Małe Elektrownie Wodne - Forum społeczności

Małe Elektrownie Wodne w polsce, forum, serwis, automatyka, sterowanie, projekty, turbiny, turbina, kaplan, franciss, montaż, konsultacja, portal
Teraz jest sobota, 27 kwietnia 2024, 01:07

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: TRMEW
PostNapisane: niedziela, 11 września 2005, 00:05 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz

Dołączył(a): sobota, 5 czerwca 2004, 01:00
Posty: 50
Witam
Czy ktoś z Was był ostatnio w Grudziądzu.
Może podzieli się info.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 16 września 2005, 15:03 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): sobota, 1 stycznia 2005, 01:00
Posty: 514
[b:5b1a080bf8]No właśnie - pytanie do VODNIKA lub kogoś kto był na zjeżdzieTRMEW;

[color=red:5b1a080bf8]JAKIE OPINIE LUB POGLĄDY DOMINOWAŁY NA ZJEŻDZIE ?[/color:5b1a080bf8][/b:5b1a080bf8]

1. Czy przewiduje się jakieś zmiany w statucie i w którą stronę " to" pójdzie ?

2. Czy dyskutowano może o dostosowaniu składki ,żeby zachęcać do zrzeszania się właścicieli MEW?

3. Czy kolejny zjazd wyborczy nie powinien być tańszy/ 2-dniowy zjazd, 1 nocleg,posiłki- to koszt 150 zł/ ( dochodzi przecież jeszcze koszt podróży a nie każdemu się "kręci MEW" a jak kręci to 20-30 kW)


Pozdrawiam.Piomika


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 16 września 2005, 15:54 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 16 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 452
Lokalizacja: Dom Wielkopolska, MEW Zachodniopomorskie
Na stronie TRMEW jest coś na ten temat napisane, generalnie, że zjazd się nie udał. Następny zjazd ma odbyć się wkrótce i zmiany w statucie będą.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 29 października 2005, 12:53 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): sobota, 1 stycznia 2005, 01:00
Posty: 514
Na stronie TRMEW ukazał się projekt Statutu TRMEW i zaproszenie na zjazd
Zjazd odbędzie się 19 -20.listopada 2005. Koszt jednodniwego uczestnictwa to 150 zł + nocleg 65zł. Być może jest to ukłon w strone naszych (konkretnie mojego) postulatu ,żeby tak koszty zminimalizować aby uczestników zjazdu było jak najwięcej.

W związku z tym spróbuję poruszyć ponownie pare spraw, będę niejako " adwokatem diabła" , może spowoduje to uaktywnienie się Vodnika lub kogoś z Zarządu TRMEW- jeśli zagląda na to forum.

1.Nie ukrywam ,że jestem zwolennikiem zrzeszania się właścicieli MEW , bo razem ( :wink: dla Ciebie Jago -w kupie) można skuteczniej bronić swoich interesów.Mam jednak pewne wątpliwości czy zaproponowane wysokości składek ( co prawda zmniejszone) przyciągną MEW-iarzy do zrzeszania się. W statucie proponuje się ,że członkowie MEW zalegający ze składkami staną się członkami II kategorii ( członkiem biernym) dopóki nie uregulują składek [b:d4983eede0]z odsetkami !!![/b:d4983eede0] ( jakimi???)
Ja nie wiem oczywiście jakie są koszty utrzymania biura TRMEW i bieżącej działalności ale czy nie lepiej było by pójść w stronę znacznego obniżenia składek tak aby przyciągnąć jak najwięcej członków - co też było by zródłem większych wpływów.

2.Właścicielom kilku elektrowni proponuje się zapłacenie składki od każdej z nich.Postulat sprawiedliwy bo Ktoś kto ma elektrownię np 180 kW zapłaci wg proponowanej taryfy więcej niż ktoś kto ma 3 elektrownię np 25kW, 30kW,40 kW - ale czy realny?Czy nie należało by zaplacić składki tylko od największej elektrowni?

3.Podejrzewam ,że moce elektrowni też " znacząco spadną" bo składkę płacić się będzie od mocy max. elektrowni a nie od wielkości produkcji.

4.Brak jest możliwości uczestnictwa czynnego w stowarzyszeniu tych , którzy budują dopiero MEW-ki i nie produkują - chyba że propozycja jest taka żeby płacić składkę od mocy budowanej elektrowni!!!???

[b:d4983eede0]5. W projekcie statutu jest " opcja" możliwości wchodzenia stowarzyszenia w spólkę z innymi podmiotami lub reprezentowania innych firm. Jak będą dzielone ewentualne zyski?Czy nie powinny pójść na powiększenie majątku trwałego TRMEW? Co będzie jeśli taki eksperyment przyniesie staty? I jaki to będzie miało wpływ na szergowych członków? czy nie zajglądnie pewnego pięknego dnia do nich komornik?[/b:d4983eede0]

To są głownie pytania do Vodnika i Zarządu TRMEW.

Piomika


Ostatnio edytowano czwartek, 3 listopada 2005, 22:50 przez piomika, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 2 listopada 2005, 23:12 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): sobota, 1 stycznia 2005, 01:00
Posty: 514
No i wygląda na to ,że się przeliczyłem :wink:


Piomika


Ostatnio edytowano czwartek, 3 listopada 2005, 22:54 przez piomika, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 3 listopada 2005, 20:26 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 19 września 2004, 01:00
Posty: 442
Lokalizacja: Dolnosląskie
nie denerwuj się - przywyknij :?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 3 listopada 2005, 22:55 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): sobota, 1 stycznia 2005, 01:00
Posty: 514
[quote:ddacbc6242="e-11"]nie denerwuj się - przywyknij :?[/quote:ddacbc6242]

Dzięki za radę E-11 - nie ma obawy.....przywyknę.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 4 listopada 2005, 10:27 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz

Dołączył(a): czwartek, 25 sierpnia 2005, 01:00
Posty: 39
Spoko.
Na Zjeździe trochę powarcholiliśmy i idzie ku rozpadowi, bo chyba środowisko nie chce mieć Towarzystwa, a opowieści o składkach to mnie osobiście nudzą, bo duzo dywagacji a stawka to 0,5% dla elektrowniarza, czyli z przychodu np 5000 płaci się 25 złotych! (a dla RZGW 10%!) i zobaczcie co się stało, gdy Towarzystwo "nie działa"- nie miał kto przypilnować tematu (bo za co i po co?) i nie ma płaconych wartości materialnych za świadectwa pochodzeni (nie wiadomo co z VAT-em), a to dopiero początek. Dostaliśmy 0,1180 zł/kWh. Ja osobiście myślę, że należy doprowadzić do upadku Towarzystwa, a potem jak nam dadzą w "dupę" (cóż za piękne słówko!)) to się zbierzemy do kupy (tak też było w Niemczech, dopiero jak dostali popalić to się zrzeszyli). My Polacy nigdy nie wyciągaliśmy nauki z historii, a im większy będzie młyn na górze, tym szybciej dostaniemy kopa. Zobaczcie - cena zamiast ŚP wyznaczona to 240 zł/MWh, a prezes Juchniewicz do taryf daje zakładom 155 zł/MWh jako koszt uzasadniony zakupu energii z OŹE. Dokąd to idzie, już niedługo zobaczymy, ale pojedyńczo to możemy popłakać na forum, oczywiście jeżeli Admin to puści.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 5 listopada 2005, 01:25 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): sobota, 1 stycznia 2005, 01:00
Posty: 514
Jago - jak nie wiadomo o co chodzi - to przeważnie chodzi o pieniądze.
Piszesz ,że byłeś na zjeżdzie i TRMEW" idzie ku rozpadowi".To zapytam przewrotnie -dlaczego? Jesli kasa nie jest powodem "kłopotów" w TRMEW - to roześlijcie deklaracje wstąpienia do TRMEW po internecie, jest nas tu z 500 chłopa, powypełniamy i niech się Towarzystwo(TRMEW) dalej "kręci".
Piszesz ,że to 25 zl z 5000zł przychodu.Pomnóż przez 12 m-cy to już 300zł rocznie a przy przychodzie 50000zł to już 3000zł.Procentowo to dalej 0,5% przychodów- ale kto chce dobrowolnie wpłacac rocznie np. 3000zł.Przy niższych składkach( przecież w końcu dobrowolnych) może było by więcej chętnych i ściągalność składek była by większa ( np.300zł do 50 kW, 400zł do 100kW, 500zł do 150 kW itd).
Nie ulega wątpliwości ,że taka organizacja w środowisku MEW-iarzy jest potrzebna,żeby bronić własnych interesów.TRMEW ma też swoją historię i gdyby się rozleciał to czyjaś praca włożona w rozwój MEW poszłaby po prostu na marne.TRMEW tworzył m.in. pan Hofman- społecznik, człowiek zasłużony dla MEW i energetyki zawodowej i - mogę się tu mylić - nie posiadający nawet własnej MEW. A teraz słychać poglądy ,że TRMEW może się rozpaść przez kasę i egiozm (a raczej "tumiwisizm") właścicieli MEW
Trudno oczekiwać ,żeby Towarzystwo "sklejali" ludzie na dorobku, budujący dopiero MEW ( jak nieprzymierzając np. ja) - to raczej wewnętrzna sprawa Towarzystwa i prezesa Janka Wieczorka z Zarządem. Nam nic do tego - w pewnym sensie to ich wewnętrzna sprawa- choć nie do końca.Przykro by było jednak, gdyby TRMEW się rozleciał,że szkodą zresztą dla całego środowiska. Jest Towarzystwo Transplantacji Serca, Towarzystwo Hodowców Dżdżownic dlaczego miałoby zabraknąć TRMEW? :wink:
Ja ze swej strony deklaruję chęć wstąpienia w szeregi TRMEW. W tym roku jeszcze nie bo składkę trzeba ponoć zapłacić za cały rok :mrgreen: ale od 01.01.2006 na pewno tak.

Piomika


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 6 listopada 2005, 12:17 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz

Dołączył(a): czwartek, 25 sierpnia 2005, 01:00
Posty: 39
Vodnika położyłem na dnie stawu młyńskiego i niech tam zyje wśród przyjaznego mu otoczenia, pewnie już sie nie odezwie, a J.Wieczorek od sierpnia nie jest już preziem, złozył samokrytyke i zrzekł się szefowania, a co do składek to podtrzymuje co pisałem wcześniej i z Tobą Piomika się nie zgadzam, bo tak stawianie sprawy to piłowanie gałęzi na której się siedzi. Nie chcę być prorokiem, a co dopiero złym prorokiem, ale mi osobiście to się nie podoba, sprawy środowiska zawsze leżały mi na sercu, a idą teraz w złym kierunku. Co ja gadam, nigdzie nie idą STOJĄ! tzn cofają się.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 6 listopada 2005, 13:11 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): sobota, 1 stycznia 2005, 01:00
Posty: 514
:D
I znów miSuse napisze "jaki ten świat jest mały..."

Janusz ( to znaczy JAGO - chyba się nie mylę?tak czułem ze to możesz być tylko Ty) , ja niestety nie orientuję się tak dobrze jak Ty w sprawach TRMEW i MEW w ogóle ,i są to tylko moje spostrzeżenia na bazie może już nieaktualnych informacji (ostatni raz na zjeżdzie byłem w 2004r)
Nie dzwonię też do Ciebie mimo że nr. telefonu znam , nawet nie zadzwoniłem do Irka :oops: -Więc co jest grane W TRMEW aktualnie - tak na prawdę nie wiem.
Zasugerowałem tylko ,że "świeża krew " czyli nowi członkowie w TRMEW (którzy do tychczas się nie angażowali w sprawy środowiska ) by się przydała.Czy potrzebny jest nowy prezes? - tu się nie wypowiadałem bo to własnie są wewnętrzne sprawy TRMEW- ale osobiście nie sądzę,żeby rewolucja w TRMEW była konieczna.
I dlatego przyczyn upatruję w składkach ,które dla jednych są za duże a dla drugich - tak jak dla Ciebie jałmużną , którą jak ktoś chce- to da albo nie i jeszcze wiele wymaga ,żeby za niego załatwić.

Serdecznie Cię pozdrawiam .Miło ,że się znów odezwałeś.

Piomika


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 6 listopada 2005, 13:47 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 19 września 2004, 01:00
Posty: 442
Lokalizacja: Dolnosląskie
Jeśli można wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji . Od razu przyznaje się nie jestem członkiem TRMEW nie chcę być posądzony że najlepiej krytykować a samemu nic nie robić , ale!?. Wydaje mi się że problem nie leży całkowicie w wysokości składek a w samym sposobnie działania towarzystwa , ostatnio słyszę tylko o nie zdrowej atmosferze w towarzystwie a to nie służy nikomu bo jak poczytam o tych zawirowaniach , zmianach we władzach i utarczkach słownych to nie mam ochoty wstępować we te szeregi . Po za tym wydaje mi się że członkowie za swoje składki zbyt mało otrzymują informacji od towarzystwa mam tu na myśli stronę internetową wszedłem na nią przyjrzałem się i doszedłem do wniosku że tutaj mimo że udziela się niewielu to mamy więcej informacji niż na tamtej stronie . Przecież można zorganizować np. serwis internetowy z różnymi informacjami - płacisz składki dostajesz hasło i masz dostęp nie płacisz czytasz tylko tytuły. A właśnie tam przeczytałem tytuł „Przepławka za 0zł” – czytaj więcej --a tam arkusz zgłoszenia uczestnictwa w szkoleniu za jedyne 700zł + nocleg jak ktoś przyjeżdża z daleka .Pytanie ilu ludzi przyjedzie na takie szkolenie ktoś kto ma MEW czynną oleje ten temat a budujących MEW należy chyba nie wielu. Pyzatym tamta strona www jest jakaś zimna , martwa te same tematy od kilku miesięcy nie ma nawet forum aby wymienić się informacjami ,wiadomościami , Brak jakiś podstawowych informacji dla elektrowniarzy tych ze stażem jak i tych zaczynających, kalkulatory, przeliczniki. Choćby informacja jak zacząć gdzie skierować pierwsze kroki Jak widzę coś takiego to nie zachęca mnie to do przystąpienia i płacenia składek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 6 listopada 2005, 16:03 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz

Dołączył(a): czwartek, 25 sierpnia 2005, 01:00
Posty: 39
Masz rację e-11, ja tam też chętnie już bym nie był, ale chcę z tej choroby żyć więc muszę! Widzisz Admin to pasjonat nie tylko MEW ale i internetu, wiele robi dla siebie, dla zabawy, a my w TR MEW płacimy za robotę, bo sami też mamy swoje interesy, a pracownik juz nie zawsze musi być fanem. Jak się nie ma co się lubi to się lubi(?) co się ma. Nie problem w składkach (też, bo trzeba utrzymać to wszystko), w wysokościach ceny szkoleń (oczywiście też), chodzi, by to ktoś chciał ciągnąć! Chwała Hoffmannowi i załozycielom, ale czasy takiej pracy minęły, fakt zapomniałem o Adminie (chce mu się?, ma z czego?, drogie hobby? Znam droższe). Może ktoś się odezwie?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 6 listopada 2005, 16:16 
Offline
Site Admin
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 23 stycznia 2004, 01:00
Posty: 661
Lokalizacja: kaszuby
No no, tu macie bez składek portal, forum i galerie zdjęć :lol: :lol: :lol:

Może jeszcze ktoś by sie szarpnoł na prezentacje swojej MEW ? :?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 6 listopada 2005, 18:47 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz

Dołączył(a): czwartek, 25 sierpnia 2005, 01:00
Posty: 39
Bez jaj, Amin przeginasz!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 6 listopada 2005, 19:42 
Offline
Site Admin
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 23 stycznia 2004, 01:00
Posty: 661
Lokalizacja: kaszuby
[quote:0968d712e4="jago"]Bez jaj, Amin przeginasz![/quote:0968d712e4]

Że jak ? :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 6 listopada 2005, 20:35 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): czwartek, 18 listopada 2004, 01:00
Posty: 102
Lokalizacja: Zielona Góra
noooooo !!!!!!!
ale Admin ma racje
tylko ilu elektrowniarzy ma neta....aby wiedzieć że my czekamy na ich kontakt i chetnie zobaczymy ich zdjęcia z elektrowni , tylko czy mają cyfrówki , bo moze wydaja na inne inwestcje lub na wnuki /


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 6 listopada 2005, 22:19 
Offline
Site Admin
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 23 stycznia 2004, 01:00
Posty: 661
Lokalizacja: kaszuby
może offtopic, ale z tego co widze to nawet już na wśi co który ma net'a jak i odtwarzacz DVD, nie jest tak źle :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 7 listopada 2005, 01:20 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): sobota, 1 stycznia 2005, 01:00
Posty: 514
Panowie, panowie dyskusja jest poważna!

E-11 - prawdopodobnie nigdy nie byleś na zjeżdzie TRMEW.Ocenianie tego stowarzyszenia z perspektywy użytkownika internetu jest ( z całym szacunkiem dla Ciebie) duuużym uproszczeniem i nieobiektywne.TRMEW nie jest od tego żeby mieć kalkulator turbin , produkcji , kolorowe zdjęcia i ułatwiać kontakt z internautami. Jest od obrony interwesów właścicieli MEW , ingerowania (jeśli to możliwe) w legislację, jest od szkolenia członków TRMEW ( ale już nie koniecznie wszystkich internautów) , od informacji prawnych. I z tego wywiązywało się w miarę poprawnie ( szkolenie z przepławki bodajże nie odbyło się bo nie było chętnych za takie pieniądze- więc w czym problem?). Strona prawna ( legislacyjna) w TRMEW jest na wysokim poziomie- dużo przydatnych informacji a przede wszystkim -aktów prawnych.Przykładowo- na zjezdzie w 2004r byli goście z ministerstwa i PSE. Atmosfera była b.dobra i nawet ze strony gościa z ministerstwa(bodajże) padła opinia o konieczności współpracy z TRMEW .I opinie o kłótniach w TRMEW uważam za przesadzone.Widać ,że jest prowadzony na miarę możliwości TRMEW lobbing (kłania się temat składek -przecież to kosztuje) .V-ce prezes Kuba Puchowski - był członkiem komisji sejmowej i opiniował min. nowelizację prawa wodnego . Tego się nie załatwi w domu - siadając przed komputerem i klikając w internet!!!
Taka działalność wymaga poświęcenia własnego czasu , wiedzy i jakieś w związku z tym za to gratyfikacji ( znów się kłania składka)

I żeby nie było wątpliwości - ja jestem zwolennikiem internetu i tego co robi Piotrek Kujawski.Sam przecież popełniłem ponad 300 postów i lubię mieć codzienny kontakt z MEW-iarzami a nie raz w roku. Ale portal internetowy- nawet tak dobrze zrobiony jak ten - nie zastąpi organizacji, która jest czymś w rodzaju związku zawodowego. Portal jest uzupełnieniem oficjalnych informacji z TRMEW, dopuszcza pewien luz, zapewnia szybką wymianę informacji i doprawdy nie widzę żadnej sprzeczności w istnieniu "jednego" i "drugiego".

Niestety Panowie zgadzam się też z twierdzeniem J. Wieczorka ,że są wsród nas pasożyty. Ja użyję nawet mocniejszego określenia,że nawet przeważają. Większość ma gdzieś...,i tak coś zrobią za mnie , i tak się o tym dowiem , i tak[b:8c20be8b8f] za darmo [/b:8c20be8b8f]z tego skorzystam.

Ale żeby jakoś pozytywnie zakończyć te moje dywagacje to powiem tak;Dla mnie dużym zaskoczeniem na plus jest to , ze panowie Wieczorek i Kujawski ( wprawdzie junior) znów zaczeli ze sobą rozmawiać i to na tym forum. To tylko może dobrze wróżyć środowisku [b:8c20be8b8f]mew[/b:8c20be8b8f]iarzy.[b:8c20be8b8f]Chyba się nie mylę ADMIN?![/b:8c20be8b8f]

Piomika


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 7 listopada 2005, 19:34 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): niedziela, 25 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 240
Lokalizacja: Wrocław
Piomika - votum separatum !

Ja także podobnie jak E-11 nigdy nie byłem na Zajeżdzie TRMEW / i jakoś tego wcale nie żałuję ani mi tego nie brak/ ale w moim myśleniu Towarzystwo powinno być TAKŻE od tego aby mieć kalkulator turbin, kolorowe zdjęcia itp. itd. Właśnie w celu / prócz spraw dużego kalbru jak legislacja/ pomocy w małych, codziennych problemach budowy, eksploatacji,doradztwa,ochrony przed lokalnymi watażkami-urzędnikami.
Nie każdy zrzeszony /żeby nie powiedzieć członek :oops: /czuje te duże sprawy ale jak płaci składkę to liczy, że goście z większą ilością zwojów mózgowych będą go dobrze reprezentować. Natomiast każdy bez wyjątku
ma lub miał potrzebę dostępu do informacji w sprawach "małych"

Za przykład dobrej pracy Tow. podajesz szkolenie z przepławki za 0 -700zł
/właściwe podkreślić/ A jak to się ma do postów Alberta i Suse/ który choć mi kiedyś nadepnąl na odcisk -to wie co mówi/, z których wynika, że takiego tematu wogóle nie powinno być.
Strona prawna jest. Ale też nie każdy umie/może/ma czas poruszać się po paragrafach. Przecież na tym forum nikt nie przytacza całych ustaw tylko jest konkretny problem i jest konkretna odpowiedż/podstawa pr./

Co do kasy Towarzystwa. Ja nie wiem czy Prezesi za swoją pracę biorą kasę czy nie - nie zaglądam im do portfela. Ale jak jest organizowane szkolenie, zjazd itp to wolałbym aby dla stowarzyszonych były organizowane po kosztach /tak nie wyglądało/
Składki - są jakie są. Dla jednych to jałmużna dla innych /np dla drobnicy MEW-ianej przy jedynym żródle dochodu lub raczej żródle spłaty wierzytelności/ kwoty znaczące zwłaszcza jak się zaległości składek skumulują.
Suma sumarum gdyby za te składki mieć więcej /tych drobnych spraw/ to pewnie i węża z kieszeni by się przegnało.

Pomysł E-11 mnie się podoba. Podobnie jest na CIRE.
Jago twierdzi, że w Towarzystwie nie da rady poprowadzić takiego forum
bo potrzeba do tego pasjonata lub kasy na opłacenie człowieka.
Gdybyście jednak pozyskali dla siebie lub chociaż do współpracy Admina
problemu by nie było. Powiem więcej - gdyby było dwa w jednym toby dopiero było.

W sprawie pasożytnictwa - uznaję Piomika Twoją samokrytykę
:wink: /nie czekaj z wstąpieniem na człon...ups- uczestnika bo sprawy JUŻ sie dzieją/
I tu odpowiedż na Twoje pytanie/ ostatnio wykasowane/ czy teraz zapiszę sie do Towarzyszy? Otóż - nie, bo dwa razy to chyba nie potrzeba./Potrzeba tylko uzup.skł./
Choć jestem krytyczny wobec takiego funkcjonowania organizacji to przyznaję, że MUSI być .

Cze.

Ps. Z kim do zobaczenia się w Bełchatowie?


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL