Małe Elektrownie Wodne - Forum społeczności

Małe Elektrownie Wodne w polsce, forum, serwis, automatyka, sterowanie, projekty, turbiny, turbina, kaplan, franciss, montaż, konsultacja, portal
Teraz jest wtorek, 19 marca 2024, 12:57

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: poniedziałek, 11 marca 2013, 08:27 
Offline
Site Admin
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 23 stycznia 2004, 01:00
Posty: 661
Lokalizacja: kaszuby
narek napisał(a):
PKi napisał(a):
To sobie zobaczcie posty narka na elektrodzie :mrgreen:


Brawo PKI, zyskasz poklask wielu użytkowników forum. Metoda niedomówień jest do pewnego poziomu bardzo skutaczne. Po takim Twoim wpisie nie wiadomo czy śmiać się czy płakać. Czy celowo nie podałeś jakiegoś konkretnego odsyłacza czy też nie umiesz tego robić a może boisz się jak ocenią Ciebie tutejsi forumowicze gdyby faktycznie zapoznali się z moimi wpisami? A jeszcze do tego ten twój usmieszek :mrgreen: i wszystko wiadomo.


* płacz :cry:
* nie umiem :lol:
:mrgreen:

_________________
Nigdy nie myśl że ktoś inny jest głupszy od Ciebie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: poniedziałek, 11 marca 2013, 13:10 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 29 października 2007, 01:00
Posty: 116
Lokalizacja: Szklarska Poręba, Heidenheim an der Brenz
szam1953 napisał(a):
:D Ok. nie ruszam. Napisz coś o nich. Mogę mieć "pod ręką", niedaleko od letniska lokalizację - 4,5-5 m spadu, przepływ 50-100 l/s przez ok 9 m-cy w roku, w pozostałych nawet do 400 l/s. Może taką zabawkę udałoby się niewielkim kosztem zbudować?


Szam, dla takich małych spadów zdecydowanie nie stosuje się Peltonów. Z czystej ciekawości przeliczyłem. Na te parametry przy prostej 1-dyszowej turbinie wyszłoby z tego 5-15-kilowatowe monstrum: ponad 2-metrowy wirnik o szerokości łopatek powyżej 0.7 m. Obroty wyjściowe ok. 43 obr/min. Trudno sobie wyobrazić jak woda "pcha" coś takiego... 8O 8O 8O


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: poniedziałek, 11 marca 2013, 15:20 
Offline
maniak elektrowniarz
maniak elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 30 maja 2005, 01:00
Posty: 1114
Dziękuję za przeliczenie. Miałem nadzieję, że to będzie zabawka o średnicy max. 0,5 m, a to rzeczywiście monstrum wyszło. Chyba skupię się w tej sytuacji na turbinie Banki, co jakiś czas szukam w internecie takiego maleństwa. Niestety jak na razie nic nie znalazłem.

Pozdrawiam Szam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: poniedziałek, 11 marca 2013, 16:32 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 29 października 2007, 01:00
Posty: 116
Lokalizacja: Szklarska Poręba, Heidenheim an der Brenz
szam1953 napisał(a):
Dziękuję za przeliczenie. Miałem nadzieję, że to będzie zabawka o średnicy max. 0,5 m, a to rzeczywiście monstrum wyszło. Chyba skupię się w tej sytuacji na turbinie Banki, co jakiś czas szukam w internecie takiego maleństwa. Niestety jak na razie nic nie znalazłem.

Pozdrawiam Szam


Nie ma sprawy. Dopiero przy 6 dyszach wyszedłby metrowy wirnik. Jakbyś miał 100 m spadu, to byłaby fajna zabaweczka na pewno poniżej fi 0.5 m.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: środa, 13 marca 2013, 22:43 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 19 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 677
Lokalizacja: Częstochowa
PKi napisał(a):
[* nie umiem

Jakoś nie wierzę.

Szamie przecież znasz tą czeską stronę z kalkulatorami ale widocznie zapomniałeś, ja też dopiero z trudnościami przypomniałem sobie jak do niej trafić. Jest tam Pelton i Banki. Sam możesz tam z różnymi danymi kombinować.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: piątek, 1 stycznia 2016, 16:08 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 19 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 677
Lokalizacja: Częstochowa
Max gdzie jesteś? Założyłeś temat, chciałeś naprawiać forum a teraz od pół roku na forum nie zaglądałeś. Kto ma więc pisać? UPIERDLIWCY stanęli z boku, patrzą jak to będzie a tu bez nich ani rusz. Od miesiąca nikt nic nie napisał. Myślę, że po takich Twoich sugestiach powinieneś robić co się da aby pokazać, że można działać bez UPIERDLIWCÓW. Dla jednych to byli UPIERDLIWCY a inni sporo się dowiedzieli z ich wpisów, w sumie nie zajmowali się bluzganiem tylko dobitnym tłumaczeniem sobie nawzajem a w stosunku do kogo byli UPIERDLIWI? Max - napisz coś!

Na forum byli aktywni dwaj uczestnicy którzy w sumie w ciągu 10 lat napisali 1700 postów czyli średnio licząc jeden co dwa dni a teraz nie piszą i nikt nie pisze i nie ma kto rozruszać forum. A wiele się dzieje w kraju w związku z przełomowym okresem dla OZE. I są jeszcze poboczne tematy, techniczne, handlowe i sprawy różne poza głównym przesłaniem forum. Poratuj Max bo wiele osób do MEW zagląda, chce czytać a tu nie ma nic nowego. Że zaglądają można sprawdzić na statystykach. Dzisiaj jest 1 stycznia i ten temat był otwierany 1585 razy. Obserwujmy czy jeszcze forum MEW nie zostało zapomniane.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: piątek, 1 stycznia 2016, 22:31 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): niedziela, 28 listopada 2004, 01:00
Posty: 309
Lokalizacja: Dom-Gliwice, MEW w budowie też
Witaj :)
Na dzień dobry wszystkiego najlepszego :)
Temat nie ten, ale forum umarło faktycznie.. :(
A ja odpaliłem jedną z dwóch turbin. 24,5 kW. Taki maluch ale Franuś pięknie działał. Niestety oszczędności nie popłacają :( Używana przekłądnia - wał pośredni pękł zmęczeniowo :(. Od 4 stycznia montuję z powrotem i zamawiam nową przekładnię. Zatem do dyskusji - chcę wziąć zwykłą walcową :). Oczekuję krytyki :)
Pozdrawiam!
Maciek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: niedziela, 31 stycznia 2016, 13:41 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 19 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 677
Lokalizacja: Częstochowa
Po miesiącu zajrzałem i widzę ilu nas jest, 230 otwarć gdy przybyły dwie wiadomości czyli ponad 100 osób jest rządnych wiedzy o MEW - jest nieźle. Ja o MEW nie będę pisał bo nie żyję już tym. Może niedługo napiszę coś o kogeneracji bo dzieją się w tym u mnie ciekawe rzeczy.
Trochę mnie zastanawia, że Szam od półtora miesiąca nie zaglądał tu na forum. Zawsze taki aktywny, stracił zainteresowanie ale żeby tak zupełnie? Niemniej wszystkich forumowiczów, Maxa i Szama też, pozdrawiam
Marek.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: poniedziałek, 20 lutego 2017, 09:46 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 19 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 677
Lokalizacja: Częstochowa
A Ty Max co? Założyłeś temat aby banować tych na których forum funkcjonowało a sam zniknąłeś i tylko jakąś prywatę tu uprawiasz. Na trzy ostatnie posty które napisałeś w ciągu roku dwa dotyczyły spraw które załatwia się pisząc do zainteresowanych na PW. Na forum pytasz o numery telefonów. Traktuj to jako przywołanie do poszanowania zasad. Rozważam zadziałanie analogiczne jak Twoje i być może złożę wniosek do Admina aby banował takich co na ogólnym forum załatwiają swoją prywatę.

A swoja droga to może wypowiedż się nt. wykorzystania wody bez piętrzenia w odniesieniu do fotowoltaiki szeroko funkcjonującej na mniejszej sprawności i większych kosztach niż "rower wodny". Przypominam, że wnioskowałeś o zbanowanie mnie bo broniłem zasadności takiego wykorzystania opierając się zajadłym atakom, mam wrażenie, całej hordy światłych elektrowniarzy zmobilizowanych przez Szama.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: sobota, 25 lutego 2017, 00:33 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): sobota, 21 września 2013, 08:57
Posty: 22
Hej Narek,
ja nic nie piszę, a często tu wpadam. Dlaczego? Bo lubię poczytać z sentymentu, co tam w MEW-ach piszczy, tak z łezką z oku. Podobnie jak Ty i wielu innych tutaj, którzy jakoś stracili wiarę w MEW po tych pomysłach z ustawą. Nawet ECO Inceptum przestało robić szkolenia z MEW, TRMEW też już o tym nie pisze, teraz tylko jeszcze szkolą z systemu aukcyjnego, bo starzy MEW-iarze muszą się przestawić (albo "zginą"). A tak poza tym to branża niestety umarła...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: sobota, 4 marca 2017, 18:19 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 19 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 677
Lokalizacja: Częstochowa
Piszesz Menedżer, że branża umarła. W sumie bywają takie koleje losu, że jedno się kończy a drugie zaczyna. Cesarstwo Rzymskie też upadło, konie straciły status siły pociągowej po kilku tysiącach lat służby, silników dwusuwowych też już się w samochodach nie montuje i jeszcze długo by wymieniać. Może i MEW w dotychczasowym wydaniu też się ponownie kończy po okresie reaktywacji bo podobnież w latach powojennych było u nas kilka tysięcy siłowni wodnych i też wówczas zniknęły.

Ale przychodzi nowe, już na zachodzie jest, u nas lada chwila będzie tak jak inne nowe technologie energetyczne stamtąd przyszły. Wiadomo na co wskażę, na kogenerację. Aby nie być gołosłownym podaje link do strony niemieckiej z translatorem, można poczytać jak to tam buzuje.
https://translate.google.pl/translate?h ... rev=search
W tabelce jest ile tego montują i jakie moce.

Jest też ponad 50 fabryk takich urządzeń a u nas jedna. Szukać w zakładce Modele dostawców.
https://translate.google.pl/translate?h ... rev=search
U nas posucha. Ja to widzę, inni też widzą ale nic się nie dzieje bo my to tacy niestety jesteśmy, że nowego się boimy. Najlepiej stare, sprawdzone i zawsze w ogonie.

Gdybym lepiej znał się na komputerach czy internecie to poprowadziłbym stronę z forum o kogeneracji ale niestety umiejętności brak. U nas nie znalazłem czegoś takiego. Gdyby ktoś chciał to podpowiem i podeślę pomysły.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL