Małe Elektrownie Wodne - Forum społeczności

Małe Elektrownie Wodne w polsce, forum, serwis, automatyka, sterowanie, projekty, turbiny, turbina, kaplan, franciss, montaż, konsultacja, portal
Teraz jest sobota, 20 kwietnia 2024, 08:45

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: czwartek, 1 czerwca 2006, 02:15 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): czwartek, 1 czerwca 2006, 01:00
Posty: 1
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Zachorowałem na MEW. Oglądałem już w okolicy kilka młynów i usłyszałem straszne ceny za budynki które są mi zupełnie zbędne. Czy łatwiej jest przekształcić prawnie młyn w MEW niż zbudować od podstaw. Za wydane na młyn pieniądze wolał bym zbudować coś nowoczesnego, bo koszty sprzętu w obu przypadkach przypuszczam będą takie same.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 12 czerwca 2006, 11:31 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): środa, 30 listopada 2005, 01:00
Posty: 186
Przypuszczam że dużo zdrowia zaoszczędzisz jak tylko przystosujesz coś co istnieje niż postawisz wszystko od nowa.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 17 czerwca 2006, 11:49 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz

Dołączył(a): piątek, 17 marca 2006, 01:00
Posty: 28
A jesli mlyn to zabytek? Wtedy koszty konserwacji, itp moga byc dosc duze?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 18 czerwca 2006, 08:05 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 24 lutego 2005, 01:00
Posty: 405
Problem ciekawy, obecne ceny za miejscówkę są naprawdę wysokie. Jednak kupując młyn kupujesz też byłe piętrzenie czyli prawdopodobna zgodę na długotrwałe piętrzenie. Budując od podstaw musisz wykonać oprócz jazu jeszcze wały przeciw powodziowe, zapewnić sobie dojazd do tych wałów i jeszcze wykupić od każdego rolnika skrawek ziemi nad rzeką który zostanie zalany. Do tego musisz uwzględnić co się stanie jak zaczniesz piętrzyć wodę u jakiegoś rolnika 2 km dalej, który znajduje się na tej samej rzędnej co jaz. Kupując stary młyn masz pewność że wszyscy w okolicy już się przyzwyczaili do długotrwałego piętrzenia wody i nie będą ci robili problemów. Reasumując papierkologia do załatwienia na nowym obiekcie będzie znacznie trudniejsza do przeskoczenia. Chyba że kupisz PGR tak z 100 hektarów minimum, przez który płynie rzeka. Zalesiasz i budujesz MEW, a wszystkie skutki długotrwałego piętrzenia znajdują się na twojej prywatnej ziemi.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL