Małe Elektrownie Wodne - Forum społeczności

Małe Elektrownie Wodne w polsce, forum, serwis, automatyka, sterowanie, projekty, turbiny, turbina, kaplan, franciss, montaż, konsultacja, portal
Teraz jest wtorek, 16 kwietnia 2024, 13:16

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela, 8 października 2006, 20:53 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 2 sierpnia 2006, 01:00
Posty: 96
Lokalizacja: Z brzucha Mamy...
"Kto ma księdza w rodzie tego bieda nie ubodzie"

Ale do rzeczy, kiedyś po grubszej awanturze z sąsiadem - a raczej jego pijanym kolesiem złożyłem na policji zawadomienie o użyciu gróźb karalnych.
I też myślałem, że teraz będzie sprawa Państwo kontra ten koleś.
Już po tygodniu facet miał moje dane, rozprawa odbyła się bez stron: bo nie "ustanowiłem się" oskarżycielem posiłkowym.(i w związku z czym nie dostałem powiadomienia o sprawie i jej zakończeniu i wyniku)
Teraz koleś a raczej kolesie kolesie mają oko na mnie(porysowane auto i wybita szyba), a ja chciałem tylko postąpić zgodnie z prawem.

Tutaj nie jest Państwo prawa(ani Sprawiedliwości), tylko ja i moje Magnum ;-) roziązało by sprawę.
Teraz jestem mądrzejszy, i dopóki nie mam 110% pewności, że mam rację nie idę do Wymiaru Sprawiedliwości (2 świadków, pewne papiery, itd)

A w sporze z urzędnikami, to patrz sprawa Kluski. Można walczyć na poziomie Gminy, Starostwa potem zginiesz w papierach, odwołaniach procedurach. Jeżeli masz
a) czas albo
b) 110 %
c) kasę i prawnika
d) rację to walcz

Ja w czasie straconym na spór zarobię więcej kasy niż ten spór jest warty.

Ale wracając do przepławek:
Dla mnie wniosek jest taki, prawo ( w tym wodne i ochrony środowiska) jest niejasne i zagmatwane. Praktycznie można podważyć połowę o ile nie więcej ustaleń narzuconych w pozwoleniach (na budowę i wodno-prawnym)
Poszedłem tą drogą i w moim pozwoleniu w-p nie wpisów np.dot. przepławki i sum przeznaczonych "na zarybienie" rzeki. Można to wywalczyć ale trzeba być mocnym w prawie i przykładach z innych pozwoleń jak i literatury. I-jak na razie-spotkałem 1 prawnika który miał te sprawy opanowane. Reszta(2) wzięła kasę i zawalili sprawę.

Rady do Kolegów mających dylematy z przepławką:
a)usiąść samemu(2-3 dni)i najpierw przeczytać prawo wodne i ochrony środowiska.
b) założyć Stowarzyszenie miłośników (własnej) rzeki, zrobić się wice prezesem i ten sposób jestescie stroną w postępowaniu wod-prawnym i macie prawo wnoszenia uwag, które muszą (w ramach prawa)być uwzględnione przy wydawaniu decyzji
c) ale najpierw spróbować przekonać do swojej racji RZGW początkowo nieoficjalnie-np w ramach jakieś konsultacji przed postępowaniem

Ale się rozpisałem...
T.

_________________
Jedną z nielicznych zalet demokracji jest to, im głupszy jest ten wybrany, tym głupsi są ci co go wybierali...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: poniedziałek, 30 października 2006, 20:55 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): niedziela, 25 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 240
Lokalizacja: Wrocław
Alberta całe lata świtlne nie widać na forum. A bardzo chciałbym Go zapytać o odpowiedż z Min.Środowiska na pismo z pierwszej strony tego tematu.
Lub każdego KTOKOLWIEK WIDZIAł, KTOKOLWIEK WIE o takiej odpowiedzi.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL