Małe Elektrownie Wodne - Forum społeczności

Małe Elektrownie Wodne w polsce, forum, serwis, automatyka, sterowanie, projekty, turbiny, turbina, kaplan, franciss, montaż, konsultacja, portal
Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 13:42

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela, 29 września 2013, 17:51 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz

Dołączył(a): czwartek, 16 grudnia 2010, 23:38
Posty: 79
Lokalizacja: Warszawa
Coś takiego wpadło mi w ręce. Ciekaw jestem waszych opinii.


Załączniki:
geofelieton 8_2013.pdf [833.04 KiB]
Pobrane 295 razy
Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: niedziela, 29 września 2013, 23:35 
Offline
maniak elektrowniarz
maniak elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 30 maja 2005, 01:00
Posty: 1114
Wg, mnie to bełkot. Kolejny maniak z perpetum mobile. Nawet udowodnić wprost tego nie można, bo nie przedstawił żadnej koncepcji wykorzystania ciśnienia. Po prostu stwierdził, że jest, i oznacza to, że można spożytkować je bez żadnego wkładu energii. Przez domniemanie przyjmuję, że profesor chce wepchnąć na 10 km w głąb oceanu cylinder ze szczelnym tłokiem, który po zwolnieniu zawleczki wyleci w górę jak spławik, tyle, że z szybkością światła. Profesorowi zabrakło wyobraźni do obliczenia ile energii wymaga wepchnięcie tego ustrojstwa na 10 km w głąb oceanu. Kłania się prawo Archimedesa. Bilans nawet na zero nie wychodzi, zresztą jak zwykle, z prostej przyczyny jaką jest współczynnik sprawności, który w praktyce nigdy nie jest równy 1, z powszechnie znanych powodów. Profesor, pisząc ten felieton, zapomniał może, że do pojawienia się ruchu potrzebna jest różnica ciśnień. Niestety ocean to nie nadmuchany balon, i nie wystarczy zrobić w nim dziurki. Raczej jest to ściśnięta sprężyna, którą zwolnić może jedynie zmiana przyspieszenia ziemskiego lub zmniejszenie ciśnienia atmosferycznego. Trochę chaotycznie to napisałem, jest już późno.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL