Małe Elektrownie Wodne - Forum społeczności

Małe Elektrownie Wodne w polsce, forum, serwis, automatyka, sterowanie, projekty, turbiny, turbina, kaplan, franciss, montaż, konsultacja, portal
Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 11:26

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: sobota, 10 marca 2007, 22:56 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): sobota, 10 marca 2007, 01:00
Posty: 1
witam,

jestem studentką szkoły biznesu i na przedmiot- 'elemnty ekologi' robię prezentacje o elektrowniach wodnych. nie jest jednak latwo znalezc wszystkie niezbedne informacje. byc moze bedziecie w stanie mi pomoc ;)

chcialabym wiedziec czy jest jakis unijny program ktory wspiera powstawanie elektrowni wodnych

jakie sa koszty wybudowania elektrowni,
dowiedzialam sie ze koszt budowy mew to okolo 500.000-600.000 tys zl- czy to prawda? interesuje mnie też koszt największych w Polsce i na świecie.

ile wynoszą koszty ekspoatacyjne elektrowni wodnej?

jak się można utrzymać z posiadania elektrowni?

oraz co zwykli polacy powinni wiedzieć o mew :)


bede Wam bardzo wdzięczna za pomoc.
poszperam jeszcze tutaj na forum ale jezeli wiecie gdzie konkretnie szukac dajcie znac.

sredecznie pozdrawiam i z gory dziekuje za pomoc

Kasia Cz.
:mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: niedziela, 11 marca 2007, 08:21 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 24 lutego 2005, 01:00
Posty: 405
największa to tama trzech przełomów w chinach, produkuje tyle prądu że szejkowie arabscy nasyłają na nią ekologów, bo psuje im interes, w Polsce podobnie, miał być program kaskady dolnej Wisły, czyli jeszcze 3 tamy podobne do tych we włocławku, ale ekolodzy we współpracy z mafią paliwowa zablokowali projekt, twierdząc że Elektrownia Węglowa Bełchatów, albo Elektrownia Jądrowa jest bardziej ekologiczna :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: poniedziałek, 12 marca 2007, 19:01 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz

Dołączył(a): sobota, 28 lutego 2004, 01:00
Posty: 40
KasiuKasiu- zadajesz pytania nie zdając sobie sprawy z tego, że odpowiedż na nie objęta jest tajemnicą zawodową. Radził bym poznać faceta co ma MEW to może powiedział by coś na temat tak bardzo interesujący Ciebie.
POZDROWIENIA


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: środa, 14 marca 2007, 09:08 
Offline
Site Admin
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 23 stycznia 2004, 01:00
Posty: 661
Lokalizacja: kaszuby
kasiakasia napisał(a):
jakie sa koszty wybudowania elektrowni,
dowiedzialam sie ze koszt budowy mew to okolo 500.000-600.000 tys zl- czy to prawda? interesuje mnie też koszt największych w Polsce i na świecie.

Ja tam bym powiedział że od 500.000zł można coś zbudować, górnej granicy nie ma. Oczywiście są wyjątki typu Adam Słodowy który ze złomu sobie wszystko sam pobudował bez kosztów :)

Cytuj:
ile wynoszą koszty ekspoatacyjne elektrowni wodnej?


To tak jak z samochodem. To zależy od samochodu :)
W/w Pan Adam sam sobie posmaruje wszystkie łożyska i wyczyści kratę. We większych MEWach trzeba się liczyć z jednym etatem na stałe plus kilka tysięcy rocznie na konserwacje.

Cytuj:
jak się można utrzymać z posiadania elektrowni?


Sprzedając wytworzoną energię elektryczną oraz prawa majątkowe (świadectwa pochodzenia energii ze źródła odnawialnego)

Cytuj:
oraz co zwykli polacy powinni wiedzieć o mew :)


To już zdecydowanie najłatwiejsze pytanie. Powinni znać adres
www.mew.pl

_________________
Nigdy nie myśl że ktoś inny jest głupszy od Ciebie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: środa, 28 maja 2008, 17:08 
Offline
jestem tu nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2008, 01:00
Posty: 13
Lokalizacja: Białystok
Wiem, że pytanie jest już nie aktualne, ale przy pytaniu o finanse chciał bym polecić książkę T.Sadowskiego, G.Świderskiegi i W. Lewandowskiego „Dotacje UE na rozwój odnawialnych źródeł energii w Polsce. A z postawianiem elektrowni, uważam, że jest to trudna sprawa. Jeśli jest już istniejący młyn wodny, można się pokusić o jakieś działania. Tak poza tym, czytając opinie wielu użytkowników forum, widać, że trzeba mieć spory zakres wiedzy z różnych dziedzin. Na bazie literatury wnioskuje również, że nie mamy również w kraju odpowiedniej polityki energetycznej, która by zapewniała ochronę i motywowała właścicieli małych elektrowni zarówno wodnych jak i wiatrowych. Tym bardziej należy się im wielki podziw i wyrazy uznania.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: środa, 28 maja 2008, 17:27 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 01:00
Posty: 765
A na szkoleniach jak dostac dotacje mowia aby ksiazek nie kupowac bo przepisy sie ciagle zmieniaja nim ksiazka zostanie wydana. Juz lepiej poszukac na stronach internetowych.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL