Małe Elektrownie Wodne - Forum społeczności

Małe Elektrownie Wodne w polsce, forum, serwis, automatyka, sterowanie, projekty, turbiny, turbina, kaplan, franciss, montaż, konsultacja, portal
Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 19:24

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: koło wodne
PostNapisane: niedziela, 14 marca 2004, 17:06 
Jakie są warunki zamontowania koła wodnego przy budynku starego młyna. Istnieje spad 3m bez koniecznoś spiętrzenia wody,wymagane jest tylko doprowadzenie wody około13m.Obecnie młyn nie pośiada pozwolenia wodno- prawnego.Czy istnieje możliwość podłączenia generatora o mocy 3-5kw napędzanego tym kołem do sieci NN.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 19 czerwca 2004, 22:06 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): niedziela, 25 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 240
Lokalizacja: Wrocław
Witaj Edfor.Na tak postawione pytanie nie da się jednoznacznie odpopwiedzieć.Warunki / jak garnitur szyty na miarę / dla każdego obiektu są inne.Poza tym takie warunki określasz sobie sam w koncepcji technicznej i operacie wodno-prawnym, a administrator rzeki /RZGW lub melioracja/ akceptuje je lub nie albo się targujecie.
Inna sprawa - dlaczego koło? Pięknie wygląda ale jego sprawność to około 50%. Spad 3m na mały obiekt jest przyzwoity. Nie podajesz ile masz wody.Gdyby to był 1m3/s na turbinie np.rurowej mógłbyś wycisnąć
do 20 kW co daje ponad 3 tyś/m-c netto.Doprowadzenie wody może rurociągiem?

Pozdrawia Bogas


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: koło wodne
PostNapisane: wtorek, 28 lipca 2009, 13:38 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): wtorek, 28 lipca 2009, 13:24
Posty: 1
Lokalizacja: Poznan
Ja osobiscie szukam tez kogos kto mogłby dla mnie obliczyc i zrobic koło wodne. Mam strumyk ok 2 metrow od domu. Z operatu wynika ,ze ma on ok tylko 26 litrow na sekunde. Strumien wyplywa ze stawu hodowlanego ktory znajduje sie na ok 4-5 metrowym wzniesieniu. Prosze o kontakt kogos kto pomoglby mi w projeckcie i wykonaniu takiego koła. Dlaczego koło wodne?? Wyjade mi sie , ze jest to najtansza i najprostsza forma.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: koło wodne
PostNapisane: wtorek, 11 sierpnia 2009, 08:54 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): środa, 3 marca 2004, 01:00
Posty: 21
Witam Panów kolegów, odpowiem na wszystkie pytania związane z kołami wodnymi łącznie z tym, że mogę takie wykonać z drewna lub stali. Proszę o przesłanie parametrów miejsc wraz ze zdjęciami. Pytania proszę kierować na adres e-mail [email protected] lub wiadomość prywatną.
Pozdrawiam kolegów


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL