Małe Elektrownie Wodne - Forum społeczności

Małe Elektrownie Wodne w polsce, forum, serwis, automatyka, sterowanie, projekty, turbiny, turbina, kaplan, franciss, montaż, konsultacja, portal
Teraz jest wtorek, 23 kwietnia 2024, 23:09

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: wtorek, 15 listopada 2005, 00:13 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz

Dołączył(a): czwartek, 22 września 2005, 01:00
Posty: 27
Lokalizacja: Tricity
Poradnik M.E.W. pod redakcją Hoffmana, powołuje się na wykaz istniejących stopni piętrzących wodę oraz siłowni i małych elektrowni wodnych. Ww. wykaz miał powstać na podstawie uchwały RM Nr 192 z dnia 7 września 1981r w sprawie rozwoju małej energetyki wodnej.
Mam pytanie, czy ktoś z uczestników forum widział, posiada lub wie jak można wejść w posiadanie tego spisu? Ufam, że spis ten oszczędzi mi wielomiesięcznego wędrowania po nadrzecznych haszczach w poszukiwaniu własnej lokalizacji... Albowiem jestem chory...
Będę wdzięczny za najmniejszę choćby wskazówkę, albo za odwiedzenie od zamiaru poszukiwania.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 15 listopada 2005, 09:14 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 24 lutego 2005, 01:00
Posty: 405
Spis ten jest nieaktualny, i UE go odrzuciła stąd właśnie zrodził się pomysł żeby nadawać koncesje dla każdej MEW dzięki czemu to właściciele są zobowiązani do liczenia Energii Odnawialnej dla UE. Parę wątków niżej masz linka do listy firm które dostały koncesję na wytwarzanie Energii Odnawialnej.
Dobra rada, jaz niezagospodarowany może okazać się zajęty.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: wtorek, 15 listopada 2005, 10:34 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz

Dołączył(a): czwartek, 22 września 2005, 01:00
Posty: 27
Lokalizacja: Tricity
Cytuj:
Dobra rada, jaz niezagospodarowany może okazać się zajęty.


Bardzo cenna uwaga. Rodzi jednak pytanie, jak dowiedzieć się czy jaz został już przez kogoś zajęty? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie ze skarbnicy wiedzy i doświadczenia uczestników.

W sprawie wykazu jak w temacie, może ktokolwiek go widział lub ktokolwiek wie jak dotrzeć do niego, bo mimo dezaktualizacji chętnie bym go użył do planowania tras wycieczek.

Mam też pytanie o kolejny wykaz budowli wodnych, "Podział Hydrologiczny Polski" pod redakcją IMGW. Czy ktoś z niego korzystał i może polecić lub odradzić?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 16 listopada 2005, 11:01 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): czwartek, 18 listopada 2004, 01:00
Posty: 102
Lokalizacja: Zielona Góra
jeżeli myślisz że ktoś na forum udostepni ci takie info. to (przepraszam ) jesteś naiwny , poczytaj ilu chętnych chce kupić lokalizacje !!!!!!
jeżeli zdrowie ci nie pozwala na wycieczki po rzekach i rzeczkach , to zatrudnij poszukiwacza , tylko jeżeli znajdzie , to już pewnie nie bedziesz miał poszukiwacza i lokalizacji.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 16 listopada 2005, 12:40 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 16 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 452
Lokalizacja: Dom Wielkopolska, MEW Zachodniopomorskie
Racja, ja mam wykaz piętrzeń z woj. kujawsko-pomorskiego, ale nie dam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 16 listopada 2005, 22:09 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 19 września 2004, 01:00
Posty: 442
Lokalizacja: Dolnosląskie
pp


Ostatnio edytowano środa, 16 listopada 2005, 23:58 przez e-11, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 16 listopada 2005, 23:08 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): sobota, 1 stycznia 2005, 01:00
Posty: 514
:D


Ostatnio edytowano środa, 16 listopada 2005, 23:52 przez piomika, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 16 listopada 2005, 23:39 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 19 września 2004, 01:00
Posty: 442
Lokalizacja: Dolnosląskie
przeczytaj prywatną albo zerknij na czat


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 17 listopada 2005, 09:14 
Offline
Site Admin
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 23 stycznia 2004, 01:00
Posty: 661
Lokalizacja: kaszuby
Jakieś szaleństwa ?! :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: wykaz...
PostNapisane: czwartek, 17 listopada 2005, 10:19 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz

Dołączył(a): czwartek, 22 września 2005, 01:00
Posty: 27
Lokalizacja: Tricity
willi napisał(a):
jeżeli myślisz że ktoś na forum udostepni ci takie info. to (przepraszam ) jesteś naiwny , poczytaj ilu chętnych chce kupić lokalizacje !!!!!!


Chciałem się tylko zorientować jak daleko sięga wola współpracy między elektrowniarzami :) Bo z tego i z zasady wzajemności, wynikają moje względem Forum obowiązki.

willi napisał(a):
jeżeli zdrowie ci nie pozwala na wycieczki po rzekach i rzeczkach , to zatrudnij poszukiwacza , tylko jeżeli znajdzie , to już pewnie nie bedziesz miał poszukiwacza i lokalizacji.


Ze zdrowiem kłopotów nie mam, ale dziękuję za troskę. Ot poprostu, szkoda mi było bezproduktywnego włóczęgostwa.

Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękuję. EOT.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 17 listopada 2005, 22:43 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 19 września 2004, 01:00
Posty: 442
Lokalizacja: Dolnosląskie
[quote:7befc5c809="PKi"]Jakieś szaleństwa ?! :mrgreen:[/quote:7befc5c809]
Poszaleć ludzka rzecz :)

Moritius niepotrzebnie się oburzasz, czy spotkałeś grzybiarza który powiedział Ci gdzie szukać grzybów , chyba że miał już swój pełny koszyk . I nie zgadzam się z tobą że szukanie w ciemno jest bezproduktywne ,jest bardzo pouczające i co do tego to jestem w 100% przekonany ,mam nadzieje ze pozostali uczestnicy forum to potwierdzą .To nic że nie znajdziesz od razu swojego upragnionego miejsca ale można spotkać wiele ciekawych rozwiązań technicznych , spotkać wielu ciekawych i mądrych ludzi , młynarzy którzy Ci powiedzą wiele ciekawych rzeczy a przede wszystkim młynarze znają się między sobą i ich zapytaj gdzie jest lub był następny młyn.
Na forum zapytaj
- co to za turbina i co z nią zrobić
- jak podpiąć generator
- jakie przepisy mają zastosowanie
i po kilku śmiesznych postach dostaniesz odpowiedź.
Uważasz że my Ci powiemy jedź do Pacanowa tam za miastem jest wolny jaz bierz i rób elektrownie bo mnie się nie chce. Przecież my od tego jesteśmy aby robić elektrownie . pozdrawiam i życzę powodzenia . Nie zrażaj się tak szybko rób swoje a my czekamy na twoją wiedzę i pomysłowość aby to forum dalej istniało czego sobie i Tobie życzę.
No ! Ale ładnie to napisałem tylko proszę nie płakać .

A włściwie to w Pacanowie są chyba dwa młyny :!: :?:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 18 listopada 2005, 10:07 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 24 lutego 2005, 01:00
Posty: 405
[quote:979eab0efc="PKi"]Jakieś szaleństwa ?! :mrgreen:[/quote:979eab0efc]

właśnie zdegradować ich do stopnia szeregowego elektrowniarza :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 18 listopada 2005, 10:56 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): sobota, 1 stycznia 2005, 01:00
Posty: 514
[quote:2dd0b53385="mpoplaw"]

właśnie zdegradować ich do stopnia szeregowego elektrowniarza :lol:[/quote:2dd0b53385]

:D
Ja jestem za degradacją - przynajmniej w moim przypadku - bo E-11 "grożi" niedługo awans.Powyżej 500 postów grozi tytuł[b:2dd0b53385] Maniaka Elektrowniarza[/b:2dd0b53385] i choć już teraz jestem maniakiem elektrowniarzem (przez małe m :mrgreen: ) to powyżej 500 posów rejstruję się jako piomika1 lub piomika-bis :mrgreen:

Jeszcze na razie Piomika


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 18 listopada 2005, 16:23 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz

Dołączył(a): czwartek, 25 sierpnia 2005, 01:00
Posty: 39
Jestem w posiadaniu kompletu 49 zeszytów (Tyle ile było województw), chociaż prawdę mówiąc to teoretycznie, bo gdzieś to leży na strychu. Wertowała to cała moja rodzina i grono (duże!) przyjaciół i nikt nic tam nie znalazł! Raz - rzecz bardzo nieaktualna, błędne dane w 50 % odnośnie przepływów, piętrzeń, a nawet lokalizacji. Dwa - jest stan dzisiejszy (1981 z dopiskami o aktualnych wtedy dzierżawcach i właścicielach i stan zaawansowania robót przy renowacji siłowni) i sa tzw. projektowane miejsca pod MEW. Niestety większość tych projektowanych jest w "robocie", albo juz pracuje, a reszta znalazła się w parkach i tym podobnych obszarach (nie do ugryzienia). Trzy - może to posłużyć jedynie historykom, teoretykom MEW, ale napewno nie rwącym się do uruchomienia własnej mewki. Szkoda zachodu. Co ciekawe, to grono moich znajomych "wyrwała" piękne miejsca, które nie były umieszczone w tych zeszytach, więc chyba rację mają Ci, którzy radzą poświęcić portki i przelecieć się po zaroślach (nadrzecznych), bo prędzej trafią na "dotyk" niz z tych zeszytów. Troszeczkę dziwię się stanowisku Saszy - mam, ale nie dam - będziesz na tym zupę gotował, czy ku pamięci? Chociaż może masz racje, taki świeży jak poczyta to z wypiekami na twarzy, to może mu ciśnienie czachę rozwalić, a szkoda człowieka, jniech lepiej poczyta Harego P. Może też będą wypieki? ALe zdecydowanie mniej rozczarowań.
Zapomnijcie o zeszytach!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 19 listopada 2005, 00:03 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): sobota, 1 stycznia 2005, 01:00
Posty: 514
:D
Janusz - Ty zasuwaj na Zjazd TRMEW a nie przechwalaj się tu o jakiś spisach zeszytów. Ja miałem się wybrać ale nie dałem rady( jeszcze dzisiaj miałem zebranie wyborcze w swoim branżowym związku)

I pamiętaj ,że życzymy Ci (czy Wam w TRMEW-ie ) jak najlepiej - tzn żebyś przez następne 12 lat odwalał za nas "czarną robotę" :wink: .
A jak wrócisz to maznij coś na forum -jak było i jak się sprawy mają.

Piomika


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 20 listopada 2005, 15:56 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz

Dołączył(a): czwartek, 25 sierpnia 2005, 01:00
Posty: 39
Byłem, zdałem, głosowałem. Mamy nowe władze, odmłodzone, ze zwiększonym procentem wykształcenia, pełne zapału (świeża krew!), dobrze rokuje na przyszłość. Zostawiłem w dobrych rękach, zmieniliśmy statut i system płacenia składek. Poczytajcie, może was też wciągnie. Statut będzie na stronach www.trmew.pl.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 20 listopada 2005, 16:08 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): sobota, 1 stycznia 2005, 01:00
Posty: 514
No i dobra , no i fajnie , damy radę.
Będziesz miał więcej czasu dla siebie, może częściej zajrzysz na to forum.Ja jak będę może kiedyś w Poznaniu to się wproszę do Ciebie na mały koniaczek!? Może z Saszą.
Nie chce mi się zresztą wierzyć ,żebyś z Twoim doświadczeniem nie był wybrany choćby do zarządu TRMEW.

Pozdrawiam .Piomika


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 20 listopada 2005, 21:33 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz

Dołączył(a): czwartek, 25 sierpnia 2005, 01:00
Posty: 39
Jestem wolny jak elektron, ale w potrzebie naładuję się dodatnio i wejdę do pierwszego szeregu. Na razie nie muszę, mam wakacje i mogę zająć się wreszcie swoimi sprawami, które nieco kuleją. Muszę je uzdrowić. Zawsze chętnie witam w moich progach każdego, a jak juz na drzwiach powiesimy wieniec adwentowy, to jest znak, że nikt nie zostanie odpędzony od naszych drzwi.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 21 listopada 2005, 09:04 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 24 lutego 2005, 01:00
Posty: 405
właśnie miało być spotkanie takie żebyśmy nie zapomnieli jak wyglądamy i co :?: zima nas zastała :twisted: ciekawe czy admin kupił już cieplejsze ubranie dla kustoszki :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL