Małe Elektrownie Wodne - Forum społeczności

Małe Elektrownie Wodne w polsce, forum, serwis, automatyka, sterowanie, projekty, turbiny, turbina, kaplan, franciss, montaż, konsultacja, portal
Teraz jest wtorek, 23 kwietnia 2024, 11:09

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: wtorek, 11 grudnia 2007, 07:59 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 4 marca 2007, 01:00
Posty: 128
Lokalizacja: czestochowa
Mam problem z przebudową urządzenia wodnego na rzece do celów MEW.
Posiadam pozwolenie budowlane i problem z mieszkańcami na wiosce
którzy utworzyli społeczny komitet w celu wstrzymania mi budowy ( posiadają poparcie gminy ).
Dotychczasowe zaskarżanie decyzji na budowę nie przyniosło rezultatu sprawa trafiła do sądu administracyjnego który wyda decyzje za 1 rok .

Czy policja ma obowiązek mi pomóż ?,czy osoby wstrzymujące budowę będą odpowiadały za szkody wstrzymania budowy ?

Bardzo proszę o radę jak postępować .


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: wtorek, 11 grudnia 2007, 09:26 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 20 stycznia 2005, 01:00
Posty: 285
Lokalizacja: Piła MEW Gryfice rz.Rega
Witam.
Miałem podobne problemy ..na wsi to norma , wieśniakom wszystko nie pasuje zazdrośniki i nieroby ,wracając do tematu musisz zasięgnąć opinii radcy prawnego czy przy wniesieniu zaskarżenia decyzji do SA możesz dalej realizować budowę.
Z tego co jest Mi wiadomo to tak bo masz administracyjnie wydane pozwolenie ,na pewno już poczyniłeś jakieś prace i poniosłeś koszty takie czy inne związane z tą decyzją budowlaną ,wiec urząd który ci je wydał i jest ono prawomocne będzie odpowiadał za jej cofnięcie (koszty odszkodowanie bardzo wysokie )itd. Chyba ze kto inny zaskarżył decyzję w takim wypadku masz prawo budować bo masz ważne pozwolenie a SA ci go nie cofnie bo też będzie się wiązało z odszkodowaniem
Sąd Administracyjny może uznać że pozwolenie jest be albo doszukać się uchybień itd. Ale to nie twoja wina tylko urzędu który ją wydał więc on będzie ponosił konsekwencje w dalszej drodze postępowania cywilnego jeśli do niego dojdzie.
Jeśli zaś ludzie ci blokuja przejazd czy inne sprawy polecam kodeks karny ,poszukaj w necie znajdziesz przepisy ,jeśli policja nie zrobi z tym porządku to napisz skarge na bezczynnośc policji do komendanta gł. Z powiadomieniem MSWiA Jeśli to nie pomorze to wnieś zawiadomienie do prokuratury o popełnieniu przestępsta przez funkcjonariuszy policji bo zaniechanie czynności jest bodajże przestępstwem polecam udac się do radcy i to czym prędzej .
Z policjantami też miałem przeboje na wsi bo to wszystko kolesie wieśniaków i robią wszystko po ich myśli .
Pozdrawiam ..

_________________
skype praktykant897
WP hydroenergia1

Nie dyskutuj z nikim, kto ma nad Tobą pół litra przewagi :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: wtorek, 11 grudnia 2007, 09:45 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 4 marca 2007, 01:00
Posty: 128
Lokalizacja: czestochowa
Dzięki wielkie a juz myślałem ze mam pecha i mnie prześladuje .
Czyli jak piszesz to norma .
Budować mi wolno problem największy to wieśniacy i władza lokalna gmina i lokalna policja
od których pomocy nie otrzymam .Myślę ogrodzić teren budowy zrobić monitoring i sprawy cywilne i karne o szkody i wstrzymanie budowy .Tylko co zrobić jak zablokują dojazd na plac budowy wynajęty sprzęt to koszty 1000 zł godzina ???


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: wtorek, 11 grudnia 2007, 10:08 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 20 stycznia 2005, 01:00
Posty: 285
Lokalizacja: Piła MEW Gryfice rz.Rega
Tak jak napisałem wyżej
Nie wolno blokowac przejazdu na drodze jeśli niema się zezwolenia władz na pikietowanie itp.
Jeśli jednak ktoś lub coś blokuje tobie przejazd jest to przestępstwo i od tego Policja i inne służby ,gdyby jednak Policja nie usuwała z drogi tych ze blokujących masz prawo do tego co pisałem wyżej
W czynnościach policyjnych winno wyglądać to tak
Zawiadamiasz policje o przestępstwie jakim jest blokowanie przejazdu , policja jest zobowiązana prawem przyjąć zgłoszenie i podjąć interwęcje , po przyjechaniu na miejsce stwierdza iż faktycznie jest blokowana droga to ludziom to robiącym należą się mandaty bądź wnioski do sądu grockiego .
W dalszym toku jeśli policja ukarze mandatem masz prawo pozwać ludzi zbiorowo lub osobno o odszkodowanie do sadu cywilnego (koszty przestoju maszyn etc.)
Polecam się zaopatrzyć w kamerę i filmować interwencje policji masz do tego prawo bo funkcjonariusz policji jest osobą publiczna , jeśli będą robić czynności opieszale bądź w ogóle masz dowód na filmie i możesz spowodować nawet iż wyleja ich na zbity pysk .
Innej drogi niema nie polecam też żadnych spraw z ochroną bądź innymi tego typu rzeczami bo policja znajdzie paragraf wtedy na ciebie ..
Pozdrawiam i powodzenia w walce z wieś makami 
PS. Najlepiej dzwonić na policje jak chcesz przejechać wtedy w ich obecności na pewno ci się to uda a jak jakiś kowalski wleźie pod koparke i ta go przejedzie w obecności policji będzie z nimi źle ..

_________________
skype praktykant897
WP hydroenergia1

Nie dyskutuj z nikim, kto ma nad Tobą pół litra przewagi :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: wtorek, 11 grudnia 2007, 10:11 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 20 stycznia 2005, 01:00
Posty: 285
Lokalizacja: Piła MEW Gryfice rz.Rega
A i jeszcze jedno .
Firma która robi tobie usługi nie może żądać zapłaty za to że nie z twojej winy sprzęt nie dojechał lub nie wyjechał z miejsca robót ale tu możesz się narazić na proces choć na pewno go wygrasz.

_________________
skype praktykant897
WP hydroenergia1

Nie dyskutuj z nikim, kto ma nad Tobą pół litra przewagi :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: wtorek, 11 grudnia 2007, 11:07 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 4 marca 2007, 01:00
Posty: 128
Lokalizacja: czestochowa
Dziękuje ponownie miło jak ktos wesprze na duchu .czasem to wydaje się ze niedobry człowiek jestem ze MEW budować pragnę ciekaw jestem czy w innych krajach zachodnich też wieśniacy są tacy jak w Polsce


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: czwartek, 13 grudnia 2007, 07:54 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 24 lutego 2005, 01:00
Posty: 405
to ty budujesz tą MEW na wodospadzie w szklarskiej porębie ??


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: czwartek, 13 grudnia 2007, 14:53 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 4 marca 2007, 01:00
Posty: 128
Lokalizacja: czestochowa
nie a co tam są problemy podobne


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: czwartek, 13 grudnia 2007, 18:16 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 24 lutego 2005, 01:00
Posty: 405
mniej więcej, MEW ma zabrać całą wodę z wodospadu, więc cała okolica martwi się brakiem walorów turystycznych, ich podstawowym źródłem zarobkowania


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: czwartek, 13 grudnia 2007, 20:58 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 19 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 677
Lokalizacja: Częstochowa
To mnie rykoszetem trafił ten wodospad. Nie chodzi o Szklarską Porębę tylko o Podgórzyn, dokładniej o Przesiekę. Wszystko dobrze szło z załatwianiem papierów tylko miałam tą wyjątkową "przyjemnośc", że w miedzyczasie wybuchła ta afera z wodospadem. Moja MEW miała być w okolicy( ta na wodospadzie to poroniony pomysł), schowana w krzakach, nic by nikomu nie szkodziła tylko teraz urzędnicy odreagowują swoją niekompetencje i już 8 miesiąc walczę.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: sobota, 15 grudnia 2007, 00:18 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): czwartek, 1 listopada 2007, 01:00
Posty: 10
kolego narek

zdaje sie ze tu gdzies pisales ze lubisz tworzyc pisma do darmozjadnych urzednikow, ktorzy to nabieraja predkosci w pracy i zaluja ze z Toba zaczeli;
czy mozesz podac przyklady tu na forum takich pism, zwrotow, itp. byc moze niejednemu ulatwiloby sprawe;

ja kiedys jak sie pochwalilm ze mysle wiatrak postawic to na wsi zawrzalo, ciemnogrod zaczal wymyslac ze wiatrak jest szkodliwy dla zdrowia, kury przestana niesc jajka, krowy dawac mleko, wszystko bedzie zle roslo na pare km dokola, pioruny na wies bedzie sciagac, a na nich samych spadna kary boskie, z rakiem wlacznie; u kazdego w chalupie masa elektrycznego sprzetu, silniki po pare kW, mikrofalowki, komorki, piecyki, itp i sie nie boja, a wiatrak moze z kilometr za wsia i juz bedzie im szkodliwy; grozili ze podpala jak zbuduje; ot ciemnogrodzianom nie miesci sie w lbach ze mozna na polu miec wiatrak a nie zytko, kartofle, owies i buraki;


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: sobota, 15 grudnia 2007, 18:01 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 19 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 677
Lokalizacja: Częstochowa
Tak po prawdzie to ja się na siłe powstrzymuję przed pisaniem no bo za dużo nie chce rozrabiać. W poniedziałem mija termin ponownego rozpatrzenia sprawy i zobaczymy.
Jest tam plan zagospodarowania przestrzennego i robią już tak naciągana interpretacje, że rece opadają. Przedstawili mi opinie urbanisty, że niby nic nie wolno budować, nawet nie wolno rozbudować sieci niskiego napięcia na tyle aby nowego odbiorce podłączyć. Złożyłem zapytanie czy przez ostatnie 7 lat (tyle ma plan), nikt nie został podłączony. W głowie sie nie mieści, planowanie przestrzenne takie że nie ma jak sie rozwijać. Na to pismo chcieli odpowiedzieć za miesiąc to im powiedziałem, że tu nic nie trzeba szukać, urząd wszystkie dane ma i wg KPA odpowiedź ma byc niezwłoczne. Dałem im tydzień. To też wypada w poniedziałek i jak nie będzie odpowiedzi ide na policje, że naruszyli prawo.
A co do przykładów moich działań w urzedach to gdy było pierwsze odwołanie w Samorządowym Kolegium Odwoławczym to poszedłem do prezeski i spytałem czy zawiadomi policje lub prokuraturę bo ma taki obowiązek, jeśli sie okaże, że sprawa była załatwiana nieprawidłowo. Ściemniała strasznie. W rozmowie z wójciną też zwróciłem jej uwagę, że na wyborach walczyła o to by mieć obowiązki wójta to niech zawiadomi o złamaniu prawa przez jej urzedników.
Co do umieszczania skanów pism na forum to narazie , jak tu jestem ponad 3 lata, to sobie przypominam, że tylko raz coś takiego było. Ale myślę o tym i może w końcu dojrzeję do tego. Może faktycznie to komus ułatwi, choć sugerował bym aby na poczatek to jednak łagodnie ale jak juz nadepną na odcisko to nie ma nic do stracenia.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: niedziela, 16 grudnia 2007, 06:53 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 24 lutego 2005, 01:00
Posty: 405
nie zgadzam się, to forum powinno służyć wymianie takich pism, choćby na PRIVA, bo banda urzędasów to najgorsza plaga egipska, i powinniśmy walczyć z nią razem, osobno nic nie zdziałamy


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: niedziela, 16 grudnia 2007, 07:49 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 20 stycznia 2005, 01:00
Posty: 285
Lokalizacja: Piła MEW Gryfice rz.Rega
Własnie tak malezy robić..w wiekszości siła ..
EkoFile już dawno otym wiedzą lecz nie grono MEW a szkoda...

_________________
skype praktykant897
WP hydroenergia1

Nie dyskutuj z nikim, kto ma nad Tobą pół litra przewagi :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: piątek, 1 lutego 2008, 17:59 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 2 sierpnia 2006, 01:00
Posty: 96
Lokalizacja: Z brzucha Mamy...
Nadesłano: Sb grud. 15, 2007 5:01 pm Temat wiadomości: Re: Wstrzymanie budowy

narek napisał(a):
Tak po prawdzie to ja się na siłe powstrzymuję przed pisaniem no bo za dużo nie chce rozrabiać. W poniedziałem mija termin ponownego rozpatrzenia sprawy i zobaczymy.


No i co było dalej?

_________________
Jedną z nielicznych zalet demokracji jest to, im głupszy jest ten wybrany, tym głupsi są ci co go wybierali...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: sobota, 2 lutego 2008, 06:52 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 19 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 677
Lokalizacja: Częstochowa
No i co było dalej?
Oczywiście sprawa znowu załatwiona negatywnie a za 10 dni mija termin załatwienia ponownego odwołania do Samorzadowego Kolegium Odwoławczego.
Wiecie co koledzy, dojrzałem do tego by podawać na forum skany pism jakie do nich ślę tylko zapodziała mi sie przy przeprowadzce dyskietka instalacyjna do skanera a komp po formatowaniu nie widzi skanera. Ściągnąłem z netu sterowniki ale niestety wyszło, że z błędem. Dwa wieczory walczyłem z uruchomieniem skanera ale nie wyszło.
W moich pismach do władz ładuje równo, chętnie bym pokazał, odpowiadaja bzdury i wytykam im to określając dobitnie. Nie ma co opisywać musiał bym skanować. W piśmie do wójta o poziomie jego podwładnych znalazły sie określenia "kuriozum niekompetencji" i też "czy rozumieją słowa jezyka polskiego". Na samego wójta (wójtową) też złozyłem skarge do protokołu u przewodniczacego rady. Zamierzam się zwrócić do Rady Gminy by mi pozwolili wystąpić na sesji rady z referatem nt. toerowania łamania prawa przez wójta, urządników i prezes SKO.
Sprawa trwa 10 miesiąc.
Ale patrząc realnie, że kliki nie ruszysz więc załatwiam też lokalizację w innym miejscu, w innej gminie. Narazie m.in. napisałem do wojewody dolnośląskiego by ewentualnie nie zatwierdził projektu planu zagospodarowania przestrzennego bo zapomnieli wpisać sprawę OŹE. W piśmie do wojewody jest wskazane szereg aktualnych regulacji prawnych i chyba nie było by źle abym to pokazał na forum tylko te sterowniki. Może coś podpowiecie. Wyglada, że są to sterowniki określana jako sterownik 28, a tak wogóle to w kompach nie jestem mocny.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: sobota, 2 lutego 2008, 10:55 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 01:00
Posty: 765
Co to za skaner model itd. sterowniki sciagnij jeszcze raz bledy czasami wystepuja.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: sobota, 2 lutego 2008, 17:23 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 21 stycznia 2005, 01:00
Posty: 412
Lokalizacja: Dom: Poznań MEW: Gryfice
Jak chcesz pomocy z tym skanerem to odezwij sie do mnie na gg.

Pozdrawiam

Jarek

_________________
"Światem rządza głupi,gnuśni i występni"-Dante Alighieri

GG: 3708469
Skype: Flooderek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: niedziela, 3 lutego 2008, 04:31 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 19 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 677
Lokalizacja: Częstochowa
Dziękuję za oferty pomocy. Była jeszcze jedna sesja prób uruchomienia ale ... no nie da rady, ręce opadają. Skaner to Plustek U16B+. Raz juz nawet wyświetliło komunikat, że wszystko gra tylko działać nie chciało. Chciał bym to wysłać jako skany bo było by na kopii widać pieczątki przyjęcia. Zamazał bym tam też nazwiska bo tak ostro, do publicznej wiadomości to sie ktoś może czepiać, że jego dobre imię szkaluję. (sam sie o to postarał.) No nic, coś jeszcze pomyślę.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: niedziela, 3 lutego 2008, 09:52 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 01:00
Posty: 765
z takiego adresu sciagales http://www.plustek.com/support/download.asp ?


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL