Małe Elektrownie Wodne - Forum społeczności

Małe Elektrownie Wodne w polsce, forum, serwis, automatyka, sterowanie, projekty, turbiny, turbina, kaplan, franciss, montaż, konsultacja, portal
Teraz jest piątek, 19 kwietnia 2024, 15:35

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: środa, 25 października 2006, 20:15 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 2 sierpnia 2006, 01:00
Posty: 96
Lokalizacja: Z brzucha Mamy...
Witaj Szam,
a)nie znałem Henia Gębali, ich dane znalazłem w sieci ale bezczelnie wykorzystują mojego znajomego biorąc od niego haracz za prawdopodobne zanieczyszczenie rzeki ( on zarybia im rzekę palczakami potokowca).Działają na pograniczu, ale to muszę pokreślić są lepsi niż PZW
b) o PZW mógłbym pisać dziesiątki postów, to jest zakonserwowana komuna, prezesi to byli wojskowi i milicjanci. Nie jestem wędkarzem, ale z racji wykonywanego zawodu stykam się z nimi ~1x/tydz. Część jest OK, ale reszta-ustami Zarządów Okręgów-ma jakąś szczególną misje-sobie tylko zrozumiałą.Jak tylko ich próbujesz "uszczypnąć" to krzyczą, że są organizacją pożytku publicznego !!! (podobnie związki działkowców,ZNP,itp)
Jeżeli jesteś członkiem PZW, to sorry jak Cię uraziłem.
PZW obraca kasą ze składek swoich członków i od 2-3 ludzi w zarządzie zależy jak wydadzą 0,5 mln PLN na zarybienie. Nie muszę Ci pisać do czego to prowadzi-ale nikt nikogo za rękę nie złapał.

E tam, napiszę o czym innym

Jak kupisz młyn, albo i przed wrzuć parę fotek, albo lepiej podaj link gdzie są fotki.
Mam znajomego na Wieżycy w małej wiosce Rekownica i kupili młyn. W środku zrobili super-tj. kilka pokoi, kuchnię, barek, jadalnie i organizują imprezy dla firm. Ale zupełnie nie interesuje ich piętrzenie które jest obok-a mnie się serce kraje.
Jak tam będe to zrobie kilka fotek i zapodam tutaj

Pozdro
P.S.
Pisz do mnie na PW


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: środa, 25 października 2006, 22:00 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): sobota, 1 stycznia 2005, 01:00
Posty: 514
Tak się domyślałem Trout ale teraz jestem pewien- jesteś ichtiologiem :)

A z Ciebie Szam to żaden jeleń się okazał... :wink: tylko wróg-wędkarz...ale Cię przerobimy na swojaka :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: środa, 25 października 2006, 22:59 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 8 sierpnia 2005, 01:00
Posty: 273
piomika napisał(a):
Tak się domyślałem Trout ale teraz jestem pewien- jesteś ichtiologiem :)

A z Ciebie Szam to żaden jeleń się okazał... :wink: tylko wróg-wędkarz...ale Cię przerobimy na swojaka :mrgreen:


Piomika jeśli jesli inni użytkownicy wód sa twoimi wrogami , to ja nim też jestem :wink: Nie jestem członkiem PZW na nich trzeba Giertycha napuścić :D , jestem liberałem z przekonania nade wszystko cenie sobie logikę i racjonalność działań. Wyznaję teorie,że każdy duży chłopiec powinien mieć swoje zabawki, mam już traktor, rower ze wspomaganiem elektrycznym, a teraz CHCĘ MIEĆ MEW, i chce kłusować w mojej mew-ce węgorze, bo je UWIELBIAM JEŚĆ :D . I nie próbuj mnie przerabiać na żadną stronę bo ja chce zbudować moją zabawkę, ale nie za każdą cenę i nie kosztem innych.

Pozdrawiam Szam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: czwartek, 26 października 2006, 07:05 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 8 marca 2006, 01:00
Posty: 237
Presesi PZW nie decydują jak wydać 0,5 mln na zarybienie. Większość wód podzielona jest na obwody rybackie a każdy obwód ma operat rybacki sporządzony przez ichtologa i wg niego dokonuje się zarybień.
Tak jest w teorii, a w praktyce to w niektórych ZO PZW może i jest tak jak pisze Trout. Na szczęście bezmyslne zarybienie coraz rzadziej dotyczą rzek.
Nie wszędzie w PZW jest tak jak piszecie i nie wszyscy wędkarze to świry.
Ja należe do PZW bo nie należenie jest zbyt drogie abym mógł od czasu do czasu rzeką sobie pospacerować ze spiningiem (bardzo dobry sposób na szukanie lokalizacji)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: czwartek, 26 października 2006, 19:45 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 2 sierpnia 2006, 01:00
Posty: 96
Lokalizacja: Z brzucha Mamy...
wodniakRZGW napisał(a):
Presesi PZW nie decydują jak wydać 0,5 mln na zarybienie.

"Trochę" z nimi pracuje i wierz mi to nie są normalne środowiska. Ja nic nie mam do zwykłych członków i bardzo żałuję że muszą bulić ciężką kasę za realizację swojego hobby. Ale skoro PZW stanęło do przetargu na dany obwód rybacki, to nie ma zmiłuj i płacić trzeba. A niektóre Okręgi PZW podeklarowały "kosmiczne" ceny i teraz jest płacz.(Sprawdź na stronach WWW innych RZGW)

Większość wód podzielona jest na obwody rybackie a każdy obwód ma operat rybacki sporządzony przez ichtologa i wg niego dokonuje się zarybień.

Tyle teoria, praktyka nie zawsze to potwierdza

Tak jest w teorii, a w praktyce to w niektórych ZO PZW może i jest tak jak pisze Trout. Na szczęście bezmyslne zarybienie coraz rzadziej dotyczą rzek.

Ciek (ok. 200 l/s) który jest obok mnie jest zarybiany (woda górska) przez PZW 3x Pierwszy raz 10 000 szt wylęgu potokowca jako odszkodowanie od jakiegoś hodowcy, drugi raz ok 500 szt narybku potok. jako że wygrali przetarg na rybackie użytkowanie cieku, trzeci-700 szt narybku potoka jako odszkodowanie od Gminy administrującej stawem z piętrzeniem bez przepławki.
Ludzie ile ten ciek ma "pomieścić" tej ryby ??

Nie wszędzie w PZW jest tak jak piszecie i nie wszyscy wędkarze to świry.
Ja należe do PZW bo nie należenie jest zbyt drogie abym mógł od czasu do czasu rzeką sobie pospacerować ze spiningiem (bardzo dobry sposób na szukanie lokalizacji)

No co Ty piszesz? Właśnie od czasu do czasu to możesz zabrać sobie wędkę i po sprawdzeniu na stronach PZW(albo RZGW) które wody nie są ich idziesz sobie do właściciela, płacisz coś tam ( a nie całoroczną składkę na Prezesa i jego auto) i łowisz.



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: czwartek, 26 października 2006, 20:42 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 8 sierpnia 2005, 01:00
Posty: 273
:D Cz. Jakieś niezrozumiałe dla mnie rzeczy piszecie, dlaczego trzeba płacić za zarybianie jesli wykozrystanie energetyczne rzeki nie zmieniło stosunków wodnych? Niech za zarybianie płaci ten kto wykorzystuje rzeke do celów rybackich i tyle !!!!! To nie jest tak ze jak ktos wygrał przetarg to inni muszą płacic zeby on mógł zapłacić. Oferując pewną kwote podjął ryzyko biznesowe z wszystkimi tego skutkami (zysków i ewentualnych strat). Jest zobowiazany do wypełnienia zobowiązan przetargowych niezaleznie od własnej sytuacji finansowej. Jesli ich nie wypełnia ze złej woli, to prokurator, jesli z ekonomicznej przyczyny to bankructwo i komornik. I tyle na ten temat. Jesli PZW zarząda ode mnie kasy za wykorzystanie energetyczne istniejacego spietrzenia bez zmiany stosunków wodnych, uznam to za próbe wyłudzenia korzyści materialnych, zawiadomię prokuraturę, a jesli to będzie nieskuteczne skieruje sprawe do sądu.

Pozdrawiam Szam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: piątek, 27 października 2006, 20:04 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 2 sierpnia 2006, 01:00
Posty: 96
Lokalizacja: Z brzucha Mamy...
A szam masz przepławkę?

_________________
Jedną z nielicznych zalet demokracji jest to, im głupszy jest ten wybrany, tym głupsi są ci co go wybierali...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: piątek, 27 października 2006, 20:10 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 8 sierpnia 2005, 01:00
Posty: 273
Trout napisał(a):
A szam masz przepławkę?


Cz :D To nie ma znaczenia w tej dyskusji, ale nie mam i miał nie bedę.
Jak chcą przepławke niech sobie zbudują.

Pozdrawiam Szam

P.s. ale nie za moją kasę i nie na moim gruncie :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: sobota, 28 października 2006, 15:12 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 2 sierpnia 2006, 01:00
Posty: 96
Lokalizacja: Z brzucha Mamy...
W razie problemów podczas rozprawy wod-prawnej perzedtem zamów w sklepie: "UZI nine milimeters" [cytat z Terminatora]
A pozatym wszystko będzie O.K !

O wynikach poinformuj!
Pozdro

_________________
Jedną z nielicznych zalet demokracji jest to, im głupszy jest ten wybrany, tym głupsi są ci co go wybierali...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: poniedziałek, 30 października 2006, 08:07 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 8 marca 2006, 01:00
Posty: 237
"No co Ty piszesz? Właśnie od czasu do czasu to możesz zabrać sobie wędkę i po sprawdzeniu na stronach PZW(albo RZGW) które wody nie są ich idziesz sobie do właściciela, płacisz coś tam ( a nie całoroczną składkę na Prezesa i jego auto) i łowisz."
W tej części Polski gdzie mieszkam wszystkie rzeki "należą" do PZW, a i w innych częściach jest podobnie.
Co do innych twojch spostrzeżeń odnośnie mojego poprzedniego postu to powiem że nic nowego nie piszesz.
Ja podtrzymuje swoje, a ty żyj w przekonaniu że wszędzie jest tak jak u Ciebie (nie tylko jeśli chodzi o PZW).
Tym chyba skończe udział na forum gdzie będę widział Twoje (Trout) posty, nie dlatego, że czuję się urażony w jakiś sposób ale ze względu na twoje podejście do różnych spraw.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: poniedziałek, 30 października 2006, 08:17 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 8 marca 2006, 01:00
Posty: 237
Dodam jeszcze, że nie bronię prezesów PZW bo sam jestem z niektórymi na wojennej ścieżce jeśli chodzi o MEW.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: poniedziałek, 30 października 2006, 22:07 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 2 sierpnia 2006, 01:00
Posty: 96
Lokalizacja: Z brzucha Mamy...
wodniakRZGW napisał(a):
Tym chyba skończe udział na forum gdzie będę widział Twoje (Trout) posty, nie dlatego, że czuję się urażony w jakiś sposób ale ze względu na twoje podejście do różnych spraw.


Zawsze możesz zabrać "zabawki" i iść do innej piaskownicy.
Nie chcesz pisać to nie pisz: to jest wolny(prawie) kraj. Możesz robić co chcesz!

Tylko widzę a raczej czytam, że jak potrzeba konkretów (idiotyczne przepisy i rozporządzenia w tym także wykonawcze stosowane podczas rozprawy wodno-prawnej) to Ciebie jakoś dziwnie nie ma.


Bez odbioru...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: wtorek, 31 października 2006, 10:05 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 16 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 452
Lokalizacja: Dom Wielkopolska, MEW Zachodniopomorskie
Przykro mi okropnie, że się tu pokłóciliście, a przede wszystkim żal mi, że WodniakRZGW nas opuszcza, wszak jego posty mają wielką, merytoryczną wartość. Człowiek jest specjalistą w dziedzinie, którą się tu wszyscy interesujemy i jest bardzo pożyteczny dla tego forum i sprawy.
Wodniaku! Nie opuszczaj nas! Pomiń posty osób, które Ci podpadły i pisz swoje.

Pozdrawiam

Sasza rodem z Lubelszczyzny.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: wtorek, 31 października 2006, 12:38 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 8 marca 2006, 01:00
Posty: 237
Broń cie panie boże opuszczać forum. Tego (i MEW) nie da się tak po prostu rzucić.
Jak będę coś miał do powiedzenia to dalej będę się udzielał tylko z małymi ograniczeniami. W razie problemów hydrologicznych (mniej prawnych) służę pomocą.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL