Małe Elektrownie Wodne - Forum społeczności

Małe Elektrownie Wodne w polsce, forum, serwis, automatyka, sterowanie, projekty, turbiny, turbina, kaplan, franciss, montaż, konsultacja, portal
Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 21:12

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: czwartek, 3 stycznia 2013, 20:12 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): piątek, 13 lipca 2012, 21:40
Posty: 7
Lokalizacja: Wrocław
Witam, szukam osoby która może odpowiedzieć na zagadnienia zawarte w decyzji o konieczności wykonania raportu. Dotyczy to części oddziaływania na FITOPLANKTON itp. reszte tematów jakoś ogarnąłem ale od tego nie mam fachowca. Proszę o kontakt bądż namiary na osobę która może tę część raportu opisać.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: piątek, 4 stycznia 2013, 21:43 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 22 września 2012, 13:37
Posty: 234
Uważaj, zaraz będzie ze kraczesz. Możesz podać który rdoś Ci to wymyślił? Problem w tym ze nikt nie kontroluje rdosi i wymyslają każdemu coś innego.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: piątek, 4 stycznia 2013, 23:00 
Offline
maniak elektrowniarz
maniak elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 30 maja 2005, 01:00
Posty: 1114
Erle! Znowu pitolisz byle pitolić! Zapytaj o podstawę prawną , a nie który ośrodek chciał takiej opinii. Co Tobie da jak będziesz wiedział który? Odpowiem rzeczowo - NIC!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: sobota, 5 stycznia 2013, 23:06 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): niedziela, 29 kwietnia 2007, 01:00
Posty: 345
W ostatnim kwartalniku były opisane badania rz. Wełna ( dopływ Warty).
Spróbuj się skontaktować z autorką ( chyba jest z Poznania). Może Ci pomoże.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: niedziela, 6 stycznia 2013, 11:33 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 22 września 2012, 13:37
Posty: 234
Jeśli pierwotnie było to coś innego niż Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 9 listopada 2009 roku w sprawie przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko to prosze o info.
O jakim kwartalniku napisałeś Tołdi?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: niedziela, 6 stycznia 2013, 16:23 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): niedziela, 29 kwietnia 2007, 01:00
Posty: 345
Wydawanym przez TRMEW. Nie pamiętam tytułu (Energetyka Wodna? czy coś w tym stylu) Będę we wtorek w biurze to sprawdzę.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: niedziela, 6 stycznia 2013, 21:44 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): piątek, 13 lipca 2012, 21:40
Posty: 7
Lokalizacja: Wrocław
Tołdi, jeśli nie sprawi Ci to kłopotu to zerknij w biurze to tego czasopisma i daj znać o autorze bo nie mam takiej prasy. Swoją drogą to gdzie kupić coś takiego, tak na przyszłość? Z góry dziękuję za namiar na tą panią.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: niedziela, 6 stycznia 2013, 21:56 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz

Dołączył(a): czwartek, 16 grudnia 2010, 23:38
Posty: 79
Lokalizacja: Warszawa
www.ios.edu.pl/pol/pliki/nr52/nr_52_060.pdf

o to chodzi ? z tą rzeką Wełną ?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: poniedziałek, 7 stycznia 2013, 17:54 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): piątek, 13 lipca 2012, 21:40
Posty: 7
Lokalizacja: Wrocław
Nie, nie. Nie napisałem wcześniej. Chodzi o Kaczawę. A może ktoś może napisać cały taki raport? Chętnie nawiążę kontakt. Ale przyjmę też informacje obejmujące zakres ihtiologiczny( bo tak to się chyba nazywa ).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: poniedziałek, 7 stycznia 2013, 18:00 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): piątek, 13 lipca 2012, 21:40
Posty: 7
Lokalizacja: Wrocław
Wczytałem się w ten załącznik. Niezwłocznie skontaktuje się z tą Panią. serdeczne dzięki wszyscy koledzy z branży. Jak coś to się jeszcze odezwę. Pozdrawiam wszystkich.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: poniedziałek, 7 stycznia 2013, 20:15 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): niedziela, 29 kwietnia 2007, 01:00
Posty: 345
Coincidence napisał(a):
www.ios.edu.pl/pol/pliki/nr52/nr_52_060.pdf

o to chodzi ? z tą rzeką Wełną ?

Ten jest nawet bardziej rozbudowany.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: piątek, 11 stycznia 2013, 21:17 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): piątek, 13 lipca 2012, 21:40
Posty: 7
Lokalizacja: Wrocław
No i mleko się rozlało.........tak jak to w przypadku innych moich kolegów badania można wykonać dopiero w kwietniu......jak wrócą ptaki, roślinność, fitoplankton i inne duchy wodne f...ck.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: sobota, 12 stycznia 2013, 18:38 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 19 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 677
Lokalizacja: Częstochowa
Przeczytałem to o Wełnie. Wielkie lanie wody. Przecież to zgroza jeśli by ktoś chciał oceniać konkrety zawarte w tym opracowaniu. Kiedyś bardziej się interesowałem Wełną. Fajna leniwa rzeka ale dwie elektrownie wodne tam oglądałe i jest tam też muzeum młynarstwa wodnego też z młynami pływającymi (to informacja taka specjalna dla szama)
Kaczawa natomiast leży w obszarze zainteresowania pewnego znanego projektanta z Wrocławia. Miałem z nim ostrzejszą wymiane zdań nt. zakresu operatu bo na siłę, nawet prawo tego nie wymagało, chciał robić coś co podniosło by koszt opracowania. M. in. na siłę chciał szukać życia biologicznego w cieku gdzie go nie było i opracowywać instrukcje gospodarowania wodą "spietrzoną" w rurociągu.
I tu moja propozycja przy tego typu opracowań. Nie starać sie robić tego co wymagaja tylko ocenic czy ma to sens. Gdy chcą mieć opisany wpływ na ichtiofaune to zadać pytanie czy jest wykonana inwentaryzacja ichtiofauny. Zadać też pytanie jak się nazywa ten fachowiec który będzie oceniał operat czy raport. Ty będziesz się meczył a potem będzie to czytał i oceniał jakiś ignorant. Po co masz czekać do kwietnia na ptaki czy rośliny? Spytaj gdzie jest napisane co tam występuje. Niech ten co tego wymaga udzieli Tobie takich informacji. Pytaj na piśmie. Gdy ich przyciśniesz to zawsze coś odpuszczą. Oni te wymagania tworza na zasadzie kopiuj - wklej z czegos przypadkowego co im podejdzie pod ręke. Może nawet elektrownię na Kaczawie wg wymogów dla progu we Włocławku.
Można by jeszcze parę podejść do sprawy opisać ale ogólny obraz już masz.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: poniedziałek, 14 stycznia 2013, 22:53 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 24 października 2004, 01:00
Posty: 149
Lokalizacja: Kielce
Xawery, tu masz link do kwartalnika o którym pisał Tołdi
ENERGETYKA WODNA

Jeśli poważnie planujesz coś budować to znajdziesz tam wiele praktycznych i konkretnych informacji.

W kwestii raportu oddziaływania na środowisko to niestety nie jest łatwy i przyjemny temat, niby rząd wspiera OZE itd... ale jak przyjdzie do uzyskania decyzji środowiskowej to urzędnicy traktują cię jak niszczyciela środowiska i przestępcę. W zeszłym roku przechodziłem całą procedurę i w grudniu właśnie dostałem pozwolenie na budowę na MEW 70kW. Całość dokumentacji zleciłem jednej firmie, robili też raport oddziaływania na środowisko bo moja MEW znajduje się w NATURA2000 i parku krajobrazowym. Generalnie masa papirologii i ponad 10 miesięcy całej zabawy co i tak jest chyba szybko.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: wtorek, 15 stycznia 2013, 22:39 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 19 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 677
Lokalizacja: Częstochowa
Gratuluję Michałowi częściowego sukcesu po etapie determinacji. Skoro załatwiłes to w 10 miesięcy to faktycznie nie jest długo. To tyle czsu zajeło wszystko, załatwienie terenu, opracowanie dokumentów, raport, decyzja środowiskowa, projekt, pozwolenie wodnoprawne, pozwolenie na budowę? To raczej przyjaznych masz tam urzędników. A warunki przyłaczenia też załatwione?
A ja mam jeszcze pytanie o perspektywy. Jeśli mógłbyś się taką wiedzą podzielić to jak przewidujesz, ile potrwa budowa, niezręczne pytanie - ile będzie kosztowała ( pi razy oko), i po jakim czasie się zwróci?
Ja widzę w tym jeszcze ogrom potrzebnego działania i raczej nie miał bym już odwagi z takim czymś sie zmierzyć.
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL