Małe Elektrownie Wodne - Forum społeczności

Małe Elektrownie Wodne w polsce, forum, serwis, automatyka, sterowanie, projekty, turbiny, turbina, kaplan, franciss, montaż, konsultacja, portal
Teraz jest poniedziałek, 20 maja 2024, 04:40

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: czwartek, 25 sierpnia 2005, 10:20 
Offline
jestem tu nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 24 sierpnia 2005, 01:00
Posty: 6
Lokalizacja: Kraków
Witam forumowiczów.
Jestem jeszcze w trakcie czytania tego forum i poradnika czyli zielony. Zagłębiając się powoli w temat zacząłem zastanawiać się nad utworzeniem spółki. Jest wiele osób, które chcą ale brakuje im kasy (coś tam mają ale za mało). Na forum są fachowcy, którzy maja ogromne doświadczenie i znają niuanse całej tej działalności. Jak sądzicie czy udałby się taki pomysł aby na przykład kupić jakąś poważną lokalizację (0,5 – 1,0MW) za wspólną kasę. Każdy w spółce miałby udziały adekwatne do wkładu. Wiem, wiem … mówiły jaskółki …

Pozdrawiam
Maciek

PS
Mam nadzieję, że bardzo mnie nie zrypiecie ….


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: spółka
PostNapisane: czwartek, 25 sierpnia 2005, 14:26 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): piątek, 23 lipca 2004, 01:00
Posty: 169
piomika mistrzu rejterady dlaczego skasowałeś swój post, twoje pytanie było logiczne, ja odpowiem też pytaniem, kto sprzeda MEW 0,5/1MW za kwotę 10-cio letniego przychodu brutto? Poprawna"uczciwa"el. powinna mieć około 70% produkcji mocy instalowanej, el. takiej mocy w takich kwotach można ewentualnie wybudować i to jeżeli ma się własną lokalizację.Gdyby było coś na sprzedaż to kupi zachód, bo mają euro w różnej formie dotowane, nie jesteśmy w stanie dorównać cenowo. Nam pozostają 100kW, ale ile znacie na sprzedaż?


Ostatnio edytowano czwartek, 25 sierpnia 2005, 17:16 przez albert, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 25 sierpnia 2005, 15:34 
Offline
jestem tu nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 24 sierpnia 2005, 01:00
Posty: 6
Lokalizacja: Kraków
no a jakby tak zacząć od jednej za 100KW ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 25 sierpnia 2005, 17:33 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): sobota, 1 stycznia 2005, 01:00
Posty: 514
:D
Skasowałem post ,bo już mnie tyle na tym forum,że obawiałem się zarzutu pieniactwa czy nadgorliwości.Dodatkowo pomysły nowych forumowiczów są tak egzotyczne,że ręce opadają i lepiej już chyba nic nie pisać.
Ja napisałem mniej-więcej tak;że skoro szukasz wspólników na poważną lokalizację0,5-1,0MW za współną kasę - to może zacznij od poważnej lokalizacji 0,25-0,5 za swoje pieniądze.
Bo jeszcze oprócz kupna lokalizacji trzeba mieć pieniądze na samą elektrownię i co wtedy? ż wspólnikami będziesz szukał kredytu?

:mrgreen: Ewentualnych przyszłych wspólników mogłoby zainteresować jak wycenił byś w % lub w pieniądzach udziały tych wspólników ,którzy mają tylko wiedzę?

Nie bierz se tak wszystkich naszych rad do siebie - ale Albert i ja staramy się Ci uzmysłowić ,że jesli wiesz o czym piszesz i masz rzeczywiście kasę na kupno lokalizacji nie 1MW ale 0,25- 0,5 MW ,to może wykonaj se obiekt od A do Z o mocy 100 kW.
Może być bowiem tak ,że pomyliłeś się przy pisaniu swego psedonimu i nie nazywasz się Solarzm tylko Solorz :wink:

Piomika


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 25 sierpnia 2005, 23:39 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 25 maja 2005, 01:00
Posty: 43
Lokalizacja: Bielsko-Biała
[quote:b972390a70="piomika"]Może być bowiem tak ,że pomyliłeś się przy pisaniu swego psedonimu i nie nazywasz się Solarzm tylko Solorz :wink: [/quote:b972390a70]
Wtedy poszukiwani byli by wspólnicy raczej do 50MW :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 26 sierpnia 2005, 00:01 
Offline
jestem tu nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 24 sierpnia 2005, 01:00
Posty: 6
Lokalizacja: Kraków
Bardzo dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi.

[u:da41bb3e38]Albert[/u:da41bb3e38] - niestety na pytania postawione przez Ciebie nie znam odpowiedzi. Wydaje mi się, że są one przyczynkiem do dalszej dyskusji.

[u:da41bb3e38]Piomika[/u:da41bb3e38] - dziękuję za powściągliwość w wypowiedzi. Domyślam się ile zdrowia musi Cię kosztować czytanie takich jak mój postów.
Ad :mrgreen: Gdybym się pomylił w pseudonimie pewnie nie ślęczałbym po nocy przy komputerze tylko se leżał na jakimś jachcie i leniwie patrzył na "studentki Kasie" prezentujące swe uroki ... a ideą "mewek" nie zaprzątałbym sobie głowy ...

Tymczasem widzę w "mewkach" źródło pracy dającej satysfakcję a przy okazji jakieś walory ekonomiczne. Zetknąłem się z tym tematem całkiem przypadkowo a zainteresowanie moje wzrosło widząc upór i determinację już zarażonych. Chociaż moje wykształcenie jest nie specjalnie związane z poruszaną problematyką, chętnie sięgam do materiałów prezentowanych w serwisie. Dodatkowo kultura, fachowość i cierpliwość osób biorących czynny udział w forum zachęca do odwiedzania go i zabierania głosu. Liczę również na to, że uda mi się zobaczyć jakąś mewkę podczas któregoś ze spotkań forumowiczów.
Dlatego po dotychczasowej lekturze forum pozwoliłem sobie na tego posta.

Maciek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL