Małe Elektrownie Wodne - Forum społeczności

Małe Elektrownie Wodne w polsce, forum, serwis, automatyka, sterowanie, projekty, turbiny, turbina, kaplan, franciss, montaż, konsultacja, portal
Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 12:16

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostNapisane: czwartek, 31 grudnia 2020, 17:54 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 19 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 677
Lokalizacja: Częstochowa
Zwykle w sylwestra podsumowywałem fotowoltaikę, która miała być taka wspaniała w stosunku do wykorzystywania energii wody bez piętrzenia. Sporo o takim porównywaniu już tu napisałem i prawdę powiedziawszy przeszła mi ochota dalej o tym pisać. Już chyba każdy wie jak to jest z fotowolaiką, ostatnio, po latach, jest bardziej opłacalna niż była bo tanieje, co nie zmienia faktu że w czasach aktualności kwestii kilku użytkowników Forum ośmieszyło siebie skutecznie chcąc ośmieszyć "rower wodny". Szkoda, że tak działali bo teraz forum leży, aktywiści wspierani przez Administratora jak sądzę wstydzą się sami siebie i wolą być pochowani. Powtórzę hasło "Flooder gdzie jesteś?"

Opłacalność fotowoltaiki to jedno ale nie zmienia to faktu, że aby dorównać mocy elektrowni bez piętrzenia o mocy 1 kW musi mieć moc 8 kW bo przez 90% czasu "stoi" nic nie produkując.

W ciągu roku Admin zmienił grafikę strony ale nie ożywiło to nic a nic. Miejmy nadzieje, że nowa strona przywiodłą chociaż trochę klientów do firmy Admina ale jednak myślę, że jak ktoś chciał wydać pieniądz na OZE to wydał raczej na foto.

W ostatnim poście wpisałem stan licznika odsłon i wyszło, że ponad tysiąc odsłon tematu było, sporo, fajnie, mam satysfakcję, że to ja jakoś trzymam forum a nie niejaki Max, który chciał mnie pogonić. Podstępem albo raczej bezmyślnie zamykał forum i jakoś nikt inny się nie sprzeciwiał i nie zwracał mu uwagi. Sam zniknął będąc ostatni raz na forum półtora roku temu.

Powodzenia w Nowym 2021 Roku wszystkim życzę.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: piątek, 31 grudnia 2021, 05:16 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 19 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 677
Lokalizacja: Częstochowa
Starzy Uczestnicy forum zapewne pamiętają a nowym przybliżę. Ponad 10 lat temu użytkownik Flooder (4 fakultety) kpiąc z opinii Narka o możliwości sensownego wykorzystania nurtu rzeki (bez piętrzenia) do wytwarzania prądu napisał, że tak małej sprawności (17,6%) nikt nigdy nie będzie chciał wykorzystywać. Teraz Flooder nie zagląda na forum i nie pisze bo zapewne spalił się ze wstydu. Cała fotowoltaika buzuje na sprawności tego rzędu a Japończycy odtrąbili sukces bo w jakimś rodzaju fotoogniw uzyskali sprawność 8,4%. Ogniwo to ma różne inne zalety ale sprawność kiepska. Tak samo turbina wodna pracująca bez piętrzenia okrzyknięta kpiąco „rowerem wodnym” też ma pewne zalety godne rozważenia i wykorzystania.

Wokół Floodera zgromadziła się grupka hejterów rządna prymitywnego wyżycia się czy też dowartościowania ale w obliczy realności świata korzystającego z małej sprawności ogniw, stracili animusz i poznikali. Z przykrością podam, że wśród tych hejterów był też nasz Administrator, dziwne, gospodarz forum a tolerował i podniecał hejt na swojej działce no i mamy efekt, forum zamarło. Hejt za przyzwoleniem gospodarza forum trwał latami. Merytorycznymi argumentami poskromiłem to towarzystwo i teraz całymi miesiącami nikt tu nic nie pisze ( raczej nikt nigdy nie pisze) a ja ze swoją śladową aktywnością zostałem niekwestionowanym liderem forum, żadna satysfakcja. (wstąpiłem tu 18 lat temu).

Od kilku lat na przełomie roku opisuję statystyki funkcjonowania fotowoltaiki w ramach pokazywania, że sprawność poniżej 20% ma sens ale już wszyscy się z tym zgadzają. Takich instalacji co to nigdy nie mały powstać jest już w Polsce prawie milion. Nie ma więc sensu dalej przekonywanie, że także małe może być piękne. Ciekawe ilu tych hejterów ma fotowoltaikę z dyskwalifikująco niską sprawnością .

Składam wszystkim Użytkownikom tu zaglądającym noworoczne życzenia zdrowia i pomyślności na Rok 2022 i lata następne.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: sobota, 31 grudnia 2022, 23:27 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 19 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 677
Lokalizacja: Częstochowa
Jak policzyłem do tyłu to już 7 raz piszę w sylwestra w ramach przywoływania do porządku poprzez okpienie tych co to gremialnie naśmiewali się z elektrowni bez piętrzenia nazwanej ironicznie "rowerem wodnym".
Jakoś nikt już teraz nie kwestionuje takiego pomysłu wobec powszechności fotowoltaiki mającej jeszcze mniejsza sprawność i czasowo ograniczony czas pracy w ciągu roku. "Rower" to lepszy pomysł niż foto dla tych co są w pobliżu odpowiedniej lokalizacji.

Ponieważ tu na forum mało kto zagląda i nikt nie pisze to nie ma co zbytnio się produkować z opisem spraw.

Pozostaje tyko życzyć wytrwałym forumowiczom zdrowia i powodzenia w przyszłym roku i latach następnych.

Z noworocznym pozdrowieniem
Marek
P.S. Z racji antydatowania forum post ukazał się z datą 1 stycznia


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL