Małe Elektrownie Wodne - Forum społeczności

Małe Elektrownie Wodne w polsce, forum, serwis, automatyka, sterowanie, projekty, turbiny, turbina, kaplan, franciss, montaż, konsultacja, portal
Teraz jest wtorek, 4 czerwca 2024, 02:10

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: poniedziałek, 26 listopada 2007, 19:59 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz

Dołączył(a): piątek, 26 października 2007, 01:00
Posty: 56
hee pomyli sie ten kto spodziewa sie ,ze bede narzekał na biurokracje,zawile prawo itp.
od pewnego czasu szukam tej wymarzonej lokalizacji ,wiem ze wielu szukalo i szuka dluzej. na pewno maja łatwiej Ci ,ktorzy korzystaja z przeplywu informacji i bazy danych wielkich monopolistow wiedzy czyli regionalnych zarzadow wszelkiej masci.
wszystko nawet szukanie ma swoje granice sensu.
rok,dwa ok. ale trzy ,cztery to juz klocki ,ktore po złozeniu daja wielki napis strata czasu (przypominam według wszelkich załozeń zyje sie raz:).
lepiej wziac pieniadze i wybrac sie w podroz dookoła swiata.zapewne dla wielu inwestycja w mew gdzies w srodku to sposob na zycie rowny takiej mitycznej podrozy w okolo swiata(niezaleznosc finansowa + magia fizyki).

no ale na tym sie konczy romantyczny mit ,bizes to biznes,wygrywaja silni ,ci co znaja innych ,ci co mogą, ci ktorzy wiedza.
nawet najsilniejsza korporacja marzycieli nie rowna sie jednej firmie,ktora ma kilka mew. i notesik z kontaktami.
wtedy marzycielu zapomnij o progu wodnym, o jazie, o malej retencji bo zawsze usłyszysz -" a to pech wczoraj podjelismy rozmowy z petentem,kolejka,nieaktualne,przetarg,,,bla bla"

no tak sobie mysle, ze skoro "oni":) maja baze danych to i ja na własną potrzebe mógłbym o taka baze danych zadbac.jak?
liczac ze kazdy post w rozdziale Dyskusja jest czytany do 2000 razy, to zakladam ze niech co dziesiaty czytajacy bedzie tylko marzycielem,ktoremu brak sily i srodkow na inwestycje a co dziesiaty z marzycieli ma upatrzona swoja lokalizacje.
skoro dobrnałes drogi czytelniku az tu znaczy ze jestes kandydatem do mojej bazy danych marzycieli z upatrzona lokalizacja.
teraz zrobi sie mało romantycznie juz zupełnie,ale musze ci jakos to zaproponowac,,, za informacje o dobrej lokalizacji powyzej sto kw nawet bez papierow i pozwolen proponuje Ci dziesiec procent z tego co sam tam ukrece po wybudowaniu mewki oczywiscie.
nie zwlekaj marzycielu i tak nie masz nic do starcenia(poza czasem).cała na przód :wink:
ah drogi marzycielu pisz priva
prawda ,ze dobrze pomyslane?regionale zarzady wszelkiej maści na offsajdzie,fotografia satelitarna i hydro-geodezja za burtą:)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: poniedziałek, 26 listopada 2007, 21:34 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 01:00
Posty: 765
Jeszcze nic nie znalazles czy az tyle masz pieniedzy ... ogloszen o lokalizacji jest duzo (przynajmniej teoretycznie)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: wtorek, 27 listopada 2007, 01:17 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz

Dołączył(a): piątek, 26 października 2007, 01:00
Posty: 56
eh szukam lokalizacji pod mew bo zwyczajnie chce spełnic swoje marzenie o innym życiu, tak jak ujął to Tenant.

zwracam sie do marzycieli,oberżyświatów, czarnych owcy rodziny:) i tym podobnych, ktorzy maja wiedze o tej jedynej wysnionej mew/lokalizacji, ktorym gula skacze na mysl ,ze ktos przyjedzie i zajmie ich wysnione,odkryte niczym Ameryka miejsce ,spokojnie zarastajace szuwarami,a ktorym zwyczajnie pusta kieszen uniemozliwia realizacje celu. mysle ze moja propozycja jest pro bono i uwzglednia potrzeby obu zainteresowanych stron.

zazwyczaj lokalizacje czy nadajace sie budowle hydrotechniczne sa juz oblegane jak Czestochowa przez Szwedów.

jasne ,ze mogłbym kupic lokalizacje z ogloszenia ,nawet czesto o tym dumam ,ale rachunek podpowiada mi "stary daj sobie spokoj,po co ci zwrot kosztow jak bedziesz warzywkiem na wozku inwalidzkim",,,podkreslam podobno zyjemy raz , no i biznes wedlug moich zalozen trzeba dostosowac do tej teorii:)

radek ,1/10 za zrealizowanie swojego i czyjegos marzenia to nie wiele ,nie badzmy małostkowi:)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: wtorek, 27 listopada 2007, 08:12 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 4 marca 2007, 01:00
Posty: 128
Lokalizacja: czestochowa
Jeśli są tacy frajerzy to ja dam 30 % i wybuduję
Do budowy MEW nie potrzeba kasy potrzebna jest lokalizacja niebawem ruszają fundusze UE 80 % dotacji na budowę mew powiększasz koszty i gratis masz mew jak dobrze pomyślisz to jeszcze zarobisz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: wtorek, 27 listopada 2007, 10:07 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz

Dołączył(a): piątek, 26 października 2007, 01:00
Posty: 56
Rysiekkk sam jestes frajerem(bez urazy),jak już zaznaczyłem nie chodzi o pieniądze tylko o miejsce,na ktorego szukanie nie mam czasu ,a ktos nie ma srodkow na inwestycje. nota bene nie cierpie retoryki "frajer, kasa" w jakims cwanaickim kontekscie.
jesli jestes w stanie za dobra lokalizacje podzielic sie z kims 30% dochodu co roku to prosze uprzejmie ,tylko zrób to w innym poscie :)
i jeszcze raz nie jest to szukanie naiwnego człowieka tylko jak najbardziej biznesowa propozycja, doceniam wiedze ktora ktos moze posiadac o dobrym miejscu ,jazie,progu,lokalizacji a na ktora nie bedzie miec srodków nawet z dotacja EU(choc pamietaj rysiu ,ze w biznses planie nie uwzgledniasz potencjalnej dotacji)
ryski to dobre chłopaki ,ale ty nazywasz biznesem jakies brudne machloje w kosztorysie a marzycieli frajerami--powiem jedno ,,,poszedłłł mi z tego wątku:) i pamietaj bez urazy Rysiu.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: wtorek, 27 listopada 2007, 10:26 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 4 marca 2007, 01:00
Posty: 128
Lokalizacja: czestochowa
Załatwienie dotacji żeby była pewna potem i potem rozliczenie to jest machlojka która kosztuje
lub można liczyć na szczęście ze się dostanie i nie cofną dotacji.
Co do uczciwości w kosztach wyceny to należy zacząć od przetargów wykonywanych na rzecz skarbu państwa .Skoro nasze państwo tak robi to my obywatele musimy z tego brać przykład .
A co do rzetelnego prowadzenia biznesu w Polsce to do każdego Urząd Skarbowy jest w stanie się d........... i dać kare za nic potem można udowadniać ze jest inaczej 3-10 lat .
Frajerami to nazywam ludzi którzy mają lokalizacje i za 10 % ja oddają nie Marzycieli


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: wtorek, 27 listopada 2007, 11:08 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz

Dołączył(a): piątek, 26 października 2007, 01:00
Posty: 56
10% udziału rocznie bez kiwniecia palcem za podzielenie sie z kimś wiedza o lokalizacji w sytuacji gdy tego kogoś nie stać na samodzielne działanie z rożnych przyczyn to nie frajerstwo tylko biznes!!!
mysle ze w oparciu wlasnie o wspołprace tych ktorzy moga i tych ktorzy wiedzą tworzy sie naprawde prężne interesy.
jesli komus opłaci sie taki interes to nie jest frajerem, frajerami są ci ,ktorzy w interesach kierują sie filozofia ,ktora uniemozliwia im de facto dalszy rozwoj.
co wynika z tego ,ze wiem gdzie jest zatopiona skrzynia złota skoro sam jej nie wyciagne?czy tylko z tego samego faktu jestem bogaty?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: wtorek, 27 listopada 2007, 19:54 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 6 lutego 2007, 01:00
Posty: 25
Anders moim zdaniem bardzo zle podchodzisz do sprawy i Rysiekkkk ma racje. Te 10% to smieszne pieniądze i marne szanse ze znajdziesz aż takiego marzyciela. Lepiej najpierw sam poszukaj czegos mniejszego ale bardziej realnego, bo sam mozesz skonczyc jako tylko marzyciel. Oczywiscie życze powodzenia w poszukiwaniu nawet czegokolwiek.
pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: wtorek, 27 listopada 2007, 20:42 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz

Dołączył(a): piątek, 26 października 2007, 01:00
Posty: 56
dzieki za rade, ale wyobraz sobie drogi Szuwarku ,ze wlasnie ten, tylko ten i wyłacznie ten post skierowałem do marzycieli i nikogo innego-to jest grupa docelowa mojego posta zatem działam b.logicznie.
a teraz te smieszne 10 %, wyobraz sobie taka oto sytuacje ,mamy marzyciela bez nogi ,jego żona schorowana ,a on utrzymuje sie za 900 zł renty,maja psa ,ktory musi pojsc siku co 3 godziny.Drogi Szuwarku nasz marzyciel ,nie moze pojechac do urzedu ,zeby capnac lokalizacje, jakies pierwsze małe oplaty beda dla niego juz za drogie a poza tym psinka sie obsra jak on o kuli bedzie tytłał sie do urzedu,,,dalej wyobraznia podpowiada mi np taki scenariusz ,,,syncio siedzi w uk i muruje muruje muruje choc ma wyzsze wyksztalcenie to dzieciom do geby cos tam musi wsadzic (przeciez nie nakarmi ich drewniana noga dziadka:) ,no i pewnego dnia syncio i dziadzio trafiaja na mojego posta i te "śmieszne" 10% od kreconych kw.
a sklada sie przy tym tak ze syncio ,dziadzio,schorowana zona ,pies i drewniana noga maja wiedze o wymarzonej lokalizacji i co????
to jest moj scenariusz ,zycie pisze lepsze:)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: wtorek, 27 listopada 2007, 20:48 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 6 lutego 2007, 01:00
Posty: 25
:lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: wtorek, 27 listopada 2007, 22:00 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz

Dołączył(a): piątek, 26 października 2007, 01:00
Posty: 56
230 wejsc ,kilka wejsc tych samych osob ,zalozmy ze mamy 200 wejsc, wedlug mojej teorii co dziesiaty to marzyciel,czyli odwiedziło nas 20 marzycieli ,co dziesiaty z nich ma jakas wymarzona lokalizacje czyli jak na razie dwóch z lokalizacja i zaden nie napisał ,,,poczekam na dziesieciu prawdziwych marzycieli z lokalizacja ,jeden z nich odpisze....:)))))


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: wtorek, 27 listopada 2007, 22:01 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz

Dołączył(a): piątek, 26 października 2007, 01:00
Posty: 56
to bedzie ten z drewnianą nogą heeee


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: wtorek, 27 listopada 2007, 22:07 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 6 lutego 2007, 01:00
Posty: 25
Moim zdaniem te dwie lokalizacje juz sa zajęte :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: wtorek, 27 listopada 2007, 22:51 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 4 marca 2006, 01:00
Posty: 74
Anders, z tymi 200 wejściami różnych osób to zbyt optymistyczna teoria. Ja sam wchodziłem tu z 8 razy (po pojawianiu się nowych postów). Wchodzę tu bo Ci kibicuję. A jeżeli ziści się cud, że ktoś Ci odda za te obiecane 10 % bezproblemową lokalizację to bądź łaskaw i podziel się tym szczęściem na forum.
ps. Przykro mi ale muszę podzielić opinię Twoich oponentów.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: wtorek, 27 listopada 2007, 23:23 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz

Dołączył(a): piątek, 26 października 2007, 01:00
Posty: 56
ta kwestie nalezy przeczytac mentorskim tonem po wypuszczeniu dymu nosem:))))
-...bo w szukaniu lokalizacji liczy sie upór ,cierpliwosc oraz zwłaszcza innowacyjne rozwiazania!!!!
to było pol żartem pól serio.

a zwracajac sie do marzycieli ,,, 10% z wykreconej produkcji rocznie jest dla Ciebie marzycielu(zeby wsio było jasne).

przy lokalizacji dobrej i wymarzonej ,na ktorej poszukiwanie zdarles zelowke i złamałes nie jedna drewniana noge, te 10% dożywotnio!!!!
sc14 masz racje z tymi 200 wejsciami ale dziekuje za doping:))!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: środa, 28 listopada 2007, 07:16 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 19 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 677
Lokalizacja: Częstochowa
No to bede pierwszy. Jest taka lokalizacja, poza moim zasiegiem, 360 kW, Dolny Śląsk, i zgadzam się na 1%. Zapewne zajętą.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: środa, 28 listopada 2007, 11:37 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz

Dołączył(a): piątek, 26 października 2007, 01:00
Posty: 56
jeden marzyciel (Narek )juz sie znalazł,tylko co mi po "zapewne zajetej " lokalizacji?nie pojmuje,,,,,
moze źle sie wyraziłem, lokalizacja,jaz,prog ,miejsce maja nadawac sie do inwestycji ,a 10% twojego dochodu bedzie pochodzic ze zbudowanej tam MEW.
marzycielu oczekuje ,ze bedziesz znał to miejsce lepiej niz własna kieszeń:)
co do 1% skąd ten minimalizm?:))) stoi jak byk 10%!!!! za wiedze o dobrym miejscu pod inwestycje w mew.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: środa, 28 listopada 2007, 18:59 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 30 lipca 2007, 01:00
Posty: 40
Jest fajna lokalizacja do wzięcia
http://www.allegro.pl/item270023530_lok ... 50_kw.html
kolo ma już załatwione papiery i chce za nią 6 stówek.

Czy dostanę te obiecane 10%????

(To jest niedaleko miejsca gdzie mieszkam i w ramach tych 10% mogę gratis to doglądać i zgarniać liście)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: środa, 28 listopada 2007, 20:00 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz

Dołączył(a): piątek, 26 października 2007, 01:00
Posty: 56
Marzycielu 88 ,jak z grabieniem lisci to 10% za mało heee powinienes domagac sie ja wiem,,,25%,ale 30 to juz maax,,hee
kurcze zainwestowałbym tam tylko nie stac mnie na te kserokopie haaaaa

a na powaznie ta oferta wisi i wisi juz długo i jakos nikt jej nie łyknął to czemu ja mialbym to robic?(moze przeplywy niestabilne albo co ,ja prosty glupi czlowiek ,moze ktos juz sie temu przygladal blizej?)

ale ale!!! czekam na lokalizacje -"tajne ,ukrywane pod wojskowymi siatkami maskujacymi,obwarowane pułapkami jak w indiana jonsie,wymarzone"
a nie oglaszane w necie i allegro hee
czy ktos sie orientuje jak wyglada sprawa wodnej energii na ukr?jaka cena ,czy kupuja?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: środa, 28 listopada 2007, 21:49 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 8 sierpnia 2005, 01:00
Posty: 273
:D Cz Mam jedną b. trudna administracyjnie, jaz 2 zasuwy, spad ok 10-11 m, przepływ 100-1000 l/s, te 1000 l płynie ok 4-5 m-cy w roku, linia SN ok 200 m. Obserwuje ją od ok 4 lat. Cały czas wolna.

Pozdrawiam Szam


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL