a):
szam1953 napisał(a):
Wszystko to możesz mieć, tylko załóż sobie to forum!



Szam, jesteś założycielem tego forum że ustalasz tu reguły?


Qwa ! Nie osiole!, Właśnie napisałem, w ostatnim poście, że po to żeby ustalać reguły trzeba sobie założyć forum.


Nie egzaltuj się tak :) Właśnie o to mi chodzi, forum nie zakładałeś a narzucasz wszystkim swój rynsztokowy styl rozmowy...

_________________
Nic na siłę, po prostu weź większy młotek :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: sobota, 16 kwietnia 2011, 20:58 
Offline
maniak elektrowniarz
maniak elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 30 maja 2005, 01:00
Posty: 1114
narek napisał(a):
Kolego Coinc.... jesteś tu nowy, od grudnia, i nie poznałeś jeszcze specyfiki tego teatru jednego autora. Spodziewając się takich reakcji jak Twoja napisałem że nowi forumowicze nie zrozumieją o co chodzi i się potwierdziło. Jak widzisz nie jestem jedyny w mojej ocenie tego aktora. Od czasu do czasu ktoś wejdzie na widownię tego teatru ale im prędzej z niej zejdzie to lepiej o nim świadczy.
Adwersarz Szama żył w błędnym przekonaniu co do jego pozycji zawodowej w społeczności forum a Szamowi to pasowało więc nie prostował. Próbowałem go wyręczyć ale adwersarz i tak wcześniej miał dosyć.
Co do moich elektrowni to planiowałem jedną na Amazonce :wink: ( nie dziw się, jesteś tu nowy). ale za oświeceniem mnie przez Szama zrezygnowałem.
Teraz mam trzy elektrownie oddające prąd do sieci. Nie są to elektrownie wodne bo... pozwolenia są biurokratyczne, są kłopotliwe, trudno o rzeczowe rady, lokalizacje, ceny, kalkulacje, operaty, wedkarze, raporty i jeszcze różne takie. ( nie są to też elekrownie wiatrowe).
A poza tym dwa lata nie pisałem na forum i jest mi dobrze.


No i jak tam Panowie demokraci dowiedzieliście się czegoś konstruktywnego z z tego postu?
Wg. mnie Patenciarz jak bredził tak bredzi dalej, na Amazonce zamierzał rower wodny zbudować, szczęśliwie oświecony został - zamiar był na kilkaset a nawet tysięcy egzemplarzy. Czy Wy chcecie biznes robić, czy hobby realizować ? Jeżeli biznes to proponuję poznać się trochę na tym, a jak hobby to "róbta co chceta". Istnieje oczywiście możliwość połączenia tych dwóch rzeczy, wtedy nie dość , że trzeba kochać, to jeszcze znać się na tym. A co do oświadczenia:
narek napisał(a):
...Teraz mam trzy elektrownie oddające prąd do sieci. Nie są to elektrownie wodne bo... pozwolenia są biurokratyczne, są kłopotliwe, trudno o rzeczowe rady, lokalizacje, ceny, kalkulacje, operaty, wedkarze, raporty i jeszcze różne takie. ( nie są to też elekrownie wiatrowe)...

to o kant d.... je rozbić, tego wymaga każda materialna inwestycja (nie w instrumenty finansowe), no chyba, że Patenciarz żyje nadal w świecie własnej wyobrazni.

Szam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: sobota, 16 kwietnia 2011, 21:18 
Offline
maniak elektrowniarz
maniak elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 30 maja 2005, 01:00
Posty: 1114
snapes napisał(a):
szam1953 napisał(a):
snapes napisał(a):
szam1953 napisał(a):
Wszystko to możesz mieć, tylko załóż sobie to forum!



Szam, jesteś założycielem tego forum że ustalasz tu reguły?


Qwa ! Nie osiole!, Właśnie napisałem, w ostatnim poście, że po to żeby ustalać reguły trzeba sobie założyć forum.


Nie egzaltuj się tak :) Właśnie o to mi chodzi, forum nie zakładałeś a narzucasz wszystkim swój rynsztokowy styl rozmowy...


Snapes! Nikomu nic nie narzucam, piszę wyłącznie we własnym imieniu. Dla mnie jak chcesz to możesz nawet wierszem pisać.

Szam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: niedziela, 17 kwietnia 2011, 17:27 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): środa, 30 listopada 2005, 01:00
Posty: 186
Szam. Ja też mówię w i imieniu własnym oraz tych kilku userów którrzy również wyrażają dezaprobatę twoim stylem wypowiedzi wobec tych którzy wiedzą mniej niż Ty. Zechciej łaskawie zauważyć że problemem tu jest TWÓJ sposób odpowiadania użytkownikom nowym, lub tym których uważasz za głupszych od siebie. Nie tylko ja to widzę, i nie mówię bezpodstawnie w imieniu innych. Nikt nie ma do Ciebie pretensji o to że dużo wiesz, ciekawych rzeczy, itp itd. Zrozum człowieku, że jedynym problemem, jest sposób w jaki się odnosisz do takich jak ja, narek i wielu innych. To że nie znam ekonomicznej nomenklatury nie znaczy że nie umiem nic. Szczerze Ci powiem, że nie znam wielu ludzi którzy własnoręcznie zrobiliby to co ja. Być może tak już jest, jeden umie zrobić, drugi zaprojektować. Dalsze wnioski musisz spróbować wyciągnąć sam, jeżeli twoje EGO na to pozwala. To, być może pozwoli Ci zacząć szanować innych, bo tego Ci w zasadzie tylko brakuje, SZACUNKU dla innych użytkowników.
Podsumowując, chcę Ci powiedzieć że to nie jest mój problem, narka, snapesa, frynia i innych. TO TWÓJ PROBLEM SZAM. Poradź sobie z nim a będziesz miał na tym forum samych przyjaciół.
Pozdrawiam.

Edit:
To co piszesz, o tej przenośni z gównem i chanelle...Zechciej zauważyć że na takie porównania i uwagi, to ludzie kulturalni pozwalają sobie wyłącznie wobec osób które znają osobiście, i dość dobrze. Nawet w necie (a niejedno forum znam od podszewki) inaczej piszą ze sobą tzw "znajomki" a inaczej obcy wobec siebie. Zechciej i tę uwagę rozważyć.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: niedziela, 17 kwietnia 2011, 17:51 
Offline
maniak elektrowniarz
maniak elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 30 maja 2005, 01:00
Posty: 1114
No wreszcie z sensem i nad czym warto zastanowić się. Chociaż ja kupuję produkty a nie opakowania.

Szam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: poniedziałek, 18 kwietnia 2011, 06:41 
Offline
Site Admin
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 23 stycznia 2004, 01:00
Posty: 661
Lokalizacja: kaszuby
Temat zamykam bo staje się bez celu.

Forum tworzycie WY - nie ja.

_________________
Nigdy nie myśl że ktoś inny jest głupszy od Ciebie.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL