Małe Elektrownie Wodne - Forum społeczności

Małe Elektrownie Wodne w polsce, forum, serwis, automatyka, sterowanie, projekty, turbiny, turbina, kaplan, franciss, montaż, konsultacja, portal
Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 18:57

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: piątek, 8 marca 2013, 08:45 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): niedziela, 29 kwietnia 2007, 01:00
Posty: 345
Wiesz co to skansen?
Czy skansen jest działalnością dochodową? A mimo to działa ich wiele prawda?

http://www.youtube.com/watch?v=wnVkjB8EXeQ

Mam taki samochód. Produkuje to polska firma 4xdrive. Są to najlepsze auta w europie. Wygrywają wszystkie rajdy na których się pojawią. Ale czy to biznes???? NIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! to jest tylko bardzo kosztowne hobby :P
Tak jak twoje koła ze skansenu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Re:
PostNapisane: piątek, 8 marca 2013, 09:33 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 29 października 2007, 01:00
Posty: 116
Lokalizacja: Szklarska Poręba, Heidenheim an der Brenz
Tołdi napisał(a):
Wiesz co to skansen?
Czy skansen jest działalnością dochodową? A mimo to działa ich wiele prawda?

http://www.youtube.com/watch?v=wnVkjB8EXeQ

Mam taki samochód. Produkuje to polska firma 4xdrive. Są to najlepsze auta w europie. Wygrywają wszystkie rajdy na których się pojawią. Ale czy to biznes???? NIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! to jest tylko bardzo kosztowne hobby :P
Tak jak twoje koła ze skansenu.



Fajny sport Tołdi. Nie słyszałem o nim. Wymaga dobrej techniki jazdy i sprzętu oczywiście.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re:
PostNapisane: piątek, 8 marca 2013, 09:39 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): niedziela, 29 kwietnia 2007, 01:00
Posty: 345
I dobrego pilota :P


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re:
PostNapisane: piątek, 8 marca 2013, 11:26 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 19 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 677
Lokalizacja: Częstochowa
Ja natomiast ten sport znam, mój szef w takim czymś jeździ i dwa razy byłem na takim rajdzie jako kibic.

A Ty Tołdi tym sportem potwierdziłeś słuszność stosowania elektrowni na przepływie, tych ze "skansenu". Nasze forum to nie jest forum biznesowe bo co to za biznes, który nie zwraca się nawet po 8 latach, nasze forum w dużej mierze służy chorym na syndrom MEW tak jak Twój sport. On też nie jest biznesem a ludzie to robią. Czy wg Ciebie jest to dopuszczalne? Jeśli tak to odpuśc już sobie dalsze pisanie w dotychczasowym stylu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re:
PostNapisane: piątek, 8 marca 2013, 11:59 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): niedziela, 29 kwietnia 2007, 01:00
Posty: 345
"
"Ja natomiast ten sport znam, mój szef w takim czymś jeździ i dwa razy byłem na takim rajdzie jako kibic"
A kto jest Twoim szefem i jakim autem jeżdzi?
Całą czołówkę polską znam to pewnie jego też.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re:
PostNapisane: piątek, 8 marca 2013, 12:03 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): niedziela, 29 kwietnia 2007, 01:00
Posty: 345
"A Ty Tołdi tym sportem potwierdziłeś słuszność stosowania elektrowni na przepływie, tych ze "skansenu". Nasze forum to nie jest forum biznesowe bo co to za biznes, który nie zwraca się nawet po 8 latach, nasze forum w dużej mierze służy chorym na syndrom MEW tak jak Twój sport. On też nie jest biznesem a ludzie to robią. Czy wg Ciebie jest to dopuszczalne? Jeśli tak to odpuśc już sobie dalsze pisanie w dotychczasowym stylu."

To spytaj ilu właścicieli MEW jest tylko hobbystami a ilu oprócz przyjemności czerpie jeszcze z tego kożyści?
:wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Re:
PostNapisane: piątek, 8 marca 2013, 14:11 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 29 października 2007, 01:00
Posty: 116
Lokalizacja: Szklarska Poręba, Heidenheim an der Brenz
Tołdi napisał(a):
"A Ty Tołdi tym sportem potwierdziłeś słuszność stosowania elektrowni na przepływie, tych ze "skansenu". Nasze forum to nie jest forum biznesowe bo co to za biznes, który nie zwraca się nawet po 8 latach, nasze forum w dużej mierze służy chorym na syndrom MEW tak jak Twój sport. On też nie jest biznesem a ludzie to robią. Czy wg Ciebie jest to dopuszczalne? Jeśli tak to odpuśc już sobie dalsze pisanie w dotychczasowym stylu."

To spytaj ilu właścicieli MEW jest tylko hobbystami a ilu oprócz przyjemności czerpie jeszcze z tego kożyści?
:wink:


Tak samo można Ciebie Tołdi zapytać ilu ludzi ma takie samochody żeby coś na tym zarobić. Hobby to hobby i finał - pakujesz w to kasę i jedyne co wyciągasz to satysfakcja, adrenalina i inne odczucia poprawiające stan ducha. Oczywiście pełnią szczęścia jest gdy hobby staje się dochodowe i jest sposobem na życie.
Narek nie postuluje przecież za tym, że elektrownia bezspadowa pokazana na początku tego wątku może być na tyle dochodowa aby być sposobem na życie. Nie może. Ale to też jest tworzenie, projektowanie, majsterkowanie, etc. - jak zwał tak zwał - po prostu hobby.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Re:
PostNapisane: piątek, 8 marca 2013, 14:28 
Offline
Site Admin
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 23 stycznia 2004, 01:00
Posty: 661
Lokalizacja: kaszuby
Tołdi napisał(a):
"
"Ja natomiast ten sport znam, mój szef w takim czymś jeździ i dwa razy byłem na takim rajdzie jako kibic"
A kto jest Twoim szefem i jakim autem jeżdzi?
Całą czołówkę polską znam to pewnie jego też.


A on ci nie powie kto jego szefem bo się okaże że znamy go lepiej :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
Nigdy nie myśl że ktoś inny jest głupszy od Ciebie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re:
PostNapisane: piątek, 8 marca 2013, 14:33 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): niedziela, 28 listopada 2004, 01:00
Posty: 309
Lokalizacja: Dom-Gliwice, MEW w budowie też
Dokładnie tak. Hobby nie musi, czy wręcz z definicji nie jest do ZARABIANIA. Moje różne hobby pochłaniają kasę :). Aczkolwiek hmm moja praca jest w jakimś stopniu moim hobby - nie umiałbym robić czegoś czego nie lubię... Elektrownia, patrząc na budżet też już raczej stała się hobby heeh. Ale dziś odebrałem ostatnie pozwolenie zamienne na przyłącze :). A wiecie co jest mistrzostwem świata? Dialog z Ważną Panią - brak opinii ZE na kabel. Ja - ale to mój kabel i ZE nie opiniuje tego. Pani - no to niech Pan przyniesie opinię, że nie opiniuje. No i przyniosłem. I to świadczy o moim hobbystycznym podejściu. Bo gdyby było biznesowe, to bym grzecznie czekał, zażądał na pismie, powoli załatwiał, a na koniec pozwał urząd (dobry płatnik :) ) za utracone korzyści. I kasa by była ale elektrownia nie. Trzeba dodać że Urząd pozwolenie wydał szybko bardzo i wielki szacunek dla personelu. Kierownictwa zdecydowanie nie :).
Maciek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL