Małe Elektrownie Wodne - Forum społeczności

Małe Elektrownie Wodne w polsce, forum, serwis, automatyka, sterowanie, projekty, turbiny, turbina, kaplan, franciss, montaż, konsultacja, portal
Teraz jest piątek, 19 kwietnia 2024, 23:23

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: poniedziałek, 23 maja 2005, 12:03 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): sobota, 1 stycznia 2005, 01:00
Posty: 514
Post skasowany!


Ostatnio edytowano piątek, 27 maja 2005, 20:13 przez piomika, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 23 maja 2005, 12:33 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 16 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 452
Lokalizacja: Dom Wielkopolska, MEW Zachodniopomorskie
cholera nie pamiętam, za szybko skasowano post, ale pamietam, że cenę kwh trzeba było podzielić przez 2.

Nawiedzony.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 25 maja 2005, 10:55 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): sobota, 1 stycznia 2005, 01:00
Posty: 514
jw


Ostatnio edytowano niedziela, 19 czerwca 2005, 11:39 przez piomika, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 27 maja 2005, 16:13 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 01:00
Posty: 24
Przepraszam!!!
Nie moje klimaty, sorry!
Ciekaw jestem co się z Tobą dzieje jak się "wkurzysz"?
Może odpuść sobie bo dostaniesz zawału, a szkoda byłoby takiego fachowca. Miłego dnia.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 27 maja 2005, 20:11 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): sobota, 1 stycznia 2005, 01:00
Posty: 514
jw


Ostatnio edytowano niedziela, 19 czerwca 2005, 11:37 przez piomika, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 13 czerwca 2005, 14:28 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): sobota, 1 stycznia 2005, 01:00
Posty: 514
jw


Ostatnio edytowano niedziela, 19 czerwca 2005, 11:36 przez piomika, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 16 czerwca 2005, 22:51 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 01:00
Posty: 24
Nie często bywam, sporadycznie, jak pisałem chyba nie moje klimaty! Masz racjęzę się, że "chwytarz" że to ironia. Lubię inteligentnych ludzi. A jeżeli chodzi Ci o sprzedaż jazu!!!! to chyba Albert Ci wytłumaczył, chyba, że cofnę tę :inteligencję!
pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 17 czerwca 2005, 01:09 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): sobota, 1 stycznia 2005, 01:00
Posty: 514
jw


Ostatnio edytowano niedziela, 19 czerwca 2005, 11:35 przez piomika, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 17 czerwca 2005, 15:19 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 01:00
Posty: 24
Drogi piomka, niestety jeszce nie, chociaż jest to wg mnie okazja wcale nie najgorsza, no chyba, że ktoś to myli z wygraną w Lotto, wtedy radzę - niech gra!
pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 17 czerwca 2005, 23:08 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 28 kwietnia 2005, 01:00
Posty: 39
Lokalizacja: Województwo Mazowieckie
j.w.


Ostatnio edytowano poniedziałek, 20 czerwca 2005, 13:17 przez Muzyk, łącznie edytowano 3 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 18 czerwca 2005, 01:42 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): sobota, 1 stycznia 2005, 01:00
Posty: 514
jw


Ostatnio edytowano niedziela, 19 czerwca 2005, 11:34 przez piomika, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 18 czerwca 2005, 19:40 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): sobota, 1 stycznia 2005, 01:00
Posty: 514
jw


Ostatnio edytowano niedziela, 19 czerwca 2005, 11:32 przez piomika, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 19 czerwca 2005, 09:38 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 01:00
Posty: 24
Witam. Piomka wydaje mi się że należysz do tego gatunku ludzi nieomylnych, do których nie docierają żadne argumenty oprócz swoich. Po drugie widzę że nie masz innych problemów jak Vodnika. Zejdz ze mnie. Pomyśl raczej o tych wszystkich elektrowniarzach, którzy od października dostaną z ZE 0,12 zł/kWh a świadectwo pochodzenia będą wkładać do garnka by ugotować swoim zupę! Chyba, że jeszcze o tym nie wiesz! To są problemy środowiska, a nie vodnik!
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 19 czerwca 2005, 11:17 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): sobota, 1 stycznia 2005, 01:00
Posty: 514
:D
Docierają Vodniku ,docierają :D
Przyganiał kocioł garnkowi. :mrgreen:
A skąd Ci przyszło do głowy, że wogóle jesteś jakimś problemem - Vodniku
Niniejszym kasuję wszystkie swoje posty dotyczące niejakiego Vodnika i prośba do Admnina [b:a1cb7968bc]jesli można skasować temat ;Vodnik sprzeda elektrownię to ja O TO BARDZO PROSZĘ[/b:a1cb7968bc].

Więc temat zejścia z Ciebie mamy z głowy !!!
Tak na marginesie to po jaką cholerę odpisujesz skoro ci duszno bo ktoś wlazł na Ciebie?

....a wracając do tematu środowiska o które wyrażasz taką troskę /ja raczej nie śmiał bym doradzać coś innym skoro mnie to nie interesuje/ to czy przypadkiem w Twoim ogłoszeniu nie było zachęty do kupna Twojej elektrowni ,bo jak twierdziłeś cena od pazdziernika ma być 0,35 zł/ kwh. Super okazja!!!
Z 400.000 kwh produkcji rocznej ( bo więcej chyba nie wyprodukujesz) razy 0,12 zł /kWh daje 48.000 zł przychodu ( nie mylić z dochodem).
Trzeba odjąć ZUS, Podatek do US,Podatek do Gminy,pensja operatora,opłata dzierżawy jazu, jakiś remoncik coroczny bo na paskach chyba wszystko fruwa.

A (przepraszam ,że znowu na Ciebie wchodzę) jaka jest Twoja Cena Vodniku. Po dwudziestu latach (lub więcej) zakup się zwróci???
Super okazja!!!
[b:a1cb7968bc]TO JUŻ WOLĘ GRAĆ W TOTOLOTKA!!!![/b:a1cb7968bc]

NIE PRZEJMUJ SIĘ VODNIKU TEN POST TEŻ SKASUJĘ. A PIWO..........WYPIJ SOBIE SAM :|

P.S. Jakiś przełom w Twojej postawie mimo wszystko się dokonał , bo niezauważyłem w Twoich postach magicznego słowa "d...." a i Twoje posty choć nie źioną fachowością są do strawienia. Ciekawe Vodniku czy kiedykolwiek nadaży Ci się okazja zabrać ponownie głos w jakiejkolwiek sprawie na tym forum.Chyba znów pozostanie Ci bierne podglądactwo. .....A szkoda byłoby stracić takiego..... fachowca.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 19 czerwca 2005, 20:21 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 11 kwietnia 2005, 01:00
Posty: 126
Nie zgadzam sie z stwierdzeniem ze po wprowadzeniu swiadectw pochodzenia energi posiadacze MEW straca na tym. Jedyna szansa aby wyjsc obronna reka jest stworzenie grupy duzej ilosci czlonkow posiadajacych mew i producentow energii. W chwili wprowadzenia swiadectw mali producenci co zyja z pieniedzy z mew sprzedadza zakladom swoje swiadectwa doslownie za darmo. Tych co stac na przetrzymanie ok 4-5 m-c bo tyle zaklady energetyczne beda poprostu mialy swiadectwa gdzies i beda oczekiwac do momentu az zaklady energetyczne beda poszukiwac w pewnej chwili swiadect gdyz musza zapewnic pewien procent energi ekologicznej w swoej produkcji beda kupowac na gwałt. Tak jak mowielm grupa ludzi co to przetrzyma np w postaci stowarzyszenia sprzedadza swoje siwadectwa podpisza kontrakty na bardzo dogodnych cenach nawet moze i po 0,30 zł. To wszytko zalezy jak duza ilosc osob poprostu na poczatku sprzeda swiadectwa. Ale jest szansa ze na tym zyskamy Teraz licze na TRMEW ze zacznie działac w tym kierunku aby nas wszystkich zjednoczyc i zaczac dyktowac warunki. CO Państwo o tym myslicie


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 19 czerwca 2005, 21:42 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 01:00
Posty: 24
Witam!
Możenajpierw ustosunkuję się do Kol.Ziemaka. Znam , w branży tak długo, że nie tylko ja, ale tym bardziej piomka nie jest godzien zapinać mu sandałów. Jest tylko mały problem z ceną powyżej 240 zł/Wh, bo to cena wykupu zamiast świadectwa. Możemy osiągnąć przy dużej podaży cenę 220zł (plus 120 za ee PIOMKA) i to jest tyle. Wiadomo jest niektórym (Ty P. chyba do nich nie należysz!!), że w tym roku w związku z energią ze współspalania, którego na dziś nie można tak naprawdę sprawdzić, zostaną wypełnione normy dla firm obrotu i ze sprzedażą świadectw mogą być problemy. Tak jak mówi kol. Z. duży może przetrzyma, ale mały już niekoniecznie. Z rozmów prowadzonych z URE i Giełdą Energii, która ma obracać papierami wiemy, że na początku będą problemy i to możliwe, że bardzo duże. Wiem, też że TR MEW prowadzi rozmowy z firmami obrotu o podpiasnie umów z małymi na 2-3 lata, tak by mogły przejść przez ten okres przejściowy bez szokowych reakcji.
Jeżeli zaś chdzi o Pana P. to wybacz fachowość Twoją widzę w rozpoznawaniu piwa, no może nie marki, ale smaku. I tego smaku Ci życzę.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 21 czerwca 2005, 01:06 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): sobota, 1 stycznia 2005, 01:00
Posty: 514
:D
Wiesz Vodniku mógłbym Cię teraz pojechać na ostro , bo tematy sam podrzucasz - zaczynając od tego czy jesteś godny zapiąć sandały Ziemiakowi czy nie :mrgreen: (trzeba się leczyć Bracie) a koncząc na Twoim ulubionym temacie - fachowca ( bo zdaje się ,że jesteś fachowcem w przynajmniej trzech dziedzinach :energetyce,mechanice maszyn i budownictwie hydrotechnicznym i nie tylko)

Mógłbym......

Ale mi się zwyczajnie.........niechce :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 21 czerwca 2005, 20:08 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 01:00
Posty: 24
Witajcie w PRL-u!
Widocznie Wasz kochany Admin tak bardzo ingeruje nawet w tą stronę, że nie ma moich dwóch postów, a co zgroza , nie ma też Piomki!!! Wybacz Piomka, za moje obraźliwe słowa pod Twoim adresem, min. że chodzisz na pasku Admina. Widać, że się zerwałeś! Chwała Ci za odwagę! Nie będzie nikt nam dyktował, co jest dla nas dobre. Mamy Dekalog i to nam wystarcza. Żadnych innych bogóf!
Niestety ja vodnik zostałem porwny przez vodniczkę i już niestety się nie odezwę . Bawcie się dalej, bo już kiedyś powiedziano "a orkiestra grała do końca". (niestety dlatego, że nie było już miejsc w szalupie ratunkowej!).
Fajnie było, żegnajcie! bull, bulll!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: wtorek, 21 czerwca 2005, 23:45 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): czwartek, 26 sierpnia 2004, 01:00
Posty: 259
Lokalizacja: dom: O-ca, MEW: brak :(
no i fajno!
Czyja kolejka?
W co się teraz pobawimy?
Może poukładamy klocki, co piomika?
pozdrawiam kółko wzajemnej adoracji - hobbystów, niefachowców
Ł.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: wtorek, 21 czerwca 2005, 23:54 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): sobota, 1 stycznia 2005, 01:00
Posty: 514
[quote:435e3745d5="Lukaszen"]no i fajno!

Może poukładamy klocki, co piomika?

Ł.[/quote:435e3745d5]
No masz babo placek - następny!!!!! :D
[b:435e3745d5]A Ciebie co ugryzło Lukaszen ( o co do mnie masz pretensje)?[/b:435e3745d5]

Wygląda na to ,że na tym forum jest jak w kawale o Polskiej sytuacji politycznej .Ukłonić się Niemcom to Ruski dobiera się nam do d.....
Ukłonić się Ruskim to Niemiec dobiera się do d.....
Wypada ukłonić się Czechom ...... bo Szwed za morza nie sięgnie!

[b:435e3745d5]Vodnik[/b:435e3745d5] - za dużo wymagasz od Admina.Chyba w odróżnieniu od nas nie ma on czasu ,żeby cokolwiek tu cenzurować .Na stronie [b:435e3745d5]1[/b:435e3745d5] lub [b:435e3745d5]poprzednia [/b:435e3745d5]tego tematu ( jest taka opcja na dole ekranu) są Twoje poprzednie 2 posty i moje skasowane przeze mnie.Chciałoby się coś napisać o słowie inteligencja - ale ponieważ Lukaszen wyraża żal i pogląd ,że chcesz opuscić nas przeze mnie to se wyjątkowo daruję.Ponieważ napisałeś o mnie tak ciepło ( że się zerwałem z adminowego paska) to ja zrewanżuję Ci się też komplementem ,że Twoje posty były do strawienia a nawet sprowokowałeś dyskusję na tym forum.

I wiesz co ; nie chce mi się wierzyć ,że rzucisz to forum i nasze ostre polemiki nawet dla takiej kobiety jak Vodniczka :wink:

Pozdrowienia dla Ciebie i Vodniczki. Piomika


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL