Małe Elektrownie Wodne - Forum społeczności

Małe Elektrownie Wodne w polsce, forum, serwis, automatyka, sterowanie, projekty, turbiny, turbina, kaplan, franciss, montaż, konsultacja, portal
Teraz jest sobota, 1 czerwca 2024, 17:03

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Konferencje OZE
PostNapisane: środa, 12 października 2005, 14:39 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): środa, 12 października 2005, 01:00
Posty: 1
Centrum Doradztwa Gospodarczego Sp. z o.o. w Rzeszowie otrzymało dofinansowanie na realizacje projektu " Innowacyjne metody i możliwości pozyskiwania i wykorzystania odnawialnych źródeł energii na Podkarpaciu" w ramach działania 2.6 Regionalne Strategie Innowacji i transfer wiedzy - ZPORR.

Projekt kierowany jest do jednostek samorządu terytorialnego lub działających w ich imieniu jednostek organizacyjnych - zwłaszcza do wydziałów odpowiedzialnych za działania związane z wprowadzaniem nowych rozwiązań przyczyniających się do ochrony środowiska i rozwoju regionalnego. Projekt zakłada udział beneficjentów (200- stu) w konferencjach tematycznych przybliżających możliwości wykorzystania odnawialnych źródeł energii na terenie Podkarpacia oraz innowacyjnych metod ich pozyskiwania.

Projekt przewiduje organizacje pięciu dwudniowych konferencji. Każda konferencja poświęcona będzie możliwościom pozyskania i wykorzystania „czystej energii” z różnych źródeł: 1.słońce, 2. woda, 3.wiatr, 4.biomasa, 5.geotermia oraz związanych z tym prawnych, ekonomicznych finansowych, ekologicznych, politycznych i społecznych aspektów wykorzystania odnawialnych źródeł energii. W ramach projektu Beneficjenci będą mogli uczestniczyć w wyjazdach studialnych (5 wyjazdów) na istniejące w Polsce instalacje i obiekty już wykorzystujące odnawialne źródła energii. Wyjazdy maja na celu zapoznanie się z efektami wdrożenia i płynącymi korzyściami wynikającymi z zastosowania instalacji wykorzystujących „czystą energię” oraz spotkania z osobami odpowiedzialnymi za ich eksploatacje. Podsumowaniem cyklu konferencji i wyjazdów studialnych będzie wydanie opracowania poświęconego innowacyjnym metodom i możliwościom pozyskiwania „czystej energii” na terenie Podkarpacia wraz z danymi firm i instytucji wspierającymi rozwój tej dziedziny w Polsce i na świecie oraz dokumentacja fotograficzna z konferencji i wyjazdów studialnych.



Pierwsza konferencja odbyła się 15 -16. 09. 2005 r - "Energia Słońca" w Ulanowie.
Następna konferencja "Energia Wody" odbędzie się pod koniec października 2005 r.

W związku z powyższym zapraszamy specjalistów zajmujących się OZE jako prelegentów, wykładowców, doradców oraz zainteresowane instytucje i firmy do współpracy.

W przypadku zainteresowania z Państwa strony prosimy o przesyłanie informacji zwrotnej.

INFO
Centrum Doradztwa Gospodarczego Sp. z o.o.
Ul. Szopena 17, 35 - 055 Rzeszów
Tel./Fax. (17) 860 06 05; 853 71 99
www.cdg.un.pl
[email protected]
-----------------------------------------------------------------
Nr GG 5638164


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 12 października 2005, 19:24 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): niedziela, 25 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 240
Lokalizacja: Wrocław
Świetnie ! Tak właśnie należy robić kaskę :evil: Frajerstwo/ w tym ja/ szarpie się ze złomami, lokalizacjami,biurokratami itp, itd. a tu proszę - okazuje się, że należy zrobić sobie spólkę z oo z ładną nazwą i eurosy płyną jak woda przez turbinę. Ale jaki szlachetny cel ! Będą uczyć 200 biuroktatów z wydziałów ochrony środowiska itp, innowacyjności :mrgreen: :!: w pozyskiwaniu zródeł OZE.!!! Jaśli ktoś z Was myślał, że penicyliny lub dynamitu nie da się jeszcze raz wymyślić to chyba musi zmienić myślenie. :wink:

Ps. Jeżeli ktoś z szanownych składał wniosek o dotacje na INWESTYCJE
w OZE, a jeżeli się nań nie "załapie" - napewno pocieszy Go myśl, że 200 biurokratów będzie miało 5 dwudniowych konferencyj z wyjazdami i sporządzone będzie opracowanie z fotografiami :lol: i wtedy napewno lawinowo przybywać będzie mnóstwo pięknych obiektów. :|

Socjalistów i biurokratów nie pozdrawiam.

Cze.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 12 października 2005, 20:28 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz

Dołączył(a): niedziela, 31 października 2004, 01:00
Posty: 53
racja :(


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 12 października 2005, 21:40 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 19 września 2004, 01:00
Posty: 442
Lokalizacja: Dolnosląskie
A może by tak konferencje o zawartości cukru w cukrze.To co wielu z nas już robi a jeszcze więcej chciałoby robić Ci panowie ( jak się ich ładnie nazywa - Beneficjenci ) będą się dowiadywać i zapoznawać , a może by tak k---wa m---ć poczytać przepisy i zastanowić się jak nam przestać przeszkadzać i pozwolić działać. waszymi opracowaniami to mogę sobie ...
My potrzebujemy [b:105199b7cc]mądrych[/b:105199b7cc] urzędników , [b:105199b7cc]ludzkich [/b:105199b7cc]i nie takich co jak Cię zobaczą to zastanawiają jak Cię spławić bo koleżanka przyszła w rozpiętej bluzeczce. Czy w naszym kraju naprawdę musi się mówić ludziom że zielona energia jest lepsza bo zielona tz. przyjazna środowisku, czy panowie beneficjenci myslicie że ja nie chcę aby moje dzieci biegały zdrowe i taplały się w ciepłym i przyjemnym deszczyku letnim tak ja to robiłem kilkanaście lat temu i nie miałem zaraz grypy i przeziębienia, czy uważacie że my nie chcemy oddychać lepszym powietrzem i żyć kilka lat dłużej, a nie tak jak teraz czego się dzieciak nie dotknie to zaraza i epidemia . przestańcie w końcu pieprzyć , marnować papier i pieniądze weście się naprawdę do roboty solidnej , uchwalcie chociaż jedną ustawe która nie zostanie skrytykowana i pomoże tym ludziom którzy chcą robić coś pożądnego. Pozdrawiam
Acha i pamiętajcie że teraz jest taka nowa tabletka dobra na takie spotkania jak wasze chyba się nazywa Alkaprim czy jakoś tak , ale przed użyciem przeczytajcie ulotkę albo skonsultujcie się z lekarzem .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 12 października 2005, 22:18 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): sobota, 1 stycznia 2005, 01:00
Posty: 514
[quote:8aa64e002b="bogas"]Świetnie ! Tak właśnie należy robić kaskę :evil: Frajerstwo/ w tym ja/ szarpie się ze złomami, lokalizacjami,biurokratami itp, itd. a tu proszę - okazuje się, że należy zrobić sobie spólkę z oo z ładną nazwą i eurosy płyną jak woda przez turbinę. Ale jaki szlachetny cel ! Będą uczyć 200 biuroktatów z wydziałów ochrony środowiska itp, innowacyjności :mrgreen: :!: w pozyskiwaniu zródeł OZE.!!! [color=red:8aa64e002b]Jaśli ktoś z Was myślał, że penicyliny lub dynamitu nie da się jeszcze raz wymyślić to chyba musi zmienić myślenie. [/color:8aa64e002b]:wink:

Ps. Jeżeli ktoś z szanownych składał wniosek o dotacje na INWESTYCJE
w OZE, a jeżeli się nań nie "załapie" - napewno pocieszy Go myśl, że 200 biurokratów będzie miało 5 dwudniowych konferencyj z wyjazdami i sporządzone będzie opracowanie z fotografiami :lol: i wtedy napewno lawinowo przybywać będzie mnóstwo pięknych obiektów. :|

Socjalistów i biurokratów nie pozdrawiam.

Cze.[/quote:8aa64e002b]

:mrgreen:
Bogas
I po co się tak denerwować?
Zamiast wniosku do kochanej Unii na dotację na elektrownię złóż wniosek na konferencję/kasa pewna ,zysk większy a i z pół forum by przyjechało na konferencję/ .

A gdyby Ci się udało ponownie wynależć substancję chemiczną o wzorze [b:8aa64e002b]C[size=9:8aa64e002b]2[/size:8aa64e002b]H[size=9:8aa64e002b]5[/size:8aa64e002b]OH [/b:8aa64e002b]to daj znać- może przy okazji , będąc we Wrocławiu-wpadnę. :wink:

Pozdrawiam.Piomika[/i]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 13 października 2005, 08:07 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 24 lutego 2005, 01:00
Posty: 405
To co jedziemy do tego Rzeszowa czy nie, wszak to na koszt podatnika czyli i tak i tak za nasze pieniądze.

Ulanów leży koło Stalowej woli a to przecież stolica MEW-ek. Tam co kilka km są jakieś stare rozwalające się piętrzenia takie po 6 m.

nakarmią nas napoją jednym słowem miłe i sympatyczne spotkanie

przykładowe tematy na które moglibyśmy coś powiedzieć
1. Finansowanie przedsięwzięć związanych z odnawialnymi źródłami energii – dostępne fundusze, kredyty, pożyczki
2. Kredyty Banku Ochrony Środowiska na inwestycje związane z OZE
3. Przykłady krajowe i europejskie wykorzystania MEW
4. Analiza ekonomiczna wykorzystania MEW
5. Od projektu do efektu – jak krok po kroku zaplanować i wykonać inwestycje – MEW
6. Bariery utrudniające rozwój OZE w Polsce i na Podkarpaciu


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 14 października 2005, 20:06 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 19 września 2004, 01:00
Posty: 442
Lokalizacja: Dolnosląskie
Mpoplaw co to oznacza w Polsce i na Podkarpaciu


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 15 października 2005, 08:52 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 24 lutego 2005, 01:00
Posty: 405
Nie wiem wziąłem to ze strony Centrum Doradztwa Gospodarczego Sp. z o.o. Pewno organizator chce sobie w ten sposób zagwarantować szczególnie dokładna analizę Podkarpacia i ewentualnie reszty kraju. Tak mi się wydaje, nie kontaktowałem się jeszcze z nimi i nie jestem pewien. Ale ta konferencja zapowiada się na pewno w lepszych warunkach niż ta u łukaszena, chociaż łukaszen miał urokliwy siurek do sikania zaraz pod sypialnią.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL