Małe Elektrownie Wodne - Forum społeczności

Małe Elektrownie Wodne w polsce, forum, serwis, automatyka, sterowanie, projekty, turbiny, turbina, kaplan, franciss, montaż, konsultacja, portal
Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 09:50

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: środa, 18 października 2006, 10:40 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): czwartek, 16 lutego 2006, 01:00
Posty: 23
Witanko,

na stronie URE został zamieszczony dokument:


Pakiet informacyjny dla przedsiębiorstw zamierzających prowadzić działalność gospodarczą, polegającą na wytwarzaniu energii elektrycznej w odnawialnych źródłach energii

czyli jak uzyskać koncesję na wytwarzanie e.e. w OZE

narka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: środa, 18 października 2006, 21:27 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lipca 2005, 01:00
Posty: 27
Lokalizacja: podkarpacie
Ktoś kiedyś powiedział, że naszą cywilizację nie zniszczy żaden kataklizm ale biurokracja - i ma rację :twisted:

Najlepszym przykładem jakie jest podejście państwa do działalności gospodarczej jest pkt 2.


2) dysponuje środkami finansowymi w wielkości gwarantującej prawidłowe wykonywanie działalności bądź jest w stanie udokumentować możliwość ich pozyskania;

Wynika z tego fakt, że robienie interesów w Polsce polega na ciągłym dokładaniu do niego.

A co k..wa te koncesje mają dać i komu.
Handel paliwami podlega cały czes koncesją i co! afery, przekręty, mafie, łapówkarstwo i monopol.

Szkoda słów na taki debilizm. :twisted:
Wyślę e-maila do Kim Dzong Ila aby następną bombe przetestował na naszym sejmie. :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: środa, 18 października 2006, 21:34 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 2 sierpnia 2006, 01:00
Posty: 96
Lokalizacja: Z brzucha Mamy...
nie ,nie najlepsze w tym co trzeba przygotować dla panów urzędników jest "opinia o przygotowanej dokumentacji (opracowana przez niezależną stronę trzecią) "
Rozumiecie, robisz dokumentację i musisz dostarczyś opinię innej firmy o Twojej dokumentacji!!!
Tego by Mrożek nie wymyślił!!
To jest chore Państwo!

BTW: a w USA w stanie Montana obywatel nie ma dowodu osobistego i na aucie może mieć tylko 1 tablicę rejestracyjną!
Jak to możliwe? Jak oni żyją bez dowodu?
A i nie ma obowiązkowego ZUS-u!!

_________________
Jedną z nielicznych zalet demokracji jest to, im głupszy jest ten wybrany, tym głupsi są ci co go wybierali...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: środa, 18 października 2006, 21:51 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lipca 2005, 01:00
Posty: 27
Lokalizacja: podkarpacie
Zapomnieli jeszcze o zaświadczeniu od księdza, że byłeś u spowiedzi.
:twisted:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: czwartek, 19 października 2006, 08:23 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): czwartek, 16 lutego 2006, 01:00
Posty: 23
[quote="Trout"]nie ,nie najlepsze w tym co trzeba przygotować dla panów urzędników jest "opinia o przygotowanej dokumentacji (opracowana przez niezależną stronę trzecią) "

jak dokładnie przeczytasz to zobaczysz, że to dotyczy współspalania. A jak ciągle widać i słychać wciąż są tam nieprawidłowości. Moim zdaniem Państwo powinno ograniczyć wsparcie dla tego typu "OZE"

co tych warunków ekonomicznych - zamieszcza się tu umowę kredytową np.

zresztą, z części tych wymagań można było zrezygnować, ale jak ktoś przechodził już przez to to wie że to nie takie straszne

może niech wypowie się też ktoś kto ma koncesje?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: sobota, 21 października 2006, 15:06 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): środa, 7 lipca 2004, 01:00
Posty: 107
me_l_0n napisał(a):

co tych warunków ekonomicznych - zamieszcza się tu umowę kredytową np.



gdzie do wniosku kredytowego nalezy dołaczyc rzeczona koncesje :mrgreen:

A ja ze swoimi max. 20kW jestem potentatem, dyktujacym warunki na lokalnym rynku OZE w Pcimiu Wielkim.

_________________
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Uwaga!!!!
Indywidualista
Nie monitoruję postów w których się wypowiadam
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: wtorek, 24 października 2006, 07:41 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): czwartek, 16 lutego 2006, 01:00
Posty: 23
nie koncesje tylko promesę koncesji


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: wtorek, 24 października 2006, 12:24 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): środa, 7 lipca 2004, 01:00
Posty: 107
"
(dokumenty niezbędne do uzyskania promesy koncesji oznaczono literą „ P ”)

3. Dokumenty wskazujące posiadanie możliwości finansowych zapewniających prawidłowe wykonywanie działalności objętej koncesją
1) zestawienie rocznych, planowanych przychodów i kosztów dla działalności objętej wnioskiem koncesyjnym, na okres /max. 50-letni 8O ? /, na jaki koncesja ma być udzielona (harmonogram finansowania inwestycji /dop.moj : a co on zawiera,jakiś wzór ?/ – w przypadku promesy); (P)
2) kopie sprawozdań finansowych (a w przypadku podmiotów nieobowiązanych do prowadzenia ksiąg rachunkowych - zestawienie przychodów i kosztów działalności gospodarczej lub zeznania podatkowe – PIT) z ostatnich trzech lat, a jeżeli przedsiębiorca prowadzi działalność gospodarczą przez okres krótszy niż trzy lata - dokumenty te za cały okres działalności; (P)
3) zaświadczenie z właściwego Urzędu Skarbowego stwierdzające, że przedsiębiorca nie zalega ze zobowiązaniami wobec budżetu państwa; (P)
4) zaświadczenie z właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych stwierdzające, że przedsiębiorca nie zalega z wpłatą składek na ubezpieczenia społeczne; (P)


.....

Prawo energetyczne” uzyskania koncesji wymaga wykonywanie działalności gospodarczej w zakresie: wytwarzania paliw lub energii, z wyłączeniem: wytwarzania paliw stałych lub paliw gazowych, wytwarzania energii elektrycznej w źródłach o łącznej mocy nieprzekraczającej 50 MW niezaliczanych do odnawialnych źródeł energii, wytwarzania energii elektrycznej w skojarzeniu z wytwarzaniem ciepła w źródłach o łącznej mocy nieprzekraczającej 5 MW niezaliczanych do odnawialnych źródeł energii, wytwarzania ciepła w źródłach o łącznej mocy nieprzekraczającej 5 MW.


Kocioł lokomotywy kupię ! turbinę parową do 500kW. Wróżkę na 1/4 etatu,emeryta do spółki cywilnej.Przyjmę wszystko co się pali ale nie może być sklasyfikowane do paliw,energi ODNAWIALNEJ.
Poj....ny ustrój :evil:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: wtorek, 24 października 2006, 18:09 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 2 sierpnia 2006, 01:00
Posty: 96
Lokalizacja: Z brzucha Mamy...
A ja mam pytanie, co jest gdy ja ne prowadzę działalności gosp. Chcę wytwarzać energię na własne potrzeby?

Dla wyjaśnienia jestem rolnikiem (bo o taki przykład tu chodzi)
Nie dotyczy mnie ZUS,Urząd Skarbowy, i inne !!!

_________________
Jedną z nielicznych zalet demokracji jest to, im głupszy jest ten wybrany, tym głupsi są ci co go wybierali...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: wtorek, 24 października 2006, 19:20 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 8 sierpnia 2005, 01:00
Posty: 273
Trout napisał(a):
A ja mam pytanie, co jest gdy ja ne prowadzę działalności gosp. Chcę wytwarzać energię na własne potrzeby?

Dla wyjaśnienia jestem rolnikiem (bo o taki przykład tu chodzi)
Nie dotyczy mnie ZUS,Urząd Skarbowy, i inne !!!


:D Cz. to znowy ty Trout :D Moim zdaniem , jesli tylko masz imienne pozwolenie wodno-prawne na korzystanie z rzeki do celów energetycznych,
to tak jakbys sobie konia do wytwarzania enegrii kupił. Czyli moga Ciebie cmoknąć i tego bym sie trzymał jak pijany płotu. :D

Pozdrawiam Szam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: czwartek, 26 października 2006, 07:23 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): czwartek, 16 lutego 2006, 01:00
Posty: 23
na własne potrzeby koncejsa nie jest wymagana,
ale jeżeli będzie Pan ją miał (koncesję), to nawet na tą energię, którą Pan zużyje może Pan wnioskować o wydanie świadectwa pochodzenia, które później można sprzedać na TGE ( 236 zł/Mwh w notowaniach ciągłych ostatnio taki kurs)

pozdro


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL