Małe Elektrownie Wodne - Forum społeczności

Małe Elektrownie Wodne w polsce, forum, serwis, automatyka, sterowanie, projekty, turbiny, turbina, kaplan, franciss, montaż, konsultacja, portal
Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 11:11

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: piątek, 12 sierpnia 2016, 21:42 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 19 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 677
Lokalizacja: Częstochowa
Nie tak dawno w którymś temacie pisałem o stanowisku wyrażonym przez premier na temat wiatraków. Dzisiaj znowu jest artykuł firmowany przez jakieś oficjalne towarzystwo działające w temacie źródeł odnawialnych. Zapowiadają tam wprost, że wszystko wskazuje na to, iż wg polityki rządu wiatraki prywatne znikną. Tutaj fragment

Dodatkowo, zgodnie z zapisami ustawy o OZE, sprzedawcy zobowiązani od 2018 roku nie będą mieli obowiązku zakupu energii ze źródeł odnawialnych o mocy elektrycznej zainstalowanej wyższej niż 500 kW, co wskazuje, że Państwo prowadzi świadomą politykę zniszczenia branży w jej obecnym kształcie, co praktycznie sprowadzi się do wywłaszczenia obecnych inwestorów niezależnych i przejęcia ich majątku za bezcen przez nieokreślone fundusze lub spółki Skarbu Państwa.

Link do całego artykułu http://gramwzielone.pl/trendy/22910/pig ... ce-panstwa

Na naszym forum wiatrakowcem jest Tołdi (3x600kW) który tak trafnie widział do czego prowadziło działanie firmy MEWsa. W końcu padli. Szam też to widział ale Szam widział też dalej, trzeba mu to przyznać. Strasznie nie podobało się mu finansowe wspieranie wiatraków. Wg mnie to że MEWsa padło było po części winne też to, że długo nie uchwalono ustawy o OZE.

Potwierdza się tu znane powiedzenie o źdźble i belce. Tołdi widział nieetyczne działanie MEWsa a siebie nie widzi, że działa analogicznie. Też chce zarabiać czyimiś pieniędzmi. Teraz, oby mu się to nie przydarzyło co MEWsa ale zbierają się czarne chmury tworzone polityką. Dodatkowo też tanieje hurtowa cena prądu a zielone certyfikaty po 50 zł.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: poniedziałek, 22 sierpnia 2016, 14:40 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): niedziela, 29 kwietnia 2007, 01:00
Posty: 345
Drogi Narku. Jakoś nie przypominam sobie abym komuś sprzedawał udziały mojej firmy 8O . Dlaczego więc miałbym tego nieistniejącego kogoś okraść? :?:
Ja kolego zarabiam swoimi pieniędzmi. Jak zbańczę (czego sobie nie życzę) to nikt na tym nie ucierpi.
Chcesz mnie kąsać to proszę o merytoryczne i prawdziwe zrzuty.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: wtorek, 23 sierpnia 2016, 20:38 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 19 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 677
Lokalizacja: Częstochowa
Cześć Tołdi. Widzę, że znalazłeś trochę czasu by napisać bo ostatnio nie miałeś czasu napisać jednego konkretnego zdania o które prosiłem, ale mniejsza o to.

Nie zrozumiałeś. Nie chodzi o sprzedawanie udziałów tylko o korzystanie ze wsparcia finansowanego przez innych. Ale raczej nie znajdziemy wzajemnie spójnej argumentacji to wystarczy o tym.

Zielone certyfikaty po 40 zł to i wsparcie publiczne coraz mniejsze. A swoją drogą to się narobiło. Gdy ja zabiegałem o MEW to były po 280. Powinienem z kwiatami iść do urzędniczek w gminie z podziękowaniem za biurokratyczne utrudnianie i utrącenie. W RZGW wszystkie sprawy przepychałem. Teraz kogeneratory.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: środa, 24 sierpnia 2016, 07:06 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): niedziela, 29 kwietnia 2007, 01:00
Posty: 345
I znowu "zbłądziłeś". Tyle o tym było mowy a Ty nadal nie rozumiesz. MEW sa wycykała inwestorów więc proszę nie porównuj mnie do nich. Co tu ma do rzeczy wsparcie?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: czwartek, 25 sierpnia 2016, 12:34 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): środa, 24 sierpnia 2016, 13:37
Posty: 1
[quote="narek"]Nie tak dawno w którymś temacie pisałem o stanowisku wyrażonym przez premier na temat wiatraków. Dzisiaj znowu jest artykuł firmowany przez jakieś oficjalne towarzystwo działające w temacie źródeł odnawialnych. Zapowiadają tam wprost, że wszystko wskazuje na to, iż wg polityki rządu wiatraki prywatne znikną. Tutaj fragment

Dodatkowo, zgodnie z zapisami ustawy o OZE, sprzedawcy zobowiązani od 2018 roku nie będą mieli obowiązku zakupu energii ze źródeł odnawialnych o mocy elektrycznej zainstalowanej wyższej niż 500 kW, co wskazuje, że Państwo prowadzi świadomą politykę zniszczenia branży w jej obecnym kształcie, co praktycznie sprowadzi się do wywłaszczenia obecnych inwestorów niezależnych i przejęcia ich majątku za bezcen przez nieokreślone fundusze lub spółki Skarbu Państwa .

Link do całego artykułu http://gramwzielone.pl/trendy/22910/pig ... ce-panstwa


No nasz rząd cos ostatnio prowadzi dziwną polityke wspierania inwestorów :) jak tak dlaej podzie to nikt nie będzie chcaiał w Polsce inwestowac ..

_________________
http://sumiennyksiegowy.pl/jelenia-gora/ księgowa Jelenia Góra


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: środa, 30 listopada 2016, 22:50 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 19 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 677
Lokalizacja: Częstochowa
Tołdi
MEW sa wycykała inwestorów więc proszę nie porównuj mnie do nich. Co tu ma do rzeczy wsparcie?


Ty Tołdi indywidualnie nie wycyckiwałeś innych ale wszedłeś w trend który wycyckiwał wszystkich m. in. w Twoim imieniu. Wszyscy wspierali wiatraki a Ty z tego korzystałeś.
Teraz zrobiono zmianę przepisów i dlatego zapoczątkowałem ten temat. Od lipca ograniczyli możliwość stawiania wiatraków ale też zmienili zasady opodatkowania wiatraków. Podobno obciążenie jest teraz 4 razy większe niż było wcześniej. Może to doprowadzić do kolejnego padania wiatraków. MEW SA też w jakiejś mierze padła za sprawą przepisów tyle , że nie uchwalonych. Spodziewane zasady były już znane ale nie weszły.

Ale za bardzo się nie martw, może nie będzie tak źle bo ustawa wiatrakowa została skierowana do Trybunału Konstytucyjnego i może wiatraki uratują się przed sprzedażą energetyce za pół darmo.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: piątek, 2 grudnia 2016, 16:43 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): niedziela, 29 kwietnia 2007, 01:00
Posty: 345
Szanowny Narku. Mew SA padła bo położył ją zwykły rachunek ekonomiczny czego Ty nie rozumiesz. Oni albo też nie rozumieli albo robili to świadamie.
To są Twoje słowa: ". MEW SA też w jakiejś mierze padła za sprawą przepisów tyle , że nie uchwalonych. Spodziewane zasady były już znane ale nie weszły." - Koń by się uśmiał

"Ty Tołdi indywidualnie nie wycyckiwałeś innych ale wszedłeś w trend który wycyckiwał wszystkich m. in. w Twoim imieniu. Wszyscy wspierali wiatraki a Ty z tego korzystałeś." -Ile Narku płacisz nabudowę i utrzymanie dróg? - "grosika" w cenie litra paliwa. Ja płacę dodatkowo 150 tys zł rocznie i do głowy by mi nie przyszło aby mieć pretensje że z tego korzystasz i mnie cyckasz. Ale jak widać są ludzie i ludziska i niektórych ludzisk zrozumieć się nie da.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: sobota, 3 grudnia 2016, 05:42 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 19 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 677
Lokalizacja: Częstochowa
W końcu napisałeś znamienne zdanie

Tołdi napisał(a):
Szanowny Narku. Mew SA padła bo położył ją zwykły rachunek ekonomiczny czego Ty nie rozumiesz. Oni albo też nie rozumieli albo robili to świadamie.


Że nie umieli działać to jest do przyjęcia ale nie podobało mi się to jak działania MEW SA były przez niektórych komentowane na forum. Gdy tylko zaistnieli byli tutaj dobitnie określani jako świadomi oszuści, którzy po to organizują firmę aby oszukać innych. To tyle w tej kwestii.

Co do podatku drogowego to zgoda, płacisz proporcjonalnie więcej niż ja ale ja nie zarzucałem innym, że po to są aby "wycyckiwać" innych bo mam świadomość, że ze zrzutki innych sam też korzystam.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: niedziela, 4 grudnia 2016, 20:43 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): niedziela, 29 kwietnia 2007, 01:00
Posty: 345
znowu nie rozumiesz. Podatku nie płacę proporcjonalnie więcej ! Do tego co wychodzi z liczenia proporcjonalnego, muszę dopłacić jeszcze kilka krotnie większą górkę.

""" Że nie umieli działać to jest do przyjęcia ale nie podobało mi się to jak działania MEW SA były przez niektórych komentowane na forum. Gdy tylko zaistnieli byli tutaj dobitnie określani jako świadomi oszuści, którzy po to organizują firmę aby oszukać innych."""
Wreszcie przyznałeś że nie umieli. Na pojęcie tego potrzebowałeś kilku lat. Wielu z nas widziało to od razu i dlatego tak ich określaliśmy.
Teraz czas walnąć się w pierś i powiedzieć magiczne słowo!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: wtorek, 6 grudnia 2016, 00:09 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 19 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 677
Lokalizacja: Częstochowa
Nie czepiaj się słówek, z czego pochodzą pieniądze na drogi Twoje a z czego moje. Czy Twoja wpłata nie ma związku z ilością pojazdów? Trzeba było dokładnie opisać z czego wynika Twoja wyższa wpłata to bym to odpowiednio zaznaczył. Może płacisz więcej na drogi bo masz pojazdy znacznie bardziej niszczące drogi niż te co płacą podatek drogowy normalnie.

Czy Ty jesteś w stanie zrozumieć to co pisałem o padnięciu MEW SA? Znowu coś kręcisz tak jak z tą przełęczą. Tak wreszcie przyznałem, że nie umieli Ale to były cytowane Twoje słowa. Nie to jest problemem tylko to, że byli traktowani przez niektórych od razu jak oszuści. Przecież jasno i jednoznacznie to napisałem. Może to moja wina, że nie napisałem dużymi literami, może byś zrozumiał różnicę - nie umieć a świadomie okradać.

Na naszym forum bezpośredni przed MEW SA w tym samym temacie Szam organizował swoje konsorcjum, w kwietniu 2009 które miało zebrać 5 mln zł. Konsorcjum padło i jak należy na to patrzyć? Że Szam swoimi nierealnymi wizjami obiecywał gruszki na wierzbie czy też planowo chciał oszukać tylko zaistnienie MEW SA to przerwało? Jak Ty uważasz? Bo ja uważam, że nie umiał tego konsorcjum organizować.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: wtorek, 6 grudnia 2016, 15:43 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): niedziela, 29 kwietnia 2007, 01:00
Posty: 345
Jak Szam nie umiał zorganizować konsorcjum , to jak mogło paść? - Nie rozumiem
Co do drugiego akapitu- Wszyscy Ci tłumaczyli że to oszuści. Miałeś nawet wypowiedź analityka giełdowego. Nadal nie pojmujesz?
Co do kręcenia- to bardziej kręcącego od Ciebie gościa na forum nie spotkałem.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: wtorek, 6 grudnia 2016, 22:53 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 19 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 677
Lokalizacja: Częstochowa
Konsorcjum padło w przedbiegach, 10 chętnych z forsą już było. Czy tak napisane rozumiesz?

Analityk giełdowy widział przekręt jednak weszli na giełdę. Dobre. A gdzie ten analityk? Może razem z tym wiatrakiem na przełęczy który wg Ciebie miał wielkie kłopoty z wydajnością a w rzeczywistości dobudowywali dwa następne bo tak dobrze w tej lokalizacji szło.

Albo ten wiatr spiętrzony przed przełęczą który nie poleci przez przełęcz tylko górą.

Ludzie myślą i kojarzą i kitu tak łatwo im nie wciśniesz. Widzą kto kręci ale możesz sobie ulżyć i przypisywać kręcenie mi.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: środa, 7 grudnia 2016, 09:14 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): niedziela, 29 kwietnia 2007, 01:00
Posty: 345
A w Smoleńsku były dwa wybuchy

Czasami mam wrażenie że jesteś "niepełnoszprytny" :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: środa, 7 grudnia 2016, 10:25 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 19 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 677
Lokalizacja: Częstochowa
Tyle możesz, z rzeczowością trudniej.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: poniedziałek, 10 kwietnia 2017, 10:33 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 19 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 677
Lokalizacja: Częstochowa
Kolejny złowieszczy tekst dla wiatraków.

http://www.cire.pl/item,144080,13,0,0,0 ... pasci.html


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: poniedziałek, 24 kwietnia 2017, 08:08 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): sobota, 27 czerwca 2009, 21:34
Posty: 12
Lokalizacja: Dahlewitz
A to tekst z dzisiejszego bankiera w temacie małych wiatraków:

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Male-wi ... 83222.html

Pozdrawiam,
Marek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: wtorek, 25 kwietnia 2017, 15:12 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): sobota, 27 czerwca 2009, 21:34
Posty: 12
Lokalizacja: Dahlewitz
http://energetyka.wnp.pl/miliardy-wlozo ... 1_0_0.html

Pytanie - jak banki będą rekompensować straty na inwestycjach w OZE? Państwo je wspomoże?


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL