Małe Elektrownie Wodne - Forum społeczności

Małe Elektrownie Wodne w polsce, forum, serwis, automatyka, sterowanie, projekty, turbiny, turbina, kaplan, franciss, montaż, konsultacja, portal
Teraz jest niedziela, 16 czerwca 2024, 11:49

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: piątek, 10 lutego 2006, 17:55 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): wtorek, 7 lutego 2006, 01:00
Posty: 1
Mam pytanie.

Prosil bym o rozwiniecie tematu poniewaz na forum sa pewne watki o poczatkach MEW ale sa rozsypane wiec licze na to ze bedzie to literatura dla kolejnych poczatkujacych (po zakonczeniu dyskusji).

Mam upatrzone miejsce pod MEW ale nie wiem jak sie za to zabrac.
Ziemia jest na sprzedarz ale wolalbym najpierw sprawdzic czy nie pakuje sie w jakas mine.
Bylem juz w urzedzie gminy i pani powiedziala mi ze dzielka nie ma planu zagospodarowania ale nie byloby z tym problemu bo obok stoi dom wiec jest dostep do mediów. W RZGW bylem ale gosciu nie potrafil mi powiedziec nic o cieku bo nie znalem polozenia dzialki na mapie (tzn nie wyrazil checi pomocy bo jakby pokazal mape to bym ja znalazl). Oczywiscie nie podawalem w rzadnym urzedzie po co mi ta dzialka (wczesniej wyczytalem tak na forum). Cieżko mi również ocenic przepływ. Szacuje go na 0,3 - 0,7 m3/s.
Sa tam rowniez pozostalosci starego jazu. Niestety dzialka jest do lini brzegowej. W zwiazku z tym mam pytanie czy musze byc w posiadaniu obu brzegow rzeki zeby zbudowac na niej MEW i jak wyglada sprawa z rzeka , czy nalezy ja wydziezawic i od kogo. Niedaleko starego jazu znajduje sie usypany wal pod tory (PKP) rzeka przeplywa pod walem - czy w zwiazku z tym nie ma jakiegos przepisu co do zakazu pietrzenia wody??


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 12 lutego 2006, 08:32 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 24 lutego 2005, 01:00
Posty: 405
w starostwie trzeba przeczytać księgę wodną, która opisuje stosunki wodno prawne na twoim terenie, a PKP na pewno nie zgodzi się na piętrzenie i podmywanie torów, ten tor jest używany ??


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 17 lutego 2006, 22:15 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz

Dołączył(a): piątek, 4 czerwca 2004, 01:00
Posty: 29
Idealnie byłoby gdybyś zdobył projektanta budowli wodnych, oraz prawdziwego fachowca od operatu wodno-prawnego to przy jednym spotkaniu przy twoim obiekcie prawie wszystkie pytania nie pozostały by bez odpowiedzi. Do PKP co by nie robić musisz sie zgłosić pisemnie swoje plany bo bez ich pisemnej zgody nie ruszysz tematu.
Jeszcze konserwator zabytków.
Jeszcze konserwator przyrody.
Itd, itd, itd...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: pomoc
PostNapisane: niedziela, 19 lutego 2006, 17:10 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): piątek, 23 lipca 2004, 01:00
Posty: 169
Odpowiedz na takie pytania jest jak wróżenie z fusów, takie ogólne i nieprecyzyjne dane nie mogą być podstawą do udzielania rad, chyba że komuś zależy na zamianie wdowy w trupa. Co znaczy działka jest do linii brzegowej? zgodnie z prawem wodnym linia brzegowa nie musi oznaczać dzisiejszej linii lustra wody, jeżeli jest np.wysoka skarpa to jej krawędz może być granicą, poza tym sama rzeka też jest działką i ma numer. W wielu przypadkach odbudowa piętrzenia może mieścić się w jej granicach. Jeżeli chodzi o PKP to tory istniały zapewne równocześnie z istniejącym piętrzeniem a więc uwzględniały wysokość wody. Konserwatorzy są stroną tylko w przypadku jeżeli teren jest objęty jakąś formą ochrony a nie na każdym gruncie,itd.itp. Ale przy takiej wodzie żeby myśleć o mew... to musiałoby być około 5 m spadu.
Na marginesie podzielę się rozgoryczeniem znajomych inwestorów z którymi na różnych etapach realizacji mew starałem się być pomocny. Główne przyczyny trudności to fatalne przepisy, jeszcze gorsze ich stosowanie i interpretacja, brnięcie w zaparte urzędnika który popełnił błąd, do tego wszechobecna korupcja i zawiść. No i po mewce.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 26 lutego 2006, 17:40 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): czwartek, 26 sierpnia 2004, 01:00
Posty: 259
Lokalizacja: dom: O-ca, MEW: brak :(
Witam!
W trakcie załatwiania spraw związanych z papierami do POŚ ( przydomowej oczyszczalni ścieków ) zostałem poinformowany ( Łaskawie), że mój młyn znajduje się w strefie obserwacji archeologicznej. Pokazano mi na mapce szeroki pas tak ot, jebnięty wokół naszego miasteczka powiatowego. Akurat załapaliśmy się w sam srodek. Zaj...
Podczas grzebania dołka pod zasobnik POŚ po moim gruncie ( na moje niebo wlata...) smarował w te i z powrotem jakiś popapraniec, co podobno się zna. Na szczęśćie moje koparka nie wygrzebała żadnej skorupy, bo miałbym na łbie kilkunastu takich oberwańców i wstrzymanie jakichkolwiek prac na długie miesiące, albo lata. Ciekawe, czy pozwoliliby mi wogóle wejść na moją działkę?
Przypominam, że sam jestem konserwatorem, więc mam pojęcia jak to wygląda i poważne podejście do zabytków.
Tak przed Wami tu skamlę ze względu na to, co napisał Albert o stronach w postępowaniu i podejściu kosmitów do odpowiedzialności za swoje wypocone decyzje.
Ręce opadaja...
Nie potrafię sobie wyobrazić gdzie trzebaby sprawdzać i o co pytać, żeby być choćby w 90% pewnym, że działka jest ok i nie jest w jakikolwiek sposób ograniczona działalność na niej przez jakieś durnowate strefy, obszary, konflikty interesów, strefy wzmożonych działań wojennych w trakcie ostatniej wojny (saperzy) itp.
pozdrawiam!
Ł. :evil:


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL