Małe Elektrownie Wodne - Forum społeczności

Małe Elektrownie Wodne w polsce, forum, serwis, automatyka, sterowanie, projekty, turbiny, turbina, kaplan, franciss, montaż, konsultacja, portal
Teraz jest sobota, 27 kwietnia 2024, 18:36

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 29 czerwca 2005, 19:50 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 10 marca 2004, 01:00
Posty: 74
Lokalizacja: wododział Kraków
Rzeczywiście my Polacy jesteśmy sceptyczni :? i dopóki czegoś nie zobaczymy to jest nam ciężko uwierzyć zwłaszcza w takie rewelacje 8O . Koło wodne nie jest takie najgorsze jeśli chodzi o sprawność zwłaszcza nasiębierne bo na około 80 % i to w dużym przedziale przepływu wody śródsiębierne około 60% a podsiębierne do 20 % jeśli dobrze pamiętam z literatury :?: :?: . Ale daleko mu do 97%. :!: Jeśli miałaby taką sprawność to była by to jedna z lepszych maszyn w ogóle :o . Takie rewelacje, bez żadnego rysunku czy wzoru budzą przynajmniej we mnie dosyć sceptyczne nastawienie. :wink: Ale jeśli to jest prawda to czym prędzej leć do urzędu patentowego i zagwarantuj sobie prawo do wynalazku. Już kiedyś na forum była podobna maszyna „koło wodne” nie pamiętam sprawności widziałem zdjęcia i kawałek filmu na którym koło się kręciło ale sprawa jakoś ucichła a szkoda. Dla ucięcia spekulacji i powątpiewań proponuje jednak przedstawić jakiś drobny rysunek, choćby taki jaki trzeba będzie zamieścić w biuletynie patentowym.

Jak na razie traktuje taka informacje jak „wodę na młyn” dla rozkręcenia forum. Ale będę śledził tego posta.
:mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 29 czerwca 2005, 20:08 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 21 stycznia 2005, 01:00
Posty: 412
Lokalizacja: Dom: Poznań MEW: Gryfice
[quote:3a2e15fbcc="AndrzejM"] Ale daleko mu do 97%. :!: Jeśli miałaby taką sprawność to była by to jedna z lepszych maszyn w ogóle [/quote:3a2e15fbcc]

Wybaczcie..moj oto sceptycyzm...ale to prawie perpetuum mobile...praktycznie niemozliwe...97%?? Nie nie........z calym szacunkiem :) ja nie wierze.....a jesli to prawda....to od razu biore te kola.. :P u mnie jest jakies h=2.20m i od 20-35m3 wody :) chyba nie muszem mowic...ze z Majorki...to bym normalnie nie zjezdzal :P

Pozdrawiam

_________________
"Światem rządza głupi,gnuśni i występni"-Dante Alighieri

GG: 3708469
Skype: Flooderek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 29 czerwca 2005, 22:59 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 7 lutego 2004, 01:00
Posty: 27
Lokalizacja: z pod Łodzi
Kurde, czy ja coś mówiłem o 97%, czyżby Goździkowa coś mówiła ??? 8O
Według naszych inżynierów i profesorów sprawność może być w granicach 82- 83%.
Ale nie ja to liczyłem i mierzyłem, więc nie ja się pod tą sprawnością podpisuję, ja nie mam takiego autorytetu, ani stopni naukowych.
Dlatego najpierw chcę to uruchomić a później będę się mądrować :mrgreen:
Również wyznaję zasadę, że nic na gębe, trzeba pomacać żeby uwierzyć.
Nie wierzę w perpetum mobile i jestem realistą, więc na razie szukam konkretnej firmy, która to zbuduje i też normalnie z Majorki bym nie zjeżdżał :D
Pozdrawiam Grzegorz


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 29 czerwca 2005, 23:14 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): sobota, 1 stycznia 2005, 01:00
Posty: 514
[b:785cf6517f]Grześ - czy ten projektant nie ma przypadkiem na imię GRZEGORZ[/b:785cf6517f] :D

Słuchaj , nie musisz tu zdradzać swoich sekretów czy patentów.Ale skoro rozbudziłeś nasze zainteresowanie (syndrom :D ) i niedowierzanie to może choć coś objaśnisz[b:785cf6517f] poglądowo[/b:785cf6517f]; w jakiej płaszczyznie pracuje ta turbina, czy ma kierownicę , czy potrzebna jest specjalna komora czy też nie, może jakiś rysunek poglądowy lub ideowy?
Bo inaczej .......ja z Flooderem ogłoszę ,że w celu zwiększenia spadu mamy zamiar wykorzystać krzywiznę Ziemi! :mrgreen:

Pozdrawiam Cię Grześ .Piomika


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 30 czerwca 2005, 07:36 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 24 lutego 2005, 01:00
Posty: 405
[quote:609c489e67="gg"]Koło które chodziło i było testowane mialo 4,5m średnicy, spad 1,4m, przepływ 12m3 i dawało 160kW[/quote:609c489e67]

W okolicach Łodzi nie ma takiego przepływu, chyba że pochodzisz spod tej Łodzi koło Poznania.

a przekładnia będzie ci potrzebna 125 / 1 nigdy nie słyszałem jeszcze o czymś takim. Nie wiem jak to rozwiążesz może tak :?:
http://darmowa-energia.eko.org.pl/
zamiast łancucha masz łatwo wymienialne zęby i brak elementów ruchomych a przekłądnie na dzień dobry 20 / 1


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 30 czerwca 2005, 11:56 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz

Dołączył(a): piątek, 24 czerwca 2005, 01:00
Posty: 58
[quote:9889cf7496="Flooder"][quote:9889cf7496="AndrzejM"] Ale daleko mu do 97%. :!: Jeśli miałaby taką sprawność to była by to jedna z lepszych maszyn w ogóle [/quote:9889cf7496]

Wybaczcie..moj oto sceptycyzm...ale to prawie perpetuum mobile...praktycznie niemozliwe...97%?? Nie nie........z calym szacunkiem :) ja nie wierze.....a jesli to prawda....to od razu biore te kola.. :P u mnie jest jakies h=2.20m i od 20-35m3 wody :) chyba nie muszem mowic...ze z Majorki...to bym normalnie nie zjezdzal :P

Pozdrawiam[/quote:9889cf7496]
Flooderek, jak u Ciebie jest 20-35 wody to Ty i tak z Majorki mozesz nie zjezdzac :)))))

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 30 czerwca 2005, 12:29 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 21 stycznia 2005, 01:00
Posty: 412
Lokalizacja: Dom: Poznań MEW: Gryfice
Oj...gdyby chociaz H=4m :P to juz bym napewno z Majorki nie zjezdzal :)

_________________
"Światem rządza głupi,gnuśni i występni"-Dante Alighieri

GG: 3708469
Skype: Flooderek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 30 czerwca 2005, 13:08 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz

Dołączył(a): piątek, 24 czerwca 2005, 01:00
Posty: 58
[quote:9afad29f5f="Flooder"]Oj...gdyby chociaz H=4m :P to juz bym napewno z Majorki nie zjezdzal :)[/quote:9afad29f5f]
nie wolno byc chciwym :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: koło
PostNapisane: piątek, 1 lipca 2005, 16:57 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): piątek, 23 lipca 2004, 01:00
Posty: 169
Znajomy nie dał przekonać się żadnej argumentacji, chciał koło, teraz ocztwiście ma już turbinę, jest to grupa nie zwykłych ludzi jak nie zwykłe są ich koła. Dobre rady np. Pana Ziemaka odbierają jak chęć ich obrabowania.
Sprawność 90% to prawda, tylko dotyczy procentów przewidzianych dla sprawności koła. Podajcie Panowie według literatury sprawność koła, inwestor otrzyma 90% tej sprawności.
w koło pozdrawiam zainteresowanych.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: koło
PostNapisane: piątek, 1 lipca 2005, 20:47 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): sobota, 1 stycznia 2005, 01:00
Posty: 514
[quote:86ee92d364="albert"]Znajomy nie dał przekonać się żadnej argumentacji, chciał koło, teraz ocztwiście ma już turbinę, jest to grupa nie zwykłych ludzi jak nie zwykłe są ich koła. Dobre rady np. Pana Ziemaka odbierają jak chęć ich obrabowania.
[b:86ee92d364]Sprawność 90% to prawda, tylko dotyczy procentów przewidzianych dla sprawności koła. Podajcie Panowie według literatury sprawność koła, inwestor otrzyma 90% tej sprawności.[/b:86ee92d364]w koło pozdrawiam zainteresowanych.[/quote:86ee92d364]

[b:86ee92d364]Grześ co Ty na to?[/b:86ee92d364]

Wg Alberta jeśli Twoje koło jest typu śródsiębiernego to jego sprawność wynosi 90%*60%=54% w najlepszym wypadku wynieśie 72%na wale turbiny!!!!

Piomika


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Koło
PostNapisane: piątek, 1 lipca 2005, 21:23 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): piątek, 23 lipca 2004, 01:00
Posty: 169
To jest jeszcze inaczej, pytanie powinno być skierowane do kogoś jak Pan Ziemak."Koło" w nurcie rzeki nie pracuje na całym przepływie, oprócz sprawności to jest powód małej mocy jeżeli ukierunkować całość wody odpowiednią zabudową to wyjdzie jakaś forma peltona, a nie koło, ale jak takie monstrum wykonać na małym spadzie przy dużym przepływie, koszt byłby pewnie większy jak powszechnie przyjęte rozwiązania.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 6 lipca 2005, 13:07 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 28 kwietnia 2005, 01:00
Posty: 39
Lokalizacja: Województwo Mazowieckie
Też chciałbym wiedzieć co to takiego BTW :?:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 6 lipca 2005, 14:48 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 21 stycznia 2005, 01:00
Posty: 412
Lokalizacja: Dom: Poznań MEW: Gryfice
BTW - By The Way :)

_________________
"Światem rządza głupi,gnuśni i występni"-Dante Alighieri

GG: 3708469
Skype: Flooderek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 7 lipca 2005, 09:12 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 24 lutego 2005, 01:00
Posty: 405
BTW - By The Way - skrót oznaczający tyle, co "a propos", "a tak przy okazji"

Do GG
to jak zaprosisz ziomala z Łodzi do siebie na kilka minut, czy wolisz raczej swoja wiedzą się nie dzielić :?:

BTW pod Łodzią jest kilka miejscówek na małe spady ale durze przepływy które wymagały by instalacji dużych turbin za durzą kasę przynoszących małe pieniądze, takie koło wodne to można by budować seryjnie.

Znam jednego chłopa pod Łodzią który buduje koła wodne zabawki, do oświetlenia ogrodu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 7 lipca 2005, 09:36 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): sobota, 1 stycznia 2005, 01:00
Posty: 514
[quote:81852a7cf2="mpoplaw"]BTW - By The Way - skrót oznaczający tyle, co "a propos", "a tak przy okazji"

Do GG
to jak zaprosisz ziomala z Łodzi do siebie na kilka minut, czy wolisz raczej swoja wiedzą się nie dzielić :?:.[/quote:81852a7cf2]

[b:81852a7cf2]BTW -a podzielisz się wiedzą z innymi ziomalami z tego forum ,co tam ciekawego słychać u Praktykanta i Admina i czego się od nich nauczyłeś?[/b:81852a7cf2]


I nie na pw tylko na forum - bo do m. Łodzi to mam daleko.
Na pw to mi możesz napisać jak to się stało ,że poznałeś Greka? ......i to na dodatek z żoną. :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 7 lipca 2005, 14:23 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 7 lutego 2004, 01:00
Posty: 27
Lokalizacja: z pod Łodzi
Witam
Oczywiście wiedzą się podzielę, ale jeszcze z tydzień jak mi się sprawy patentowe pozatwierdzają.
Miejsc na elektrownie niskospadowe to faktycznie nigdzie nie brakuje, nie tylko w okolicach Łodzi, a ludzi którzy się tym interesują i to nie od dziś jest wielu.
Obawiam się, iż chłop od zabawek nie wystarczy, żeby takie koło zrobić (może mu się szpadelek połamać :lol: )
Być może produkcją koła(kół)zajął by się Pan Jerzy K. z Bydgoszczy, ale za wcześnie jeszcze o tym mówić.
Jeśli chodzi o koło to cały bajer polega na szczelności konstrukcji i ......
no właśnie reszta za tydzień :mrgreen:
Do mpoplaw, zawsze możemy się umówić i pogadać, mamy blisko, choć ja już kiedyś próbowałem, ale bez odzewu :?
Pozdrawiam wszystkich"zainfekowanych" tą chorobą, może i ja bym wszystkich zaprosił jak budowa ruszy(oczywiście jeśli będą chętni).

Grzegorz
P.S
Piomika -jedna taka będzie się budować niedaleko Ciebie. bo w Opolskim, miałbyś blisko do obejrzenia.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 7 lipca 2005, 19:14 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 3 kwietnia 2005, 01:00
Posty: 152
GG
Pozdrawiam.
Rób swoje i wcale się tymi turbiniarzami nie przejmuj :lol:
Oni, jak nie widzą wiatraczka, to bredzą, że się nie da! :mrgreen:
Myślę, że wiem jak to ma działać.
Też sobie podobne buduję i nie przyjmę żadnego oskarżenia o plagiat, bo przecież nic nie napisałeś jeszcze.
Wszyscy tu mają rację z tą sprawnością. Wszystko zależy od sposobu liczenia. Mnie wychodzi podobnie jak Tobie.
Adam M.
Cały sekret w słowie DWA


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 7 lipca 2005, 23:33 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 7 lutego 2004, 01:00
Posty: 27
Lokalizacja: z pod Łodzi
Również pozdrawiam Adama_mk, i nie zamierzam wnosić żadnych roszczeń, jeśli będę w stanie chętnie pomogę.
Dzikie chordy "wiatraczków " też mi nie straszne, będzie trzeba ich przekonać :mrgreen:
GG
P.S
Masz wiadomość na PW


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 8 lipca 2005, 02:12 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 3 kwietnia 2005, 01:00
Posty: 152
Tych zakręconych turbiniarzy to wprost przekonać się nie da! :lol:
Rozbiegane towarzystwo i na nowościach poznać się nie potrafi :mrgreen:
Damy radę! A jak dotkną, to uwierzą, albo im drzazga w palec wejdzie! :lol:
Pozdrawiam Adam M.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 8 lipca 2005, 03:04 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): sobota, 1 stycznia 2005, 01:00
Posty: 514
[quote:fb0288d0de="gg"]Witam
Oczywiście wiedzą się podzielę, ale jeszcze z tydzień jak mi się sprawy patentowe pozatwierdzają.

Być może produkcją koła(kół)zajął by się Pan Jerzy K. z Bydgoszczy, ale za wcześnie jeszcze o tym mówić.


Grzegorz
P.S
Piomika -jedna taka będzie się budować niedaleko Ciebie. bo w Opolskim, miałbyś blisko do obejrzenia.[/quote:fb0288d0de]

Pewnie ,że miałbym niedaleko.
Jeśli produkcją miałby się zająć pJerzy K. to rzeczywiście sprawa jest poważna. Ja zresztą od czasu pana Adama_MK / przy okazji serdecznie pozdrawiam/ podchodzę raczej delikatnie do wszelkich wynalazków. Człowiek/czyli ja :D / się uczy całe życie :D i..... w dodatku na własnych błędach.
Jakiś " skromny " rysunek bym obejrzał - nie powiem :D . Syndrom jak u każdego :D . Ale tydzień zaczekam :wink:
Najważniejsze ,że chcesz dzielić się swoją wiedzą i masz lekki dystans do całej sprawy.

Pozdrawiam. Piomika


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 97 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL