Małe Elektrownie Wodne - Forum społeczności

Małe Elektrownie Wodne w polsce, forum, serwis, automatyka, sterowanie, projekty, turbiny, turbina, kaplan, franciss, montaż, konsultacja, portal
Teraz jest piątek, 19 kwietnia 2024, 19:58

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela, 17 października 2004, 14:10 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 19 września 2004, 01:00
Posty: 442
Lokalizacja: Dolnosląskie
Znalazłem teren i pozostałości po starej elektrowni , jednak teren ten został włączony do zasobów leśnych.Nie jest to żaden park na mapach i w wykazach jest to typowy las . Czy jst ktoś na forum komu udało śie pozyskać teren od Lasów Państwowych i mógłby coś podpowiedzieć w tym temacie. Wiem że Lasy Państwowe wydzierżawiaj łąki , stawy leśne ale nie wydzierżawiają lasów. Podobno procedura jest taka że trzeba wydzielić ten teren z zasobów leśnych i wtedy można go kupić no i jest jakaś opłata przez następne dwadzieśćia lat za ten teren. Może ktos z was zna wiecej konkretów i wie od czego zacząć aby nie "spalić" tematu a mógłby się wiadomościami podzielić byłbym wdzięczny.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 18 października 2004, 08:07 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz

Dołączył(a): sobota, 28 lutego 2004, 01:00
Posty: 40
Sprawa jest delikatna.Osobiście dzierżawię kanał derywacyjny o długości 3 km za niewielką opłatą rocznąn.Rozpocznij od rozmowy z nadleśnictwem.Tylko oni są władni przekazać Ci grunt w dzierżawę.Więcej informacji na telefon 67 2660470.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 1 marca 2005, 20:30 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 19 września 2004, 01:00
Posty: 442
Lokalizacja: Dolnosląskie
Rozmawialiśmy z nadleśniczym (pierwszy po Bogu w nadleśnictwie ) upiera się przy wyłączeniu gruntów z zasobów lesnych i dopiero moze sprzedac .Z tego co powiedział jak to zrobić to procedura straszna i ciągnie się latami . Moze ktos mainne doswiadczenia z Lasami Państwowymi


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 2 marca 2005, 11:28 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): czwartek, 18 listopada 2004, 01:00
Posty: 102
Lokalizacja: Zielona Góra
e-11
weź kumatego geodete który pogrzebie w starych mapach , kierownika z zarządu melioracji z tego rejonu gdzie chcesz coś robić , i odtwórzcie granice w okół tych ruin , może się okazać że lasy nie mają nic do tego i będziesz musiał robić tylko umowę z Zarządem Melioracji .
A pozyskiwanie terenu to też nie gwarancja twojej posiadłości , bo jak go wydzielisz to i tak gmina robi oficjalny przetarg .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 2 marca 2005, 12:35 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): niedziela, 28 listopada 2004, 01:00
Posty: 309
Lokalizacja: Dom-Gliwice, MEW w budowie też
Witam
A po linii kolegów nadleśniczego??
Daj ew. na maila info które nadleśnictwo,a zobaczymy. NIe będę próbował Ci zrobić w plecy. Zresztą - puść który kawałek kraju, a zobzaczę czy w ogóle w zasięgu kolegów kolegów.
Pozdrófki i gratulacje znaleźnego.
maciek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 3 marca 2005, 09:29 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): czwartek, 18 listopada 2004, 01:00
Posty: 102
Lokalizacja: Zielona Góra
z doświadczenia wiem że w nadleśnictwie boja się własnego cienia i nikt w niczym się nie ugnie , to trzeba udowodnić faktami


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 3 marca 2005, 23:45 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): czwartek, 26 sierpnia 2004, 01:00
Posty: 259
Lokalizacja: dom: O-ca, MEW: brak :(
Jeden z nadleśniczych z okolic Lubina jest mi coś winien, a jak pewnie wiecie, to oni wszyscy szamę trzymają ze sobą. Znają się ze sobą i polecają ludzi, z którymi da się cokolwiek załatwić. Dlatego daj znać, czy to Dolny Śląsk może damy radę coś popchnąć.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: niedziela, 9 kwietnia 2006, 23:55 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): środa, 19 października 2005, 01:00
Posty: 11
Witajcie.
Jeśli temat aktualny to mam pytanie, czy odpowiedż z nadleśnictwa:"nie jesteśmy zainteresowani";jest odpowiedzią urzędową.Ja złożyłem wniosek o dzierżawe jazu z pełnym opisem i wyrysem gruntów.Przyjeli i po trzech dniach odesłali z taką odpowiedzią.Czy można się odwołać, czy też pisać do dyrekcji lasów państwowych. Dodam iż chodzi o obszar pomorza,chyba że ktoś zna nadleśniczych i załatwić sprawe "inaczej''.
Pozdrowienia dla chorych.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: czwartek, 3 sierpnia 2006, 09:01 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): piątek, 23 lipca 2004, 01:00
Posty: 169
Podpisałem list intencyjny z Dyrekcją Generalną LP w sprawie retencji na terenie lasów. W terenie okazało się to niewykonalne, po obecnej suszy napisałem skargę na działania Nadleśnictw, sprawa trafiła do inspekcji kontrolnej.
Warszawa prosi o udokumentowanie zachowań nadleśnictw, zwłaszcza odpowiedzi "Nie Jesteśmy Zainteresowani" dotyczy to odmowy udostępnienia pozostałości piętrzeń i innych realizacji mew z budową lub odbudową piętrzeń.
Proszę o zasygnalizowanie problemów na pw.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: środa, 9 kwietnia 2008, 05:58 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 19 września 2004, 01:00
Posty: 442
Lokalizacja: Dolnosląskie
Odświeżę temat, może doszedł ktoś, kto spotkał się z taką sprawą. Sprawa nie posunęła się dalej. Przypomnę, o co chodzi. Jest pewien teren, który kiedyś był elektrownią wodną porósł drzewami. Po wizycie w gminie dowiedziałem się,że jest to teren Lasów Państwowych. Nadleśniczy nie bardzo chce rozmawiać, ale i. nie mówi stanowczo „nie”. Moje pytanie konkretnie dotyczy - „ Czy ktoś z Was przeszedł lub rozpoczął procedurę odkupienia terenu zalesionego od Lasów Państwowych, ewentualnie dzierżawy terenu, ale na długi okres „ Podobno z terenem zalesionym jest duży kłopot inna sprawa ma się z łąką lub wodą /stawy/, ale czy niemożliwe?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: środa, 9 kwietnia 2008, 07:21 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): niedziela, 29 kwietnia 2007, 01:00
Posty: 345
Mój ojciec chciał kupić kawałek łąki i nie chcieli sprzedać. Poszli po wielu negocjacjach na wymianę . Trzeba było dać im kawał lasu i to przylegający do Lasów Państwowych.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: środa, 9 kwietnia 2008, 08:36 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz

Dołączył(a): niedziela, 1 lutego 2004, 01:00
Posty: 41
Na jesieni 2005 w Nadleśnictwie Szprotawa odbył się przetarg na dzierżawę pozostałości po elektrowni Rudawica na Kwisie. Nie wiem kto wygrał, ale procedury jakieś mają i jest to możliwe.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: środa, 9 kwietnia 2008, 10:08 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 19 września 2004, 01:00
Posty: 442
Lokalizacja: Dolnosląskie
Dobre porównanie u mnie jest podobna sytuacja jak w Rudawicy tylko rzeka mniejsza :( . W Rudawicy też elektrownia porośnięta lasem , może ktoś zna procedury takiego wykupu od lasów.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: sobota, 12 kwietnia 2008, 22:01 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): niedziela, 16 marca 2008, 01:00
Posty: 10
Kupic od lasów to jeden problem a drugi to doprowadzić zasilanie mając działkię pod budowę wcale nie mówione że doprowadzisz tam linię zasilającą wiem co to znaczy sam kiedyś to przerabiałem . Dużo zależy od podejścia nadleśniczego jak sprawę przedstawi wyżej .Poddaj jaka to Generalna Dyrekcja Lasów Państwowych .


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: piątek, 25 lipca 2008, 19:31 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 8 sierpnia 2005, 01:00
Posty: 273
:D Cz. E-11 rozwiazałeś problem z Lasami Państwowymi ? Być może bedę miał ten sam problem. Mam parę pomysłów jak to ruszyć. Nie chcę spalić "tematu" i Lasy jeszcze nic nie wiedza o moich planach. Sytuacja jest podobna, kiedyś był tam młyn, teraz ruiny. Rejon Pomorza.

Pozdrawiam Szam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: piątek, 25 lipca 2008, 23:07 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 19 września 2004, 01:00
Posty: 442
Lokalizacja: Dolnosląskie
Nie nie rozwiązałem, ostatnio mam sporo innych spraw (problemów) i musiałem odłożyć temat. Ale chętnie posłucham pomysłów.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL