Małe Elektrownie Wodne - Forum społeczności

Małe Elektrownie Wodne w polsce, forum, serwis, automatyka, sterowanie, projekty, turbiny, turbina, kaplan, franciss, montaż, konsultacja, portal
Teraz jest wtorek, 19 marca 2024, 07:34

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: sobota, 3 listopada 2018, 21:54 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 19 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 677
Lokalizacja: Częstochowa
Ostatnio napisałem post o turbinie Turgo jako turbinie "górskiej".

Naprzód jednak mała dygresja. Dawno, dawno temu forum przechodziło zawirowania organizacyjne (Starzy zapewne pamiętają) kto, co, gdzie, w jakim dziale może pisać i co dopisać. W efekcie zrobiło się wielkie zamieszanie, admin miał robotę, posty dowolnie lądowały i o turbinie Turgio jest w dziale o automatyce i sterowaniu ale już wszystko gra.

Otóż w górach jest spora ilość już gotowych ujęć z rurociągami gdzie można by włączyć niewielkie turbiny ciśnieniowe. Taka możliwość by była przy przychylnym podejściu administratora takiej instalacji ale raczej to się nie będzie udawało bo jak sądzę administrator woli mieć swoją pensję i święty spokój.

Tak to jest organizowane, że miejscowości podgórskie maja ujęcia wody na potokach górskich zlokalizowanych pi razy oko 30 metrów ponad najwyżej położonymi domami. Schodzi rurociąg np. 150 i przecież nie zawsze jest on w pełni wykorzystany. I dalej już wszyscy wiedzą co by trzeba zrobić.

To co znam tu w moich Karkonoszach to w trzech miasta zlokalizowałem 8 takich ujęć i zapewne nie są to wszystkie. Co do niewielkich Peltonów i Turgo to sytuacja marzenie tylko..... no właśnie tylko.

Już niedługo wstawię to moje Turgo do sprzedania.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL