Małe Elektrownie Wodne - Forum społeczności

Małe Elektrownie Wodne w polsce, forum, serwis, automatyka, sterowanie, projekty, turbiny, turbina, kaplan, franciss, montaż, konsultacja, portal
Teraz jest wtorek, 19 marca 2024, 03:17

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: wtorek, 5 grudnia 2017, 09:10 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): sobota, 9 kwietnia 2011, 21:34
Posty: 159
Myślę, że - jak w tytule - przepływomierz może natychmiast pozwolić ci sprawdzić z jaką sprawnością pracuje twoja MEW. Nie znalazłem na forum dyskusji na ten temat - więc chcę ją wywołać. Wygooglowałem, że są przepływomierze do cieczy np. do rurociągów o średnicy do 1000 mm (przykładowo "zwężka pomiarowa monolityczna ZPMo"). Czy ktoś z kolegów może się pochwalić jakimiś doświadczeniami na ten temat ?

_________________
Naucz się pisać bezwzrokowo (ja - dziadek) opanowałem to (a jest to jak niebo i ziemia) w ciągu 3 tygodni - 30 minut/dzien. Będzie Ci latwiej dyskutowac z nami! Otworz tylko np. strone http://www.pisaniebezwzrokowe.pl/szybkie_pisanie.html


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: wtorek, 5 grudnia 2017, 15:23 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 5 marca 2012, 12:12
Posty: 33
Lokalizacja: Zielona Góra
W małych elektrowniach wysokospadowych na zachodzie Europy spotkałem się z mierzeniem przepływu przez turbinę ale na podstawie algorytmu, a nie zwężki lub rzeczywistego przepływomierza. A jaki masz typ elektrowni? W przypadku kanałów otwartych mierzenie przepływu robi się jeszcze bardziej przybliżone.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: środa, 6 grudnia 2017, 11:52 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): niedziela, 28 listopada 2004, 01:00
Posty: 309
Lokalizacja: Dom-Gliwice, MEW w budowie też
Przeplywomierze elektromagnetyczne na rurociag to blad rzędu np. 0,5 % i to przy zlym montażu. Mozna idealnie zdiagnozowac uklad-wtedy jeszcze trzeba roznice poziomow oraz samą maszyne i rurociag -wtedy pomiar ciśnienia przed turbina, zeby złapać straty doplywu. Zwezka pomiarowa to strata na wysokosci - mierzy sie spietrzenie nią wywolane. No i dokładność mierzona z bledem kilku procent. Lepiej wyliczac przeplyw z przekrojów i pomiarów prędkości w różnych miejscach przekroju pomiarowego.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: piątek, 6 kwietnia 2018, 11:01 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 19 września 2004, 01:00
Posty: 442
Lokalizacja: Dolnosląskie
Kiedyś ktoś zwracał się do mnie , że chce mierzyć ciśnienie przed turbiną i za turbiną. Chciał taki ciśnieniomierz z pomiarem w dwóch punktach. Niestety skończyło się tylko na deklaracji. Od tamtego momentu utwierdziłem się w przekonaniu że trzeba brać zaliczkę na robotę :evil: . Podobnie jak jeden z naszych kolegów z forum chciał kompensacje mocy biernej, ta jednak na szczęście się sprzedała :D . Ciśnieniomierz zdobyłem leży gdzieś na półce nowy nie używany. Jak by ktoś potrzebował oddam po kosztach. :D .


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL