Małe Elektrownie Wodne - Forum społeczności

Małe Elektrownie Wodne w polsce, forum, serwis, automatyka, sterowanie, projekty, turbiny, turbina, kaplan, franciss, montaż, konsultacja, portal
Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 14:51

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: piątek, 11 stycznia 2013, 18:11 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 19 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 677
Lokalizacja: Częstochowa
No tak, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Na nizinach to może i problem z cofką i brzegami. U mnie 1 km to np. 30 metrów spadku i nie ma problemu brzegów, zofki itd. Kilkanaście razy szacowałem spadki i nie musiałem biegać z łatą.

Jeszcze dla żartu. Jak niwelator wodny to "bieganie z wężem po terenie" a co z łatą i statywem? Chyba analogicznie, też trzeba z tym biegać po terenie .

Teraz poważna propozycja do Wodniaka. Jeżeli, jak piszesz, nie jesteś jeszcze przedsiebiorcą a o elektrowniach wodnych nie wiesz wszystkiego to może inny kierunek, analogiczny - kogneracja. Wygląda, że kogeneracja ma lepszą pogodę niż MEW i bez porównania szybciej efekty. Ktoś w dziale komercyjnym oferował już kogneratory do sprzednia a ja proponuję dołaczenie do produkcji. Jest okazja. Jeżeli zainteresuje Ciebie to poślę różne materiały i koncepcje.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: piątek, 11 stycznia 2013, 22:17 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): sobota, 19 maja 2007, 01:00
Posty: 105
[po pierwsze spaceruje sobie wzdłórz rzeczki 2km patrze na kilka najniżyszch brzegów b} wchodze w geoportalczy czy te spostrzeżenia jakoś tam się sprawdzaja a póżniej wołam geodete i za 200 zł wiem wszystko pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: sobota, 12 stycznia 2013, 10:35 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): czwartek, 10 listopada 2011, 18:05
Posty: 153
Geodeta przychodzi z GPSem i daje raport z wysokości nad poziomem morza. Ja też tak robiłem a zapłaciłem nawet coś koło 100 zł.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: wtorek, 15 stycznia 2013, 00:04 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 24 października 2004, 01:00
Posty: 149
Lokalizacja: Kielce
Do wstępnych obliczen wystarczą takie metody o których piszecie, ale jak trzeba przeanalizować zasięg oddziaływania i dokładną wysokość piętrzenia jaka jest możliwa do uzyskania to ja zlecałem takie analizy i niewiele to kosztowało, robiła to firma Instytutoze z Kielc

[img][IMG]http://images38.fotosik.pl/1910/bedad47b983578e7m.jpg[/img][/img]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: wtorek, 12 marca 2013, 19:29 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): wtorek, 12 marca 2013, 19:14
Posty: 1
witam serdecznie
jestem zainteresowany małą elektrownią wodną , lecz potrzebuje kilku wskazówek na temat mojej lokalizacji .
Mam działkę wzdłuż której płynie rzeka działka jest długości jakieś ośmiuset metrów Lini brzegowej , nie posiada żadnego progu wodnego ani jazu , czy na takiej lokalizacji można wybudować mewkę i czy piętrzyć wodę czy raczej elektrownia przepływowa . pozdrawiam i dzięki za jakiekolwiek wskazówki


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: wtorek, 12 marca 2013, 20:25 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 22 września 2012, 13:37
Posty: 234
Do elektrowni przepływowej też jest potrzebne piętrzenie.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL