Małe Elektrownie Wodne - Forum społeczności

Małe Elektrownie Wodne w polsce, forum, serwis, automatyka, sterowanie, projekty, turbiny, turbina, kaplan, franciss, montaż, konsultacja, portal
Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 13:39

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: sobota, 9 lipca 2011, 18:36 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 19 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 677
Lokalizacja: Częstochowa
Pomyślałem aby załozyć ten temat po wypowiedzi e-11 i Maxa. Nie chcę już w szczegółach wracać do wiadomego tematu ale moje spostrzeżenia z przebiegu incydentu sprowadzają sie do konkluzji, że należy reagować na dewiacje wystepujace w społeczeństwie. To nie jest prawda, że ostatnio dyskusja nic już nie wnosiła. Faktycznie nic nie wnosiła w temacie merytorycznym ale kształtuje postawy społeczne co da się zauważyc w przyszłości. e-11 pisze, że prywatnie rozmawiali o zachowaniach forumowicza, nie podobało sie ale dlaczego nie reagowali na forum. W każdym przypadku funkcjonowania społeczeństwa jakiś osobnik bez subordynacji próbuje coraz bardziej na ile można i w końcu się rozpanoszy myśląc, że na niego nie ma mocnych. Taka postawa szkodzi innym a występuje w wielu dziadzinach życia: w urzędzie, w sąsiedztwie, na drodze, w sklepie wśród klientów i w różnych innych sytuacjach. Należy na takie zachowania reagować, poskramiać delikwenta a nie odsuwać się, co mnie to obchodzi. Takie działanie służy wszystkim i nawet rzeczonemu delikwentowi bo pomaga mu nie wejść w głęboki konflikt z innymi.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: sobota, 9 lipca 2011, 21:05 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): niedziela, 28 listopada 2004, 01:00
Posty: 309
Lokalizacja: Dom-Gliwice, MEW w budowie też
I racja. Dlatego jak uznałem że na mój gust merytoryka się skończyła, zareagowałem. Nie rozmawiałem prywatnie. Zareagowałem, piszać na forum.
Maciek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: niedziela, 10 lipca 2011, 22:39 
Offline
maniak elektrowniarz
maniak elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 30 maja 2005, 01:00
Posty: 1114
narek napisał(a):
...Taka postawa szkodzi innym a występuje w wielu dziadzinach życia: w urzędzie, w sąsiedztwie, na drodze, w sklepie wśród klientów i w różnych innych sytuacjach. Należy na takie zachowania reagować, poskramiać delikwenta a nie odsuwać się, co mnie to obchodzi. Takie działanie służy wszystkim i nawet rzeczonemu delikwentowi bo pomaga mu nie wejść w głęboki konflikt z innymi.


Lustro!

Szam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: poniedziałek, 11 lipca 2011, 10:18 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): sobota, 19 maja 2007, 01:00
Posty: 105
Zobaczcie jaka by była afera ,przed wyborami jeżeli właściciele młynów małych elektrowni wodnych przyjechali by pod wiejską i zaczęli protestować
w sprawie utrudnień urzędniczych z legalizacją małych elektrowni wodnych, brakiem programu finansowego jak i ue tak i polski na wspieranie i ratowanie tego typu inicjatyw, rządzi nami partia do której sam nalezę , możemy uderzyć w to czego ta partia boi sie najbardziej mit je obywatelskości ,ostatnie rozporządzenie ministra o tym za zakład energetyczny wymaga projektu do przyłączy uderza wiele projektów a najbardziej w tych maluczkich posiadaczy młynów a wtedy nawet nerek i szam staną po jednej stronie barykady i coś ich zjednoczy


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: poniedziałek, 11 lipca 2011, 10:20 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): sobota, 19 maja 2007, 01:00
Posty: 105
Przepraszam Narek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: poniedziałek, 11 lipca 2011, 17:25 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 19 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 677
Lokalizacja: Częstochowa
Szamie, Dziękuję za uznanie. Starałem sie jak mogłem aby styl mojego działania w stosunku do Ciebie był lustrzanym odbiciem tego działenia, które Ty prowadziłeś przeciwko mnie. Kilkakrotnie to podkreślałem. Udało się.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: poniedziałek, 11 lipca 2011, 18:36 
Offline
maniak elektrowniarz
maniak elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 30 maja 2005, 01:00
Posty: 1114
Wszyscy mówią : święte słowa, a Ty na to: moja krowa.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: wtorek, 12 lipca 2011, 20:55 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 19 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 677
Lokalizacja: Częstochowa
"konfabulujesz"


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: wtorek, 12 lipca 2011, 21:19 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): sobota, 19 maja 2007, 01:00
Posty: 105
Przytoczę słowa Arystotelesa gdy nie chciał polemizować z durnotą na jego zasadach to mawiał" nie będę się kopał z osłem ". To jest Polskie jeden mądry i drugi mądry a każdy udowadnia ze jest idiotą . Wasza polemika was ośmiesza.Pamiętajcie milczenie jest złotem


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: środa, 13 lipca 2011, 09:20 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): niedziela, 29 kwietnia 2007, 01:00
Posty: 345
Święte słowa


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: piątek, 15 lipca 2011, 21:39 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 19 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 677
Lokalizacja: Częstochowa
Tu jest dział "nie na temat" to i mozna z siebie głupka robić jak w kabaretach

Tołdi napisał(a):
Święte słowa


Widzisz Tołdi, jesteś mało wiarygodny w rzeczowości swoich ocen bo zwróciłem uwagę na Twoją wypowiedź w dziale Dyskusje w temacie " Rząd pzreznaczył 1,5 mld...." z dnia 03.10.2010. Tam wspomagałeś szama pokpiwaniem z prezesa MEW SA, że niby przesadził z bajerem. I jak wygladasz po czasie? MEW SA bardzo dobrze sobie radzi a Twój guru to dopiero ma bajer. Nabrał nawet wiele osób na to, że nie będzie odpowiadał na moje zaczepki. I zobowiazania dotrzymał. Sam zaczął mnie zaczepiać. Takie działanie głupiomądre.
Tylko pamietaj, nie polemizuj ze mną bo "się ośmieszysz" a ponad to "milczenie jest złotem".
Dudek a Ty własne zdanie w sprawie masz czy musisz po kimś powtarzać np. po Arystotelesie tak jak Tołdi po szamie w sprawie Malinowskiego. Można kiepsko na tym wyjść.
Jak chcecie Koledzy to mogę Wam trochę inwektyw posłać tak jak szam mi i zrobimy test jak długo będziecie to pokornie przyjmować i siedzieć cicho.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: sobota, 16 lipca 2011, 09:27 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 01:00
Posty: 765
Ciekawe czy tak faktycznie MEW ma się dobrze, na stronie same ogólniki, kupili za 1,5 mln 200 kW tylko gdzie. Wykonali ciężkie prace na rzece w Cieszynie gdzie te zdjęcia. Budują w małopolskim elektrownię o mocy 6 MW tylko gdzie, na Dunajcu ?!. Na Dunajcu wszystkie inwestycje są wstrzymane przez działania ekologów wraz z wędkarzami.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: sobota, 16 lipca 2011, 09:40 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): niedziela, 29 kwietnia 2007, 01:00
Posty: 345
narek napisał(a):
Tu jest dział "nie na temat" to i mozna z siebie głupka robić jak w kabaretach

Tołdi napisał(a):
Święte słowa


Widzisz Tołdi, jesteś mało wiarygodny w rzeczowości swoich ocen bo zwróciłem uwagę na Twoją wypowiedź w dziale Dyskusje w temacie " Rząd pzreznaczył 1,5 mld...." z dnia 03.10.2010. Tam wspomagałeś szama pokpiwaniem z prezesa MEW SA, że niby przesadził z bajerem. I jak wygladasz po czasie? MEW SA bardzo dobrze sobie radzi a Twój guru to dopiero ma bajer. Nabrał nawet wiele osób na to, że nie będzie odpowiadał na moje zaczepki. I zobowiazania dotrzymał. Sam zaczął mnie zaczepiać. Takie działanie głupiomądre.
Tylko pamietaj, nie polemizuj ze mną bo "się ośmieszysz" a ponad to "milczenie jest złotem".
Dudek a Ty własne zdanie w sprawie masz czy musisz po kimś powtarzać np. po Arystotelesie tak jak Tołdi po szamie w sprawie Malinowskiego. Można kiepsko na tym wyjść.
Jak chcecie Koledzy to mogę Wam trochę inwektyw posłać tak jak szam mi i zrobimy test jak długo będziecie to pokornie przyjmować i siedzieć cicho.


Narek - Ty masz chyba jakiś problem osbowości. 8O
Jakabyś dobrze moje wypowiedzi sprawdził to zobaczyłbyś ,że z Szamem się często nie zgadzam a na jeden temat przestałem Wogóle odpowiadać bo gość nie ma zielonego pojęcia o czym pisze.
Twój strzał w "guru" jest bardzo chybiony
Co do MEW sa moje zdanie się nie zmieniło. Wg mnie z ekonomicznego ponktu widzenia jest to chybiona inwestycja (oczywiście dla inwestorów , bo założyciele tej firmy już zarobili krocie)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: sobota, 16 lipca 2011, 19:35 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): niedziela, 28 listopada 2004, 01:00
Posty: 309
Lokalizacja: Dom-Gliwice, MEW w budowie też
MEW SA
Zobaczcie sobie spółkę DIM w googlach. To firma która sprzedała/wynajęła im miejsce w Cieszynie. Czegoś trochę nie kumam. Spółki córki, do tego DZIERŻAWA rurociągu do elektrowni (tego który w ramach inwestycji budują, a nie istniejącego - bo go nei było). Czyli ktos coś buduje ale tam spółki spółeczki, w każdej ekipa rzadząca. Ciekaw jestem jak to wyjdzie udziałowcom...
Max


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: sobota, 16 lipca 2011, 20:18 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 19 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 677
Lokalizacja: Częstochowa
Nie zauważyyłem Tołdi w którym temacie przestałes pisać ale osobą o pokroju szama takie działanie jak Twoje jest w to graj.
Może ja mam problemy z osobowościa ale jak widzę wielu innych też. Dowartościowujecie się tym, że nawtykacie innym. Ledwo pokazała się MEW sa. a już wielu huzia na Juzia. Nikt Wam nie każe akcji kupować ale swoją wartość możecie pokazać działaniem a nie krytykanctwem lub wsadzaniem głowy w piasek.
Reakcja na Malinowskiego przypomina mi nagonkę na Mellodyego. Co wam wielu nie pasowało?, że gość coś nietypowego kombinuje? Pokaż jeden z drugim, że jesteś dobry nie tylko w gębie. Energia wolnodostępna ze sprawnością 15% to niezły wynik. Zamierzam otworzyć nowy temat i szukać chętnych do wspólnego śmiania się z fotowoltaików z 15% sprawnością tak jak Mellody. Czy ktoś się już zgłasza?
Max zogacz ile spółek i ich córek jest w PGNiG i Energetyce. Może teraz właśnie się tak robi aby na przykład mniej podatków płacić.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: sobota, 16 lipca 2011, 20:21 
Offline
maniak elektrowniarz
maniak elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 30 maja 2005, 01:00
Posty: 1114
Wystarczy przejrzeć wykresy płynności akcji, wystarczy przeczytać raporty kwartalne. Jak ktoś chce niech kupuje ich akcje, ja nie polecam.

Szam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: niedziela, 17 lipca 2011, 06:39 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 19 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 677
Lokalizacja: Częstochowa
Max1 napisał(a):
MEW SA
Zobaczcie sobie spółkę DIM w googlach. To firma która sprzedała/wynajęła im miejsce w Cieszynie. Czegoś trochę nie kumam. Max

No Max, poszukałem DIM w necie i znalazłem. Są oni włascicielem terenu, mieli pozwolenie na budowę mew. Umowa jest taka, że w końcu MEW SA przejmie 75% ich wartości czyli większość. DIM będzie dostawała pieniądze i nie bedzie się mieszać do zarządzania. Jak pamietam MEW SA szukała lokalizacji u tych którzy je posiadali.
Teraz napisz Max jak wg Ciebie powinno wyglądać działanie MEW SA aby w Twojej ocenie działanie w Cieszynie było przez Ciebie akceptowalne.
A że czegoś nie kumasz, to normalne, wielu ludzi nie kuma i zabiera gołosłowny głos także w sprawach technicznych np. agregat prądotwórczy na farmie wiatraków zasilany grochówką.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: niedziela, 17 lipca 2011, 21:33 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): niedziela, 28 listopada 2004, 01:00
Posty: 309
Lokalizacja: Dom-Gliwice, MEW w budowie też
Heheh widze bracie że ty już wrogów szukasz nawet pod własnym łóżkiem. DIM pożyczył kasę od MEW3 czyli spółki zależnej MEW S.A. Czyli buduje za tą kasę już. A jak wybuduje to wydzierżawi. We władzach DIM są zdaje się obecnie co sami co we władzach MEW S.A. czy mi sie zdaje??? Generalnie na moje lekko niewprawne oko podyplomowych studiów z zarządzania i paru lat na giełdzie z niezłymi wynikami ja bym tu celował nie w podatki raczej... Też ale nie głównie. Hmm jak rosną koszty to dywidenda spada.. A pensje dla rady nadzorczej i zarządu (albo kilku zarządów i rad jak kilka spółek) nie :). A Zarząd liczy aż PIĘCIU członków. Rada Nadzorcza też.
I na dodatek Narku drogi DIM NIE JEST WŁAŚCICIELEM terenu. Teren jest do 2021 roku dzierżawiony od Gminy CIeszyn.
Zobacz ile wynosi kapitał spółki. Czyli poziom do którego spółka odpowiada :)
Pozdrawiam!
Max


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: poniedziałek, 18 lipca 2011, 05:02 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 19 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 677
Lokalizacja: Częstochowa
Zgoda, napisałeś jak jest ale nie napisałeś jak wg Ciebie powinno być aby było dobrze. To było najważniejszym moim pytaniem w tej sprawie a Ty nic. Napisz na to odpowiedż bo inni forumowicze moga pomyśleć, że pomimo iż masz fakultety to uprawiasz prymitywne krytykanctwo. Po co prowokujesz do takich zapytań. Sporóbuję sam zgadnąć jak powinno być. Nie powinni z nikim nie wchodzić w układy, sami jeździć po kraju i szukać ciekawych i wolnych lokalizacji, załatwiać papiery dwa lata (bez gwarancji załatwienia) i wówczas wszyscy, i oni, i akcjonariusze mieli by lepiej.
To czy DIM jest właścicielem czy dzierżawcą sprowadza sie do tego, że ma prawo do terenu. Mało tego, to właśnie DIM ma prawo do budowania ale nie ma na to pieniadzy wiec je pożyczyła od MEW 3. Co wg Ciebie powinni zrobić? Może wziąść kredyt komercyjny na 10 lat? A może wejśc na giełdę i nie wchodzić z nikim w jakiekolwiek układy? Na co liczysz, że ludzie nie będa kombinować aby wyjść jak najlepiej będąc jednocześnie w zgodzie z prawem? A że drobni inwestorzy mogą pójść z niczym to normalne, lubią hazard to się liczą z tym, że mogą się przejechać.
Z racji profesji jesteś biegły w inwestycjach finansowych ale nie piszesz w co byś celował w związku z zaistniałą sytuacją. Ja, laik mogę wiec sobie myśleć, że celujesz kulą w płot. To, że giełda, inwestycje finansowe, działalnośc gospodarcza są po to aby zarobić to przecież oczywiste.
A co do dewidendy to są jakies reguły? Gdyby mieli mniejsze koszty to by wiecej płacili? I nie mogli by uchwalić, że nic nie płacą tylko dalej inwestują nadal biorąc pensje?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: poniedziałek, 18 lipca 2011, 12:50 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 01:00
Posty: 765
A co tu radzić jak powinno być każdy powinien wiedzieć, co w tym wypadku robić wiadomo.
Ja swoich pieniędzy nigdy bym nie zainwestował w te papiery.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL