Małe Elektrownie Wodne - Forum społeczności

Małe Elektrownie Wodne w polsce, forum, serwis, automatyka, sterowanie, projekty, turbiny, turbina, kaplan, franciss, montaż, konsultacja, portal
Teraz jest piątek, 31 maja 2024, 02:48

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: piątek, 7 lipca 2006, 13:44 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): piątek, 7 lipca 2006, 01:00
Posty: 1
Zaglądam na forum od niedawna ale widzę, że jest tu sporo osób mających pojęcie o MEW. Pracuję dla firmy która musi wykonać remont jazu piętrzącego i mam pytanie, czy wie ktoś skąd można pozyskać fundusze na taką inwestycję - najlepiej w formie dotacji- i czy komuś już się ta sztuka udała? Na razie szkukam "po omacku". A przy okazji coś na temat kwestii właścicielskich do jazu- mamy spór z RZGW ponieważ oni twierdzą że jaz jest nasz, ale penie tylko dlatego że jest w katastrofalnym stanie, bo inaczej pewnie twierdziliby że jest SP. Prosze o pomoc


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: piątek, 7 lipca 2006, 15:52 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 16 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 452
Lokalizacja: Dom Wielkopolska, MEW Zachodniopomorskie
Zapytaj w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska, znam człowieka, który dostał dotację w wysokości 20 tyś. zł.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: sobota, 8 lipca 2006, 10:27 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): środa, 7 lipca 2004, 01:00
Posty: 107
Temat właścicielski do jazów był już poruszany na forum.Proszę odnaleźdz posty np. alberta.
Nie ma prywatnych budowli piętrzących na wodach płynących Skarbu Państwa i być nie może.

_________________
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Uwaga!!!!
Indywidualista
Nie monitoruję postów w których się wypowiadam
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: poniedziałek, 10 lipca 2006, 08:43 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 16 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 452
Lokalizacja: Dom Wielkopolska, MEW Zachodniopomorskie
suse napisał(a):
Temat właścicielski do jazów był już poruszany na forum.Proszę odnaleźdz posty np. alberta.
Nie ma prywatnych budowli piętrzących na wodach płynących Skarbu Państwa i być nie może.
A jednak są prywatne budowle piętrzące wodę skarbu państwa. Praktykant mógłby się tu wypowiedzieć, bo jest właścicielem takiej budowli, ale chyba nie ma go teraz w Polsce.....


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: poniedziałek, 10 lipca 2006, 17:24 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): piątek, 23 lipca 2004, 01:00
Posty: 169
Owszem,można być właścicielem jazu piętrzącego wodę skarbu państwa, np. na kanale który ma inny nr. w ewidencji gruntów jak ciek podstawowy. Jeżeli jest to na gruntach pokrytych wodami płynącymi w granicach brzegów cieku podstawowego to niestety nie jest się właścicielem, nawet jak się posiada wpis w księgi wieczyste! Nie tylko Praktykant uważa sie za właściciela takiego obiektu. Nawet gminy które skomunalizowały takie obiekty nie są ich właścicielami. Narazie taki bałagan nikomu nie przeszkadza, ale kto twierdzi inaczej niech poda namiary na prywatny jaz, a ja na swój koszt zmienię wpis w księgach wieczystych z nazwiska prywatnego na wpis:właściciel-Skarb Państwa.
I żadne protesty praktykantów ani teoretyków nie pomogą.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: sobota, 25 listopada 2006, 20:06 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 21 stycznia 2005, 01:00
Posty: 412
Lokalizacja: Dom: Poznań MEW: Gryfice
Do was mozna jak do sciany..ale nie bede nikogo przekonywal..

Wygralismy juz sprawe o wlasnosc jazow..dwoch jazow, JEDNEGO na mlynowce i jednego w korycie rzeki..wyrok jest prawomocny.. zadne odwolania nawet do samego Boga nie pomogly Starostwu Wieruszow...wiec nie wiem kto tu jest TEORETYKIEM, a kto EMPIRYSTĄ no ale wy jestescie madrzejsi nawet niz wymiar sprawiedliwosci w tym kraju...

Adios Mondralos..zycze powodzenia w elekrowniarstwie..filozofom, quazi prawnikom, specjalistom i wszystkim innym ktorzy "wiedza najlepiej".. a jak macie moc kasacji prawomocnych wyrokow sadowych w RP...to ja nie wiem..po co wy w ogole elektrownie budujecie...powinniscie byc w Polsce MILIARDERAMI...

I gdyby ktos nie wiedzial.. SARKAZM to sie nazywa...

Pozdrawiam

_________________
"Światem rządza głupi,gnuśni i występni"-Dante Alighieri

GG: 3708469
Skype: Flooderek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: poniedziałek, 29 października 2007, 18:29 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): sobota, 29 września 2007, 01:00
Posty: 15
Lokalizacja: kraków galway
Flooderek
napisz jak mozna wykupic taki jazik

_________________
www.symetria.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: poniedziałek, 29 października 2007, 18:54 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 19 września 2004, 01:00
Posty: 442
Lokalizacja: Dolnosląskie
Temat jazów na forum był poruszany, ale niestety nie wszystkie przypadki. Co zrobić z jazem, który nie ma właściciela? rzeka należy do RZGW jest na niej piętrzenie, które okazało się że nie jest na wykazie obiektów tegoż RZGW. Zastanawiam się czy nie wystąpić o pozwolenie wodno prawne pomijając punk dzierżawy jazu. W RZGW już odpowiedzieli, że nie mają tego piętrzenia na stanie , w środę jadę do wydziału ksiąg wieczystych, aby tam sprawdzić po numerze działki. Jednak jaz ten jest na głównym korycie rzeki. A może wiecie czy istnieje ustawa, która z mocy prawa nakazywałaby przejęcie takiego bezpańskiego obiektu na własność przez któryś z urzędów.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: środa, 31 października 2007, 19:50 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): czwartek, 4 października 2007, 01:00
Posty: 3
Lokalizacja: Warszawa
Ja Mam Jaz w księdze wieczystej, ale gmina twierdzi że jest jej i mi to nie przeszkadza bo walneła niezły remoncik.
:lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: środa, 31 października 2007, 20:40 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 19 września 2004, 01:00
Posty: 442
Lokalizacja: Dolnosląskie
To jak to w końcu jest , jaz stoi na terenie pokrytym wodami , którymi zarządcą jest RZGW czyli jakby właścicielem tego terenu a sam jaz może być własnością gminy?To do kogo zwrócić się o udostępnienie piętrzenia?.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: środa, 31 października 2007, 20:54 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 20 stycznia 2005, 01:00
Posty: 285
Lokalizacja: Piła MEW Gryfice rz.Rega
Qurdek .
Już ci współczuje tak krótkowzrocznego myślenia , a i owszem jazik ci wyremontowali tylko jak długo się nim nacieszysz jak po wygaśnięciu pozwolenia wodn.praw. nie otrzymasz go ponownie ?
Jaz ma też wartosc rynkową którą tak łatwo oddasz w prezencie winszuje.

E11 jaz może byc własnością gminy bo jaz to urządzenie i nie wiąże się go z własnością gruntu tyle razy o tym już z bratem pisaliśmy .Jeśli gmina jest właścicielem to tylko gmina może go wydzierżawic a za grunt pod jazem płacisz dzierżawę do RZGW . to tyle.

_________________
skype praktykant897
WP hydroenergia1

Nie dyskutuj z nikim, kto ma nad Tobą pół litra przewagi :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: czwartek, 1 listopada 2007, 00:01 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 19 września 2004, 01:00
Posty: 442
Lokalizacja: Dolnosląskie
Praktykant masz racje to jest oczywiste i zrozumiałe co piszesz,ale przeczytaj moją wypowiedź wcześniej . Nikt nie chce się przyznać do własności jazu. RZGW odpowiadają że nie mają tego obiektu na wykazie i ze to nie ich , byliśmy sprawdzać księgi wieczyste - nie ma założonej na ten obiekt , gmina odsyła na do RZGW tłumacząc ,że obiekt stoi na ich terenie i to na pewno RZGW jest właścicielem. I tak kręcę się w kółko jak pies za własnym ogonem ,wypadało by operat robić a tu nie ma od kogo wydzierżawić jazu.Co z tym fantem zrobić zmusić też nie mogę nikogo żeby przyjąć obiekt na swój majątek.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL