Małe Elektrownie Wodne - Forum społeczności

Małe Elektrownie Wodne w polsce, forum, serwis, automatyka, sterowanie, projekty, turbiny, turbina, kaplan, franciss, montaż, konsultacja, portal
Teraz jest środa, 24 kwietnia 2024, 15:01

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: czwartek, 14 lipca 2005, 16:26 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): środa, 7 lipca 2004, 01:00
Posty: 107
W zasadzie nie bywam na tym forum(dałem sobie "siana"), lecz .... nie jestem psem ogrodnika.Dzięki uprzejmości biura (Albert !!!) udostępniam new
odnośnie noweli Prawa Wodnego. Lobbing ekofilów w Senacie spowodował dodanie artykułu dajacego im możliwość uczestnictwa w postępowaniach na zasadach STRONY. http://ks.sejm.gov.pl/proc4/opisy/3601.htm na dole macie tresc ustawy. Najistotniejsze jest to ze wchodzi po 14 dniach od ogłoszenia w dzienniku ustaw i do spraw wszczetych a niezakonczonych - nieobowiazuje!!!!! Rada: składajcie wnioski (5 złotych) nawet jak nie macie innych dokumentów (operaty etc.) po prostu postępowanie zostanie zawieszone do czasu uzupełnienia papierów lecz w mysl prawa WSZCZETE !!! Nie dajcie się skołować tępym urzędnikom,składajcie wnioski i brać potwierdzenia,postanowienia odmowne skarżcie, Swoją drogą gdzie były "nasze" organizacje?! W ferworze walki wyborczej posłowie zafundowali bobola jak i takiego ze spalanie węgla ze śmieciami w elekt.konwencjonalnych daje energię odnawialną.Teraz wiemy jak chcą spełnić wymóg do 2010.
Nie łapać za ortografię bo nie mam czasu,i walę z blluconekt-a .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 16 lipca 2005, 13:27 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 01:00
Posty: 765
a kiedy to ma wejsc w zycie, czy bylo juz czytanie glosowanie ??
kadencja juz sie konczy wiec moze tak szybko oslowie nie zaglosuja


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 16 lipca 2005, 16:09 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): środa, 7 lipca 2004, 01:00
Posty: 107
nie przeczytałeś uważnie strony z linku.ustawa została uchwalona,podpisana przez prezia,czeka na publikacje w dzienniku ustaw,obowiązywać zacznie 14 dni od publikacji!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 16 lipca 2005, 17:46 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 01:00
Posty: 765
kurw... mac, fakt tym razem nie czytalem


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 19 lipca 2005, 18:45 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 10 marca 2004, 01:00
Posty: 74
Lokalizacja: wododział Kraków
A jak ma wyglądać taki wniosek? Co się w nim pisze, jeśli się nie ma żadnych papierów tylko upatrzoną lokalizacje? Na jak długo może zostać zawieszone postępowanie. Czy urzędasy mogą mi wyznaczyć konkretny termin na dostarczenie brakujących dokumentów ( np. 2 tygodnie). I jak postępować w takim przypadku. Jeśli kotś wie to proszę o podpowiedź.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 19 lipca 2005, 19:03 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 10 marca 2004, 01:00
Posty: 74
Lokalizacja: wododział Kraków
Może ktoś wie kiedy nastapiła publikacjia tej ustawy bo nigdzie nie moge tego zanaleźć a zastanawiam się czy jest jeszcze szansa żeby z tym zdążyć. Ile mam ewentualnie na to dni licząc od 24 lipca 2005. Czy to może już musztarda po obiedzie?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: wniosek
PostNapisane: wtorek, 19 lipca 2005, 23:02 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): piątek, 23 lipca 2004, 01:00
Posty: 169
15 lipca jeszcze nie było publikacji, a od niej jest jeszcze 14 dni, można złożyć wniosek na każdym etapie, urząd każe uzupełnić wniosek a wtedy należy wnieść o zawieszenie postępowania(3lata)czasu, art 98 kpa.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 21 lipca 2005, 22:37 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): środa, 7 lipca 2004, 01:00
Posty: 107
sugestia do admina,przyklej,wytłuś,wyszczególnij etc. ten post kolego ( do czasu wejścia w życie) bo zaginie wśród innych .Myslę iż jest to info kluczowe dla realizacji przyszlych mewek!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: operat
PostNapisane: piątek, 22 lipca 2005, 13:24 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): piątek, 23 lipca 2004, 01:00
Posty: 169
Już opublikowali, zaczyna obowiązywać od 30 lipca.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 23 lipca 2005, 09:24 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 24 lutego 2005, 01:00
Posty: 405
do vodnika prezesa

czy mógłbyś się spytać Vice Prezesa TR MEW B. K. Puchowskiego “Eksperta Małych Elektrowni Wodnych” Partii Zielonych czy maczał w tym palce :?:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 23 lipca 2005, 13:05 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 01:00
Posty: 24
Witam!
Niestety nie, bo jest nas do roboty za mało. Obstawialiśmy rozporządzenia, dotyczące odbioru en.z OZE, nowelizację prawa energetycznego i ochrony środowiska, sprawę świadectw pochodzenia i negocjujemy o cenach odkupu tych ś.p. Teraz na tapecie jest Rozporządzenie MŚ w sprawie zakresu instrukcji gospodarowania wodą, którą mamy zaopiniować do końca miesiąca (jest nie do przyjęcia, jak wiele poprzednich spraw przygotowywanych przez urzędników, a nie ludzi związaqnych z tematem!).
Najlepiej skrytykować - co wy tam k... robicie! Nic! Tylko, że my robimy to oprócz prowadzenia swoich firm systemem socjalistycznym - za darmo w wolnym czasie, wykładając swoje prywatne pieniądze na podróże i utrzymanie. Nie wszystko jesteśmy w stanie ogarnąć! Za dużo wiezie się na naszym dyszlu! Weźcie się do roboty, bo najprościej to postukać sobie w klawisze i czekać aż "oni" to załatwią, chyba, że czegoś nie dopilnowali, to im w łeb!!
Pozdrawiam i do sztambucha!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 23 lipca 2005, 13:17 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 01:00
Posty: 765
[quote:fa20b251dc="vodnik"]
Najlepiej skrytykować - co wy tam k... robicie! Nic! Tylko, że my robimy to oprócz prowadzenia swoich firm systemem socjalistycznym - za darmo w wolnym czasie, wykładając swoje prywatne pieniądze na podróże i utrzymanie. Nie wszystko jesteśmy w stanie ogarnąć! Za dużo wiezie się na naszym dyszlu! Weźcie się do roboty, bo najprościej to postukać sobie w klawisze i czekać aż "oni" to załatwią, chyba, że czegoś nie dopilnowali, to im w łeb!!
Pozdrawiam i do sztambucha![/quote:fa20b251dc]Vodniku dla pewnosci pytam czy jestes prezesem TR MEW ??
jezeli sa poblemy to pisz na grupe moze ktos moze cos zalatwic a wiadomo ze w grupie sila i nikt nie bedzie krzyczal ze nic nie robicie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 23 lipca 2005, 16:57 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 01:00
Posty: 24
Witam!
Przecież to już chyba jasne było zdjęcie. Tylko czy to coś zmienia że jestem, czy nie jestem? Już mówiłem, że 2 -4 września jest zjazd wyborczy (i zjeżdżam), będzie kolejny inny lepszy. MY robimy, coś robimy, czasami dyskutujemy, a tutaj większość dyskutuje (dwie osoby - trzy racje!) i co z tego wynika dla reszty? Fakt, jeżeli ktoś dzieli się swoimi doświadczeniami, problemami, przestrzega, by nie popełniać jego błędów - to wporzo! Zostaje jeszcze legislacja, nad którą nie panujecie (my do końca też), bo was to nie interesuje, a szkoda. Jak zabezpieczymy sobie tyły (do czego dąży TR MEW), to możemy bawić się klawiaturą, ale jeszcze nie teraz, nie dzisiaj!
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 23 lipca 2005, 18:23 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 01:00
Posty: 765
nie jest wazne czy jestes prezesem czy nie... a glowy Twojej nikt nie bedzie wieszal na palu - przynajmniej ja nie mam takiego zamiaru. Grupa dyskusyjna jest od tego aby dyskutowac wlasnie o to chodzi, aby dyskutowac czy to jest dobre lub nie co zmienic a co porawic. Dzieki grupie wiem ze wchodzi ustawa, dzieki grupie wiele osob dowiedzialo sie ze kreca na nasze glowy petle :) . Nie panujemy bo nawet nie wiemy ze cos sie dzieje tak jak do wspomnianej ustawy. Jezeli cos wiesz to pisz a nie jak napisal Suse masz tylko dla siebie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 23 lipca 2005, 21:57 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 01:00
Posty: 24
Witam!
Draogi Radku - ja nie mam dla siebie, wszystko co robimy to dla środowiska i tak czy są w TRMEW czy ich tam niema (jak nie tylko Ciebie). Faktem, że najważniejsze wiadomości w pierwszej kolejności mamy dla członków Towarzystwa, którego każdy może być członkiem. Większość z forumowiczów czerpie z tej strony swoje wiadomości, bo tanio(darmo!) i bez wysiłku. Nauczył to socjalizm (niech mu ziemia lekką będzie), ale gdyby Admin wprowadził opłaty to zostanie mu 10% bywających na forum. Taka jest niestety nieubłagana statystyka. Więc nie żądaj ode mnie dzielenia się wiadomościami z pierwszej ręki, dostaniesz je z drugiej, trzeciej, albo wcale. Forum to jest dobre, naewt b. dobre, ale nie wyklucza działalnościpozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 24 lipca 2005, 13:15 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): środa, 7 lipca 2004, 01:00
Posty: 107
"Teraz na tapecie jest Rozporządzenie MŚ w sprawie zakresu instrukcji gospodarowania wodą, którą mamy zaopiniować do końca miesiąca (jest nie do przyjęcia, jak wiele poprzednich spraw przygotowywanych przez urzędników, a nie ludzi związaqnych z tematem!)." - vodnik


Panowie zostało kilka dni!!! Na stronie min.och.środ jest projekt,przeczytajcie i dppiszcie tutaj swoje spostrzeżenia ,może to pomoże trmew w opracowaniu stanowiska elektrowniarzy. Ja się czepiam przepływu nienaruszalnego.


A admin strony TRMEW nie myśli o założeniu forum?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 24 lipca 2005, 14:29 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 01:00
Posty: 765
ja pamietam internet jeszcze ze starych czasow (7-8 lat temu)gdy wszystko bylo darmowe nikt nie pobieral pieniedzy wszyscy dzielili sie tym czym mieli czyli wiedza i to nie jest bynajmniej spadek po "komunizmie" czy polskim socjalizmie


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: radek
PostNapisane: niedziela, 24 lipca 2005, 16:54 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): piątek, 23 lipca 2004, 01:00
Posty: 169
Niestety można użyć bardzo dosadnych określeń, delikatnie piszę że to naiwność. Informacja jest towarem jak każdy inny a nawet bardziej wartościowym. Jeżeli przyjąć logikę Pana radka to po co pytać na forum? zaręczam że np.Pan Kujawski zna odpowiedzi na wszystkie pytania, nie jestem zdziwiony czemu nie odpowiada.
Biblijna zasada "darmo wziąłeś darmo dawaj" nie dotyczy inf. za które sam musiałem płacić. Deklaruję dzielić się za darmo jeżeli ktoś odda energię elektryczną potrzebującym.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: niedziela, 24 lipca 2005, 17:39 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): piątek, 23 lipca 2004, 01:00
Posty: 169
Wracam do spostrzeżenia "suse" w sprawie przepływu nienaruszalnego, powinien określać precyzyjnie ilość wody, bez uznaniowości urządnika.Moim zdaniem propozycja to jakiś wzór np: od zera do 1 km rzeki skróconej kanałem to wielkość =najmniejszy przepływ z wielolecia, za kolejny km 10% tej wielkości.
Obecnie praktyczny przepływ jest równy szczelinie w deskach na jazie, w zezwoleniu wodnoprawnym często ma nieuzasadniony śr. niski bez względu na dł.kanału.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 9 sierpnia 2005, 19:58 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 19 września 2004, 01:00
Posty: 442
Lokalizacja: Dolnosląskie
Panowie specjaliści od prawa administracyjnego posłuchaliśmy waszej rady złożyliśmy goły wniosek o wydanie pozwolenia wodno prawnego . Wpłyną on do urzędu z dniem 29.07.2005 i dostaliśmy odpowiedź o uzupełnienie dokumentów:
1) Operat wodnoprawny spełniający wymogi określone w art.132 ustawy Prawo wodne.
2) decyzje o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu, jeżeli na podstawie odrębnych przepisów jest ona wymagana: jeżeli decyzja ta nie jest wymagana – wypis i wyrys z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego,
3) opis prowadzenia zamierzonej działalności sporządzony w języku nietechnicznym.
I następnie napisali :
[b:d8f6ccc9ae]Zgodnie z art. 64 par.2 k.p.a. nieusunięcie braków wniosku w ciągu siedmiu dni od dnia doręczenia spowoduje pozostawienie podania bez rozpatrzenia.[/b:d8f6ccc9ae]
Jednocześnie informujemy, iż z dniem 28 lipca br. weszła w życie ustawa z dnia 18 maja 2005 o zmianie ustawy – Prawo ochrony środowiska oraz niektórych ustaw(dz U. Nr 113, poz.954). Zgodnie z zapisem art1 pkt 19 niniejszej ustawy, realizacja planowanych przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko oraz innych, związanych z ochroną obszarów chronionych jest dopuszczalna wyłącznie po uzyskaniu decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia.

Ale się napisałem i dopiero na końcu zauważyłem że jeden dzień jesteśmy w plecy – data wpłynięcia naszego pisma a data wejścia w życie ustawy. Admin mnie chyba nie zabije ale muszę sobie napisać kurwa mać :evil: :evil: :evil: .Chyba że spece od prawa coś wymyślicie.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL