Małe Elektrownie Wodne - Forum społeczności

Małe Elektrownie Wodne w polsce, forum, serwis, automatyka, sterowanie, projekty, turbiny, turbina, kaplan, franciss, montaż, konsultacja, portal
Teraz jest sobota, 27 kwietnia 2024, 11:06

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: sobota, 16 lipca 2005, 19:37 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): środa, 25 lutego 2004, 01:00
Posty: 6
Witam .Mam od jakiegoś czasu problem z załączeniem generatora.Problem jest taki że generator załącza sie na sekunde i wyrzuca.Wyskakuje mi błąd w kontrolerze sieci(za mało voltage) wymieniłem urządzonko na nowe i dalej to samo . Sieć sprawdziłem jest ok.Sprawdziłem wszystkie połaczenia i nic wszystko ok.Metodą na odpalenie jest otwarcie łopat na predkosc nominalną zwarcie stykow kontrolera sieci(mostek z druta) i załaczenie mew.Parodia. :oops: A kiedyś załaczałem start ,generator wszedł na obroty, tacho dało sygnał start i poszło..Macie może jakieś sugestie? :?:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 16 lipca 2005, 20:29 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): sobota, 1 stycznia 2005, 01:00
Posty: 514
Wyjdę znów na czepialskiego - ale przez przypadek byłem na forum kiedy pisałeś swój[b:6a978d2ae0] Pierwszy [/b:6a978d2ae0]post[b:6a978d2ae0] Pajak[/b:6a978d2ae0] Z ciekwości weszłem w Twoje dane bo nigdy Cię na forum nie widziałem i nie czytałem.
I moja sugestia : [b:6a978d2ae0]facet zarejstrował się w lutym 2004 r i nie zabrał głosu w żadnym temacie do tej pory?[/b:6a978d2ae0] 8O
Miło,że moja sugestia / a raczej pierwsze wrażenie /jest już nieaktualne- p.Pajak.
Przykro mi ,że mój post nie jest odpowiedzią na Twój problem - ale ktoś z tego forum na pewno wytłumaczy Ci Twój problem.
Ja natomiast , korzystając z okazji , zaproponuję /nie złosliwie/ - napisz coś więcej o sobie lub swojej MEW

Pozdrawiam.Piomika


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 16 lipca 2005, 21:56 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): środa, 25 lutego 2004, 01:00
Posty: 6
Zarejestrowałem sie w 2004 (chory jestem od 2000r)Niestety niejestem włascicielem a tylko dozorującym elektrownie mojego pracodawcy.Obsługuje 3 elektrownie ta o ktorej mowa ma moc 250kw.Jedną z elektrowni (mechanika ,elektryka i automatyczne poziomowanie zbudowałem sam) TYLE O MNIE

_________________
693506913
gg4374964


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 17 lipca 2005, 13:36 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 19 września 2004, 01:00
Posty: 442
Lokalizacja: Dolnosląskie
Rzeczywiście dwa posty na półtora roku to nie za dużo a jak się wali to pomóżcie. Mimo że jesteś operatorem też chętnie poczytamy o rozwiązaniach technicznych.
Z tego, co napisałeś to jedną MEW elektrykę i automatykę sam zrobiłeś, więc masz o tym pojęcie a zadajesz pytanie na forum, co.. się dzieje...Jak Ci pomóc przy tak skąpym opisie konfiguracji? Piszesz urządzonko, co za urządzonko, jaki kontroler czy tylko przekaźnik czy sterownik programowalny . Ale niech Ci będzie .A nie jeszcze cię skrytykuje zawsze mnie denerwowało jak w automatyce czy pomiarach wymienia się urządzenia kontrolujące a nie szuka się przyczyny to tak jak byś przy zwarciu wymieniał bezpieczniki, bo są niedobre i przepalają się ciągle.
Jeżeli w tej swojej automatyce masz jakieś czasy to spróbuj je skontrolować może to „ urządzonko „ odstrój czasowo niech kontroluje Ci sieć z niewielkim opóźnieniem, albo tacho za szybko daje start na załączenie a układ nie ma jeszcze odpowiednich obrotów
Następnie – nie wiem jak masz realizowany pomiar napięcia ale jak sprawdziłeś wszystkie połączenia i nic to mimo wszystko poprowadź jeszcze przewody pomiarowe napięcia do tego twojego „urządzonka” bezpośredni z punktu pomiarowego bez żadnych listew i styków. Mimo że wydaje Ci się że połączenie jest bo przedzwaniałeś to połóż dodatkowe przewody na skróty i spróbuj załączyć układ. Zdarzają się połączenia że pod wpływem niewielkiego przepływu prądu tracą przewodność. Jeżeli masz ten obwód pomiarowy zabezpieczony bezpiecznikami to sprawdź je pewnie to zrobiłeś ale sprawdź je nie mierząc napięcie na „ urządzonku” tylko fizycznie sprawdź omomierzem bezpieczniki.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 17 lipca 2005, 22:16 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): środa, 25 lutego 2004, 01:00
Posty: 6
Dzieki za wiele wskazówek E 11.Na forum sie nieudzielałem ale zmienie to(od niedawna mam stałego neta).W mew z którą mam problem będe w srode to napisze cos wiecej i bardziej szczegułowo.Prawdopodobnie mam ustawiony zbyt wczesny start a to że pokazuje mi w % a nie obr/min mogło mnie z mylic że obroty startu są ok. :oops:

_________________
693506913
gg4374964


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 8 listopada 2005, 22:51 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 19 września 2004, 01:00
Posty: 442
Lokalizacja: Dolnosląskie
Pajak od lipca minęło strasznie dużo czasu a tu ta środa obiecana nie nadeszła. Miałeś napisać coś więcej jak sobie poradziłeś z problemem. Piomika miałeś racje jak się wali to pomóżcie ale jak sprawa załatwiona to mam was gdzieś. I tak na tym forum jest, jak by mogła się rozwinąć dyskusja chociażby na temat sterowania to facet się wyłącza . To też zniechęca do pisania :| .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 9 listopada 2005, 09:31 
Offline
Site Admin
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 23 stycznia 2004, 01:00
Posty: 661
Lokalizacja: kaszuby
A to napisze. Byłem i zlokalizowałm usterke :mrgreen:

Szeregowo w obwód kontroli napięcia był wpięty jeszcze jakiś przekaźnik od kontroli temperatury łożysk chyba. Przy załączeniu generatora i związanym z tym krótkim spadkiem napięcia styk puszczał, sterownik łapał że zanik napięcia i tak w kółko :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 9 listopada 2005, 10:16 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 19 września 2004, 01:00
Posty: 442
Lokalizacja: Dolnosląskie
Dzięki . A co się dzieje z Pajak-iem :?:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 9 listopada 2005, 14:09 
Offline
Site Admin
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 23 stycznia 2004, 01:00
Posty: 661
Lokalizacja: kaszuby
Nie wiem. Może dawno nie był na forum :?:


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 82 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL