Małe Elektrownie Wodne - Forum społeczności

Małe Elektrownie Wodne w polsce, forum, serwis, automatyka, sterowanie, projekty, turbiny, turbina, kaplan, franciss, montaż, konsultacja, portal
Teraz jest czwartek, 2 maja 2024, 22:48

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: sobota, 26 stycznia 2008, 12:38 
Offline
jestem tu nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 20 stycznia 2008, 01:00
Posty: 9
witam jak ostatnio pisałem na forum na temat małych elektrowni wiatrowych, cena może i wysoka, ale jak mówię wszystko mozna załatwić zmniejszając koszty starając się o dotacje. Jutro nie umieramy więc i warto się postarać.

Ciekawy pomysł przychodzi z Australii:

http://www.przejdznaswoje.pl/pomysly/08/01/dom.htm

Panele na dach , dom doskonale izoluje utrzymuje dobra temperature, wygląda świetnie i kosztuje rozsądnie. Licząc, że w Polsce mozna go o jakieś 30- 40% taniej zrobić. A design sami oceńcie.

Co do przyłącz w przypadku zakładu energetycznego to jedna ważna sprawa - mają obowiązek przyłączyć, wiadomo się z tego migają. Bo ustawodawca im nakazuje pokryć do 50% kosztów przyłączenia. Generalnie jak im się to mówi to się śmieją . Miałem juz taki przypadek - ale jest rozwiązanie muszą na piśmie zawsze podać przyczyne odmowy i wysłać ja do Urzędu regulacji energetyki. O tym niewilu wie, warto to wykorzystać i lobbowac na swoją korzyśc.

Ja zrobiłem tak (elektrowni nie otworzyłem ale to przez nadleśnictwo) ale energetyke ograłem:
Powiedzieli że oni do niczego dokładac się nie musza (wyciągneli jakies pozółkłe ksiązeczki) kazałem na piśmie przygotowac odpowiedź że Oni nie mają obowiązku dokładac się do przyłącza. Wcześniej zadzwoniłem do URE i połaczyli mnie z odpowiednim działem i tam Pan az sie prosił o nazwe zakładu energetycznego i kolegi z obsługi.

Jak kazałem im to na piśmie przekazać to rozmowa była taka:

" no wie Pan rzeczywiście tam jest taka możliwość...."


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: sobota, 26 stycznia 2008, 13:10 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 01:00
Posty: 765
Kolejny raz nie nie zgodze sie. My zyjemy w Polsce nie w Australii w dodatku polnocnej Au blisko oceanu u nas jest inny klimat to nie przejdzie. Jestes pewien ze taniej mozna zrobic liczyles czy tylko tak sadzisz. przyklad cena cementu w PL pierwszy wynik w wyszukiwarce 397 zl /t http://www.kambor.pl/9,CEMENT_PORTLANDZKI_Cem_II_B-V_32,5_R_Sypki_Transport_GRATIS_!!!.html. Cena cementu w AU 65 $usd/t (65*2,5 =162 zl) http://www.tradekey.com/selloffer_view/id/1527721.htm.
Cene w Pl bedzie mozna zmniejszyc kupujac bezposrednio u producenta cena w AU to cena hurtowa


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: sobota, 26 stycznia 2008, 16:33 
Offline
jestem tu nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 20 stycznia 2008, 01:00
Posty: 9
coby nie pokazać to jesteeś na nie wpisujesz sie chyba w Polski folklor. Cement mozna zastąpić drewnem, pustakami silka, ytong, dla obnizenia kosztów, chodzi o idee, zrobienia ładnego domu z prefabrykatów, by był bardziej dostępny.

Czy to juz lepiej pasuje?

Na tym polega Idea - wpadasz na nia coś, robisz to pokazujesz i jak to się innym podoba to i cena nie gra roli.

Shimano jest największym dostawcą sprzętu rowerowego na świecie, a w latach 70-tych nic nie robili tylko sprzedawali graty firmy Mavic, zobaczyli kilka niedorubek i zrobili to lepiej i co - dziś są najwięksi.

Jak powstał pierwszy komputer to zajmował połowę garażu , jakby pomyśleli, że za duży, za drogi , kto to kupi - dalej byśmy liczydeł używali.

U nas wszyscy myślą że wszystko jest złe, za duże, za drogie, tego się nie da i tamtego - dlatego na zachodzie mamy taką opinię że wszystko mozemy zrobic taniej od innych, nawet posprzątać.

W Holandi, Belgi robi się juz domu na wodzie z poduszkami powietrzynymi, żeby powodzie wytrzymywały, w Polsce po powodzi rozdawano takie kwardetowe coś dla powodzian.
Ja pokazuje coś dla bogatszych powodzian - a co ma klimat do tego? Który robi sie jakby nie było coraz cieplejszy, niedługo w Polsce much ste tse będzie latać :D , a osy będą wielkości wróbli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: sobota, 26 stycznia 2008, 17:30 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 01:00
Posty: 765
Nie wiem ile masz wiosen ale domy z prefabrykatow przerabialismy - zobacz osiedla blokowiska. Idea jest piekna gorzej z rzeczywistością.
Domy prefabrykowane wykonywane sa nadal wystarczy poszukac.
Klimat sie zmienia i masz nadzieje ze bedzie taki jak w Perth - zobacz gdzie to jest.
Co do komputerow, nikt nie planowal aby kazdy posiadał w domu swoj wlasny -pierwszy komputer powstał w celu szybszego i tanszego zabijania czyli do obliczania trajektorii pocisku artyleryjskiego (Eniac).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: niedziela, 27 stycznia 2008, 14:03 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): środa, 7 lipca 2004, 01:00
Posty: 107
Panie @przejdznaswoje.pl, przejdz na swoje . Od jakiegoś czasu próbujesz tu się wylansować (nabijanie licznika dla swojej strony),usiłujesz stosować różnorakie metody agresywnego marketingu,przemieszane nieudolnie z socjotechniką a przypominające system argentyński .
Użytkownicy tego forum są ludźmi nie przepiórkami karmionymi.
Daj pan ogłoszenie w dziale firm.Będzie to jedyne, pańskie działanie, zgodne z regulaminem TEGO forum.
Te gwiazdki to za każdy post ? jeśli tak, to ja mam status mgławicy a kolega wyzej galaktyki :mrgreen:
Admin przysnął ?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: poniedziałek, 28 stycznia 2008, 16:51 
Offline
jestem tu nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 20 stycznia 2008, 01:00
Posty: 9
"Nie dyskutuj nigdy z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem. ..." - to nierozumiem dlaczego zabierasz głos na tym forum.....


....Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo zgodnie z Art. 54 Konstytucji RP......


...o ile się nie myle to Twoje słowa....tzn że Ty możesz a ja nie?

Socjotechnika, lansowanie? - a ja myslałem że przedstwie kilka (2) pomysły, które są właśnie w fazie rozwoju na świecie i będziemy zadowoleni - bo w końcu to forum dla ludzi chcących cos więcej niż tylko gadać - zobaczmy na właściciela ma w posiadaniu kilka mew.

Nie reklamuje nie lansuje nie stosuje systemów argentyńskich :D (zresztą zabronionych juz w naszym kraju)

Każdy ma prawo do napisania forum - o ile nie będzie napisane że trzeba uzyskać zaproszenie - a tego niema. Tematyka poruszona przezemnie (2 razy) DOTYCZNY EKOLOGII ODNAWILANYCH ŹRÓDEŁ ENERGII I TANIEGO ENERGOSZCZĘDNEGO MIESZKANIA!!!

a ile mam wiosen ? - temat domów z prefabrykatów juz przerabialiśmy - wychowałem się w miejscowości , która produkowała największa ilośc tego za komuny....i dla tego w tym przypadku umiem rozróżnić Fiata 126p od Mercedesa klasy C.


SUSE - bo taką masz nazwę użytkownika (największa dystrybuja Linuksa) - i kto tu się reklamuje?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: poniedziałek, 28 stycznia 2008, 16:59 
Offline
jestem tu nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 20 stycznia 2008, 01:00
Posty: 9
o i gwiazdki zniknęły i już nikt nie poczuje się gorszy.

Podaje pomysły do oceny a nie każe nikomu robic tego. A link do strony SUSE jest dlatego że jak inaczej pokazać??

"...w życiu nie liczy się ten co krytykuje, ten co zrobiłby to lepiej szacunek należy się temu który jest aktualnie na arenie - cos robi, bo tylko ten co nic nie robi nic nie może zepsuć" !


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: poniedziałek, 28 stycznia 2008, 21:07 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 19 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 677
Lokalizacja: Częstochowa
Do SUSE.
Chyba miałeś zły dzień, lub inaczej," przygadał kocioł garnkowi". Przypominam, że ponad rok temu reklamowałeś się i szukałaś chętnych na swoje turbiny i to nie w dziale Ogłoszenia firmowe a w dziale o turbinach. Mi też tam coś przygadałeś ale nie mam żalu.
Chyba niewłaściwa była Twoja postawa, że potem nie odpowiadałeś na kilka postów osób zainteresowanych. Nie wyszło? Trudno, zdarza się.
A że ktoś taki jak "przejdznaswoje" pokazał sie na naszym forum to ja oceniam na bardzo dobrze.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL