Małe Elektrownie Wodne - Forum społeczności

Małe Elektrownie Wodne w polsce, forum, serwis, automatyka, sterowanie, projekty, turbiny, turbina, kaplan, franciss, montaż, konsultacja, portal
Teraz jest wtorek, 19 marca 2024, 04:04

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: AUKCJE OZE
PostNapisane: poniedziałek, 13 marca 2017, 20:11 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): czwartek, 18 listopada 2004, 01:00
Posty: 102
Lokalizacja: Zielona Góra
Czy ktoś już brał udział w aukcjach OZE a może znacie kogoś z tej grupy i ma już jakieś wyniki po akcjach , czy może się podzielić jakimś doświadczeniem o skuteczności .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AUKCJE OZE
PostNapisane: sobota, 1 lipca 2017, 06:44 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): wtorek, 2 lutego 2016, 01:15
Posty: 12
willi napisał(a):
Czy ktoś już brał udział w aukcjach OZE a może znacie kogoś z tej grupy i ma już jakieś wyniki po akcjach , czy może się podzielić jakimś doświadczeniem o skuteczności .


Willi, jak tam temat? :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AUKCJE OZE
PostNapisane: sobota, 1 lipca 2017, 16:16 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 19 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 677
Lokalizacja: Częstochowa
Wromek, napisz coś od siebie. Jak tam Twoje plany kupowania MEW? Na 8 postów jakie ogólnie napisałeś na forum w 7 tylko pytasz innych. Ale na tle innych i tak wyglądasz dobrze bo inni nie piszą nic. Boją się reakcji uczestników nauczeni przykrym doświadczeniem gdy kilku niezrealizowanych prymitywnie krytykowało co popadnie aby się podbudować. Rower wodny, karuzela-paskuda, kierat, głąb techniczny, Patiomkin, wycyckiwanie, naćpany, tyle pamiętam ale było więcej. Admin tolerował i teraz mu forum padło.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AUKCJE OZE
PostNapisane: niedziela, 16 lipca 2017, 09:16 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): wtorek, 2 lutego 2016, 01:15
Posty: 12
narek napisał(a):
Wromek, napisz coś od siebie. Jak tam Twoje plany kupowania MEW? Na 8 postów jakie ogólnie napisałeś na forum w 7 tylko pytasz innych. Ale na tle innych i tak wyglądasz dobrze bo inni nie piszą nic. Boją się reakcji uczestników nauczeni przykrym doświadczeniem gdy kilku niezrealizowanych prymitywnie krytykowało co popadnie aby się podbudować. Rower wodny, karuzela-paskuda, kierat, głąb techniczny, Patiomkin, wycyckiwanie, naćpany, tyle pamiętam ale było więcej. Admin tolerował i teraz mu forum padło.


Ja mam w pompie negatywne reakcje innych, gdybym o to dbał i się tym przejmował to w życiu bym nic nie osiągnął.
Plan na zakup MEW jest i buduję sobie koncepcję na użytkowanie wyprodukowanego prądu na własne potrzeby, bo tylko tak to się może w Polsce opłacać teraz i pewnie w przyszłości. Prawo było, jest i będzie na tyle porąbane, że mali będą gnębieni. Dlatego jedyna opcja to uniezależnić się od warunków zewnętrznych i konsumować prąd na własne potrzeby.
Jestem tylko teoretykiem, póki co, dlatego podchodzę do tematu jak do jeża i sprawdzam każdą informację pozyskaną od sprzedającego zanim podejmę decyzję o inwestycji. Temat wałkuję już chyba drugi rok ale mi się aż tak bardzo nie spieszy-zrobię to tak jak będę chciał albo w ogóle.

Pozdrawiam, wromek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AUKCJE OZE
PostNapisane: wtorek, 18 lipca 2017, 02:52 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 19 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 677
Lokalizacja: Częstochowa
Brawo! I już więcej wiemy o postawie wobec sytuacji w OZE, taka jest właściwa. Kupowanie MEW dla biznesu w postaci sprzedawanie prądu w warunkach naszego niestabilności prawa to ekscytujące ale dla hazardzisty. Ceny są takie, że dla pewnej ale czarnej energii zwróci się za kilkanaście lat pod warunkiem że dobrze pójdzie. Ja też jestem zwolennikiem takiej filozofii ale jeszcze ciekawszej bo moje "MEW" nie potrzebuje wyszukanej lokalizacji i karkołomnego załatwianie, i może pracować w środku miasta. Na niekupowaniu każdej kWh potrzebnej na użytek własny daje zarobek jako oszczędność na poziomie 25 gr zwracając się w 3-5 lat. Kogeneratory - w Niemczech jest już 80 buzujących producentów a u nas może 3 coś tam robiących.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL