Małe Elektrownie Wodne - Forum społeczności

Małe Elektrownie Wodne w polsce, forum, serwis, automatyka, sterowanie, projekty, turbiny, turbina, kaplan, franciss, montaż, konsultacja, portal
Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 16:29

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: środa, 9 maja 2007, 09:04 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 21 stycznia 2005, 01:00
Posty: 412
Lokalizacja: Dom: Poznań MEW: Gryfice
Witam wszystkich serdecznie.

Chcialem sie podzielic taka moja osobista refleksja, poniewaz gdy czasem zagladam na tym forum, wlosy staja deba. Absolutnie nie uwazam sie za specjaliste w dziedzinie energetyki wodnej, elektroniki i tym podobnych zjawisk, ale przyznam szczerze...ze nawet na geografii nauczylem sie wystarczajaco... by... no wlasnie.... i teraz moja refleksja.

Gdy przyszlismy na to forum, nie wiem juz nawet kiedy to bylo, bywala tu garstka ludzi, na post czlowiek z niecierpliwoscia czekal kilka dni, czasem nawet tydzien czy dwa, bywali tu tacy ludzie jak bogas, automatyk, mpoplaw, piomika, suse i jeszcze kilka innych osob, ktore tworzylo w zasadzie sens tego forum. Mozna bylo dowiedziec sie wielu ciekawych informacji, toczyla sie ozywiona dyskusja powaznych ludzi, na powazne tematy, co absolutnie nie ujmuje poczucia humoru wszystkim wyzej wymienionym. Bywaly wiec tez chwile zabawne, odwiedzaly nas studentki :D z ktorymi nie jednych tu swatano.............

Dosc juz rozplywania sie we wspomnieniach. Dzis... wlasnie jak jest dzis?
Dzis...debaty tocza sie na niesamowite tematy, nie tyle niesamowite swoja powaga....ale niedorzecznoscia.....
Ci ludzie ktorzy tworzyli w zasadzie spolecznosc tego forum, do tworcow ktorej absolutnie nie chce sie zaliczyc, wypowiadaja sie juz coraz rzadziej, mniej jest rzeczywiscie spraw zwiazanych z energetyka wodna. Miesiacami rozprawiamy o urzadzeniach wodnych Melodego, wczoraj pojawia sie post o tym, zeby zmontowac elektrownie wodna z lapania deszczowki..............

Ludzie, to prawda ze forum jest dla kazdego, czy ma lat 5, czy 50....ale zanim cos napisze, ktokolwiek tu obecny....niech sie dobrze zastanowi, niech chociaz przeczyta jedna ksiazke, artykul, poradnik elektrowniarza, albo chociaz biuletyn TRMEW.....jesli chociaz 50% tu obecnych wie...co ten skrot oznacza....
Zagladam na to forum juz bardziej w formie rozrywkowej niz fachowej. Ale co z tego ze mozna sie usmiechnac pod nosem? Albo smiac do lez? Nie taki cel byl tego forum...... przynajmniej tak mi sie wydawalo.....

Zdaje sobie tez sprawe ze co bylo, nie wroci...ale odrobine powagi w tematyce DYSKUSJA, przynajmniej....


Chcialbym tez prosic by ludzie o ktorych jest ten post niepoobrazali sie tez od razu. Nie moim celem jest mowienie ze ktos jest "glupi" czy ktos jest "madry" chodzi tylko....o to...zeby chociaz sie zastanowic przez chwile.....zanim cos ktos naskrobie....


Pozdrawiam
Jarek

_________________
"Światem rządza głupi,gnuśni i występni"-Dante Alighieri

GG: 3708469
Skype: Flooderek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: środa, 9 maja 2007, 11:32 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 16 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 452
Lokalizacja: Dom Wielkopolska, MEW Zachodniopomorskie
Cześć,

W kwietniu miałem trzecie urodziny na tym forum, choć zaglądałem już wcześniej zanim się zalogowałem. Jak pierwszy raz wszedłem tu, to postów było chyba ze 30.
Ja również tęsknię za elitą, która rozkręcała to forum E11, Automatyk, Piomika (chyba stwierdził, że napisał za dużo postów), suse, kwadrat no i oczywiście Bogas, który bodajże wczoraj się uruchomił lecz jego post nie był tak porywający jak te sprzed lat, a szkoda. No cóż nam czynić? Może wrócą? Ty i Twój brat też mieliście przerwy w zaglądaniu i pisaniu na forum, jak widzisz jedni przychodzą drudzy odchodzą, jakość postów się zmienia. Ja niestety poziomu nie zawyżam, ale Wy chłopaki zaglądajcie i posycajcie mój syndrom.

Pozdrawiam
Sasza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: czwartek, 10 maja 2007, 07:13 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 19 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 677
Lokalizacja: Częstochowa
Też mam wrażenie, że wielu osobom tu wchodzącym nie jest po drodze z pisaniem na forum. Pierwsza liga jest tu obecna, czuwa, bo wystarczy aby się pokazał ciekawa lokalizacja to sie ujawniają.
Poza tym zależy kto co oczekuje od forum. Mi np. bardziej odpowiadała dyskusja o Melodym niż ogromna ilość postów o imprezach ze studentkami. Już miałem adminowi proponować uruchomienie forum "towarzyskie". Też sporo energii poszło ostatnio na lokalizacje nieistotnego babola na stronie. No i bym jeszcze proponował przestrzeganie tematyki bo posty typu "szukam wspólnika" to jednak powinny być w ogłoszeniach a nie w dyskusjach.
Trzeba przyznać, że zakres MEW to wąska tematyka i wiele już napisano o tym to i znudziło wielu bo ciekawych tematów mało. Ceniłem "wodnika RZGW", przybliżał problematykę od strony urzędowej ale znikną. Ja też coraz częściej zaglądam na forum "Drewno zamiast benzyny". Tamtejszy admin cały czas "prowokuje" dyskusje i w niej uczestniczy. A na MEW też jest tam miejsce.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: czwartek, 10 maja 2007, 17:33 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): niedziela, 25 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 240
Lokalizacja: Wrocław
Taaa
Tak było.
Ale neofici są zawsze bardzo gorliwi.
A twórca jak przestaje być trochę głodny to przestaje być płodny. :cry:

A może by tak włożyć kijaszka do mrowiska ekoRospódników :wink:

Cze.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: sobota, 12 maja 2007, 07:41 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 19 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 677
Lokalizacja: Częstochowa
To co? Ostatni gasi światło?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: sobota, 12 maja 2007, 12:34 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 21 stycznia 2005, 01:00
Posty: 412
Lokalizacja: Dom: Poznań MEW: Gryfice
Ja juz pisalem na ekorospudnikowym forum.. cisza jak makiem zasial... :D teraz wszyscy sie na lustracyjne fora przeniesli <lol2>

_________________
"Światem rządza głupi,gnuśni i występni"-Dante Alighieri

GG: 3708469
Skype: Flooderek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: niedziela, 13 maja 2007, 11:19 
Offline
Site Admin
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 23 stycznia 2004, 01:00
Posty: 661
Lokalizacja: kaszuby
No cóż, sama nazwa mówi za siebie. Forum społeczności. Tak na prawdę to WY decydujecie o tym co z tego będzie. Ja mam kilka propozycji ale jak na razie to nie widzę osób z forum które by pomogły pociągnąć to a sam nie mam wiedzy i czasu....

_________________
Nigdy nie myśl że ktoś inny jest głupszy od Ciebie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: poniedziałek, 14 maja 2007, 07:24 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 8 marca 2006, 01:00
Posty: 237
Narek jestem cały czas, poza oczywiście krótkimi wyjazdami. Jak mam coś do powiedzenia to piszę - niestety coraz żadziej. W porównaniu do elity jestem amator świeżak ale podzielam zdanie kolegów.
Dodam tylko to co już było pisane nie raz - dużo więcej osób czytających niż coś wnoszących do forum. A ci czytający to nieżadko fachowcy - sam mam kilku znajomych z "branży" co zaglądają, czytają i tyle.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: środa, 16 maja 2007, 08:20 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): sobota, 1 stycznia 2005, 01:00
Posty: 514
Dzięki za pamięć Flooder... :wink:

Tak a propos - to wybiera się ktoś na zjazd do Dusznik Zdroju?

P.S.
Miałem się wybrać z Szaszą na wypad do Braci F. ... Ale ten "cwaniak " objechał już chyba wszystkie elektrownie w Polsce ( tym swoim kajakiem ) ... i mu się nie chce... :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: środa, 16 maja 2007, 11:35 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 16 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 452
Lokalizacja: Dom Wielkopolska, MEW Zachodniopomorskie
Piomiko, mój drogi, nie mam sumienia zostawić małżonki samej w domu z dwójką dzieci, a szczególnie tym mniejszym. Jestem czujny, monitoruję rynek lokalizacji, chętnie bym pojechał połazić po krzakach, ale czasu brak, może coś na wakacjach........
A do Braci F. też się wybiorę, ale wolałbym już konkretnie na konsultacje, a teraz nie mam nic na oku.

Pozdrawiam serdecznie.

P.S. Do Dusznik nie jadę z podobnych powodów. Ja będe się bawił a małżonka szanowna urobiona po łokcie.........


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: niedziela, 19 kwietnia 2009, 22:18 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 3 kwietnia 2005, 01:00
Posty: 152
Witejta...
Dawnom tu nie bywał, a syndrom nie puszcza... :(
Bywam i tam, gdzie lisy biegają... :)
Życie mnie zmusiło do wysiedzenia 107 letniej budy w centrum dzielnicy.
Wysiaduję ją i już mnie rzuca...
A miało być tak pięknie... stopień w jurze miał być...
Malutki, ale własny...
A tymczasem zgłębiam tajniki eko itp w tej budzie.
Solary, GWC, foto i termowoltaika...
Tęskno mi było i zajrzałem.
Jakby z letka inaczej jest :o
Ale miło, że są osoby, co to je znam...
Pozdrawiam serdecznie.
Adam M.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: wtorek, 21 kwietnia 2009, 07:31 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 18 lipca 2004, 01:00
Posty: 71
Lokalizacja: DOM:Szprotawa, woj.lubuskie MEW: okolice Zgorzelca
Witam Wszystkich.
Wiecie Wszyscy, że niezbyt czesto rozpisuję się na forum, chyba, że sprawa dotyczy mojej działki. Jednak wcześniej sprawiało mi to więcej przyjemności, niż teraz. Samo czytanie forum jest męczące, bo trzeba przeczytać mnóstwo postów, z czego jedynie 10% to jakaś informacja, a reszta to wzajemne obrzucanie błotem lub przeciwnie wzajemne adorowanie.
To forum przypomina teraz forum polityczne.
Cieszę się kiedy ktoś korzysta z mojej wiedzy i ja też potrzebuję się czasami poradzić. Ale takie posty giną w goszczu bzdetów! Nie traktujmy tego forum jako zabawę, zabicie czasu, ale narzędzie pomocy.
Życzę więc wszystkim i sobie wytrwałości w czytaniu i zadawaniu rzeczowych pytań.
Pozdrawiam Wszystkich chorych...


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL