Małe Elektrownie Wodne - Forum społeczności

Małe Elektrownie Wodne w polsce, forum, serwis, automatyka, sterowanie, projekty, turbiny, turbina, kaplan, franciss, montaż, konsultacja, portal
Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 00:04

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela, 7 kwietnia 2013, 06:05 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): wtorek, 21 lutego 2006, 01:00
Posty: 8
Witam,
z informacji zawartych we wcześniejszych postach wyczytałem ze pierwszym krokiem przy sprawdzaniu potencjalnej lokalizacji MEW jest sprawdzenie zgodności z miejscowym planem zagospodarowania terenu. Niestety gmina nie ma planu na moja lokalizację, jedynie w studium uwarunkowań zapisanej dla tej działki jest " tereny zorganizowanej działalności inwestycyjnej bez zabudowy jednorodzinnej" oraz "obszary wymagające opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego".
I teraz pytania :
1. Czy taki zapis w studium uwarunkowań dosusza budowę MEW czy to nic nie znaczy? Dodam ze działka oczywiście sąsiaduje z rzeką i jest w dnie ślad po starej budowli piętrzącej. Nie chce lecieć z tym od razu do gminy żeby nie narobić hałasu tym bardziej ze dopiero się zastanawiam nad kupnem tej działki.
2. Czy lepiej jest wystąpić o wniosek o uzyskanie decyzji o lokalizacji inwestycji przed kupnem terenu czy po?
3.Czy jak wystąpię ja o wniosek to czy może ktoś równolegle wystąpić i mnie ubiec?
4.I na koniec jeszcze jedno pytanie (nie biegałem jeszcze z niwelatorem wiec musze się spytać ) jeżeli na najstarszych nawet mapach (z około 1730r) w tej lokalizacji był młyn to czy takie lokalizacje się sprawdzają?
dziękuje za pomoc
pozdrawiam
Michał


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: niedziela, 7 kwietnia 2013, 08:40 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 22 września 2012, 13:37
Posty: 234
Adn4,
Sprawdz jaka jest powierzchnia zlewni z atlasu hydrologicznego x suma opadów x wsp. odpływu x wysokość z w miarę dokładnej mapy z poziomicami i bez zadnego szumu sprawdzisz czy warto sie tą działką interesować. Czasami da sie kupić przepływy z IMIGW za w miarę nie duże pieniądze.
Jak jesteś chory ( na syndrom MEW ) to jak nie będzie wychodziło i tak kupisz tę działkę :D -daj znać


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: niedziela, 7 kwietnia 2013, 08:43 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): wtorek, 21 lutego 2006, 01:00
Posty: 8
Do punktu 4. dodam ze nie mogę nic powiedzieć o wysokości piętrzenia bo w dnie sa tylko ruiny, ale młyn kiedyś był. Przepływ Qsr 3m3/s


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: niedziela, 7 kwietnia 2013, 08:53 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 22 września 2012, 13:37
Posty: 234
Przy przepływie 3m3 i dostępie do 2-ch brzegów możesz zacząć sie interesować. Remont stopnia gdzie nie ma nic może być kosztowny.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: niedziela, 7 kwietnia 2013, 09:02 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): wtorek, 21 lutego 2006, 01:00
Posty: 8
działka którą się interesuje jest na do jednym brzegu, ale na drugim brzegu jest działka ta sama co działka cieku (stary zasypany kanał ulgi), przyczółek się spokojne zmieści.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: niedziela, 7 kwietnia 2013, 10:17 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 22 września 2012, 13:37
Posty: 234
Proponuję założyć ze kanał ulgi będzie potrzebny. Jak poprzednio z obliczeń wychodził jako konieczny, to i tym razem tak będzie na 99%.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: niedziela, 7 kwietnia 2013, 11:25 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): wtorek, 21 lutego 2006, 01:00
Posty: 8
kanał były teraz po przeciwnej stronie w zagłębieniu terenowym na przyszłej działce wraz z siłownią


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL