Małe Elektrownie Wodne - Forum społeczności

Małe Elektrownie Wodne w polsce, forum, serwis, automatyka, sterowanie, projekty, turbiny, turbina, kaplan, franciss, montaż, konsultacja, portal
Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 15:20

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela, 25 lutego 2007, 18:42 
Offline
jestem tu nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 2 listopada 2006, 01:00
Posty: 12
Nie czytalem książki o której pisałeś. Jeśli chodzi ośrodowisko fizyków to praktycznie wszyscy popierają elektrownie atomowe. Co więcej obecnie popiera je już nawet wielu ekologów.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: poniedziałek, 26 lutego 2007, 21:35 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 8 sierpnia 2005, 01:00
Posty: 273
:D Cz. Zolan, a ty może ksiądz albo jakiejś innej opcji bajarz jesteś :?:

Pozdrawiam Szam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: wtorek, 27 lutego 2007, 15:32 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 7 lutego 2005, 01:00
Posty: 68
Niestety nie jestem księdzem ani innym szamanem,tylko zwykłym ludkiem co może widzi i wieży trochę więcej od innych :wink:
Pozdro


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: środa, 14 marca 2007, 22:15 
Offline
jestem tu nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 13 marca 2007, 01:00
Posty: 11
Co do Viktora Grebennikova, to slyszalem pod jego adresem komentarze, ze byl wyrezyserowany na potrzeby propagandy rosyjskiej mysli technicznej. Podobna historia jak o Gagarinie.

Jesli kogos interesuje - tu mozna poczytac po angielsku:
www.keelynet.com/greb/greb.htm
a tu w oryginale po rosyjsku (jesli ktos preferuje :) ):
www.sinor.ru/~che/grebennikov.htm

Sa tez zdjecia, ale niestety zadne jakos nie przekonuje, a juz na pewno nie te, jak sie dziadek przygarbia jak podskakuje na "desce" :]
Ocencie sami:
Obrazek

Nawet jakby mu zrobili zdjecie na takiej wysokosc jak na ilustracji ponizej to nie latwo by to bylo uznac za dowod
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: czwartek, 15 marca 2007, 21:17 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 7 lutego 2005, 01:00
Posty: 68
Oczywiście zawsze można powiedzieć ,ze to blew i nie warto tym się zajmować.Pamiętajmy ,że odkrył on nowy rodzaj energii,której nie znamy,a tym samym nie wiemy jakie ona ma właściwości.Tak jak niemiecki odkrywca orgonu Wilhelm Reich ,albo polski odkrywca Franciszek Rychnowski wilki uczony,odkrył eteroid (ta sama energia ,dwa różne odkrycia),niestety ani jeden ani drugi nie został uznany przez oficjalną naukę,może kiedyś.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: piątek, 16 marca 2007, 15:36 
Offline
jestem tu nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 13 marca 2007, 01:00
Posty: 11
Nie twierdze, ze inny rodzaj energii nie istnieje. Mowie tylko, ze poki co nie przedstawiono zadnych przekonujacych dowodow, ani (tym bardziej szkoda) - sposoboj jej wykorzystania. Spedzilem ostatnio troche czasu rozgladajac sie w tym temacie i owszem - projektow, patentow w necie krazy wiele, jednak nikomu nie udalo sie na ich podstawie nic dzialajacego zgodnie z zalozeniami skonstruowac. Szkoda. Ale niech zapalency probuja - nawet jak nie wyjdzie tak jak powinno, to moze przy okazji odkryja cos nowego, co zadziala i da sie wykorzystac :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: piątek, 16 marca 2007, 18:24 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 7 lutego 2005, 01:00
Posty: 68
A widziłeś tą stronę www.perendev-power.com ?.Sprzedają gotowe agregaty na neodymy ,tylko nie wiadomo jak długo to działa.Chciałem jechać na prezentację do Niemiec ale samemu ,zabrakło inwencji.A może ktoś z Was chętny by był zobaczyć na miejscu czy to nie lipa?.Cena 38 tys ero za 300 kW jest atrakcyjna.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: piątek, 16 marca 2007, 20:59 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 6 czerwca 2006, 01:00
Posty: 73
Lokalizacja: kleryków
Jak chcecie to jedźcie........... ja w cos takiego jak darmowa energia nie wierzę.
Jeżeli toto by działało to za prąd dostałbyś z ZE rocznie kwotę 822.182,40 netto.............. ( licząc po 32gr/kWh )zapłaciłbyś 7% podatku ( ryczałt) - a reszta twoja leżąc "palnikiem' do góry ( kosztów brak).
Kwota 38000Euro zwraca sie w przeciągu 9 tygodni eksploatacji hehehehehe

Jakby to była prawda to od dawna nikt by nie budował elektrowni - stare by sie wybużyło, ZE by dawno splajtowały,


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: piątek, 16 marca 2007, 21:08 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 01:00
Posty: 765
zgadzam sie calkowicie, z Ankotem nie ma nic za free. W Niemczech zamiast np el. wiatrowych budowanych na potege instalowali by w/w urzadzenia ktore zamiast 10-15 lat zwrotu z inwestycji splacali by po kilku miesiacach


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: piątek, 16 marca 2007, 23:35 
Offline
jestem tu nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 13 marca 2007, 01:00
Posty: 11
Zalan tak, widzialem wczesniej, ale z calym szacunkiem - na tej stronie probuja tez sprzedawac zdrowotne pierscionki za 550 euro ... no comment. :?

W tej kwestii zgodze sie raczej z przedmowcami.
Po pierwsze gosciu by spal na kasie i nie musial wcale niczego sprzedawac.
Po drugie, jak juz to nie sprzedawalby za tak smieszna (w porownaniu do mozliwych do osiagniecia korzysci) kwote.
Po trzecie tam jest chyba napisane, ze to powinno chodzic duzo dluzej niz 5 lat, ale znajac zycie to gdyby mu ktos z gory zaplacil za chociaz jedna sztuke to pewnie by zniknela i strona i sprzedawca.
A po czwarte gdyby to faktycznie dzialalo, to juz dawno byloby o tym glosno we wszystkich mediach (one przeciez uwielbiaja sensacje), a juz na pewno faceta by bylo stac na mniej syfna strone. :]

Juz bardziej wiarygodnie pod kazdym wzgledem wyglada Steorn. Probuja robic wokol siebie szum.
Przynajmniej strone maja bardziej profesjonalna.
Niestety brak na niej zdjec czy schematow, jest za to kilka filmikow na ktorych jest duzo ogolnego gadania.
Ale oni tez twierdza, ze wynalezli cos na wzor perpetum mobile i zeby bylo ciekawiej zbieraja zgloszenia od naukowcow chetnych do testowania.
Lol, zobaczymy co z tego wyjdzie, ale tez mysle, ze mimo wszystko sie raczej nie zanosi na zaglade branzy energetycznej i paliwowej. Bogaci nie dadza sobie krzywdy zrobic. 8)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: niedziela, 18 marca 2007, 07:29 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 24 lutego 2005, 01:00
Posty: 405
Ja tez jestem sceptyczny, prawie każda nowa technologia która mogła być wykorzystana przez wojsko natychmiast była adaptowana i rozwijana. Przykładowo radar został wynaleziony około 1920 roku jednocześnie w 8 krajach, zupełnie niezależnie od siebie. Dla zachowania tajemnicy wywiady mocarstw opowiadały bajeczki o tajemniczych siłach ezoterycznych które potrafią strącać nadlatujące samoloty. Ponieważ prawie jednocześnie zaczęły robić to wszystkie 8 mocarstw to powstał ten znany dzisiaj bałagan. Dokładnie tak samo było z Bąbą Atomową, czy technologią stelth.

Panowie na zdrowy chłopski rozum jeśli jakiś rusek wymyślił deskę lewitująca w powietrzu to czemu ruska armia na tych deskach nie ruszyła do ataku na Paryż ?? Zaręczam wam że jakby istniała to w tej chwili cały świat mówił by po rosyjsku, a tymczasem nadal w Rosji szyją spadochrony i ćwiczą konwencjonalne lądowanie na polach elizejskich.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: niedziela, 18 marca 2007, 16:02 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): sobota, 1 stycznia 2005, 01:00
Posty: 514
mpoplaw napisał(a):
.

Panowie na zdrowy chłopski rozum jeśli jakiś rusek wymyślił deskę lewitująca w powietrzu to czemu ruska armia na tych deskach nie ruszyła do ataku na Paryż ?? Zaręczam wam że jakby istniała to w tej chwili cały świat mówił by po rosyjsku, a tymczasem nadal w Rosji szyją spadochrony i ćwiczą konwencjonalne lądowanie na polach elizejskich.

A propos wynalazków - to ja bym tak Mpoplaw nie lekceważył tych "rusków".
Np. taki rower wynalazł własnie "rusek".Było to podczas ofensywy w 1945 r . A wynalazł go (rower) na strychu u pewnego Niemca.
Złośliwi nawet twierdzą ,że nazwa rower pochodzi od nazwiska tego wynalazcy - Rowerow'a... :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: niedziela, 18 marca 2007, 23:24 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 7 lutego 2005, 01:00
Posty: 68
Częściowo masz rację Mpoplaw,ale nie na wszystim wojsko kładło łapę .Różne losy róznych wynalazków róznie się toczyły.Jeszcze raz przytoczę naszego wynalazcę Lucjana Łągiewkę i jego zderzaka.
http://www.macrodynamix.com/zderzak.htm ,dlaczego nie jest produkowany na masową skalę ?.Przecież można by tyle ludzi uratować.Ale nie bardzo to się opłaca niektórym lobbystom.Zapewene mniej by potrzeba części do samochodów,zaklady blacharskie nie miałby tyle roboty,stawki ubezpieczeń musiałby być obnizone.Więc jak widać nie bardzo się to opłaca,co po niektórym.
Albo dlaczego nie jest stosowana metoda kontroli pogody przy pomocy energii orgonu ?.Tylko kilka tysięcy zapaleńców na świecie robi sobie doświadczenia we w łasnym zakresie.A dlaczego nauka się tym nie zajmie oficjalnie?.Widocznie też niektórym nie naręke to jest. Albo dlaczego nie jest wykorzystywany gaz Browna np. do zmniejszania promieniowania radioaktywnego w odpadach z elektrowni atomowych ?Jak sami odkrywcy mówią nie za bardzo się wychylają z tym,bo lobby atomowe jest zbyt mocne i za nim są duże pieniądze a oni chcą trochę jeszcze pożyć.
A co do rusków Piomika ,to rzeczywiście ja bym się nie naigrywał zobaczcie na stronie www.akoil.ru nad czym pracują.Kiedyś była też strona po polsku,nie mogę namierzyć.Ale chcąc być obiektywnym muszę podać też stronę http://www.macrodynamix.com/akoil_1.htm ,do tego ciekawe.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: niedziela, 18 marca 2007, 23:27 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 7 lutego 2005, 01:00
Posty: 68
Częściowo masz rację Mpoplaw,ale nie na wszystim wojsko kładło łapę .Różne losy róznych wynalazków róznie się toczyły.Jeszcze raz przytoczę naszego wynalazcę Lucjana Łągiewkę i jego zderzaka.
http://www.macrodynamix.com/zderzak.htm ,dlaczego nie jest produkowany na masową skalę ?.Przecież można by tyle ludzi uratować.Ale nie bardzo to się opłaca niektórym lobbystom.Zapewene mniej by potrzeba części do samochodów,zaklady blacharskie nie miałby tyle roboty,stawki ubezpieczeń musiałby być obnizone.Więc jak widać nie bardzo się to opłaca,co po niektórym.
Albo dlaczego nie jest stosowana metoda kontroli pogody przy pomocy energii orgonu ?.Tylko kilka tysięcy zapaleńców na świecie robi sobie doświadczenia we w łasnym zakresie.A dlaczego nauka się tym nie zajmie oficjalnie?.Widocznie też niektórym nie naręke to jest. Albo dlaczego nie jest wykorzystywany gaz Browna np. do zmniejszania promieniowania radioaktywnego w odpadach z elektrowni atomowych ?Jak sami odkrywcy mówią nie za bardzo się wychylają z tym,bo lobby atomowe jest zbyt mocne i za nim są duże pieniądze a oni chcą trochę jeszcze pożyć.
A co do rusków Piomika ,to rzeczywiście ja bym się nie naigrywał zobaczcie na stronie www.akoil.ru nad czym pracują.Kiedyś była też strona po polsku,nie mogę namierzyć.Ale chcąc być obiektywnym muszę podać też stronę http://www.macrodynamix.com/akoil_1.htm ,do tego ciekawe.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: sobota, 24 marca 2007, 22:10 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 8 sierpnia 2005, 01:00
Posty: 273
:mrgreen: Cz. Zalan, w twoim wydaniu niepokalane poczęcie jest możlwe, oczywiście pod warunkiem że matką jest Józef a ojcem Marysia.

Pozdrawiam Szam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: niedziela, 25 marca 2007, 15:21 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 7 lutego 2005, 01:00
Posty: 68
Dobre :mrgreen: :mrgreen: ,może kiedyś będzie możliwość zaprezentowania niektórych dziwów Wam. :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: czwartek, 29 marca 2007, 14:43 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 01:00
Posty: 765
Zalan tutaj masz strone z darmowa energia i innymi ciekawostkami moze ja znasz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: sobota, 31 marca 2007, 22:41 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 7 lutego 2005, 01:00
Posty: 68
Nie znałem tej strony,ale kiedyś czytałem jego monografie.Jak dla mnie za duża fatamorgana,chociaż znam ludzi co tym się zajmują,ba jest to ich celem życiowym.Każdy idzie swoją ścieżką.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: niedziela, 1 lipca 2007, 04:34 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): poniedziałek, 11 czerwca 2007, 01:00
Posty: 13
Czesc Zalan,
Ciekawe tematy tutaj poruszcie. I ja chcialbym dodac moje 5 sceptycznych centow. Otoz 2-3 lata temu dwoch z moich wspolpracownikow pojechalo do Kelowny, Kanada na pokaz aparatu spawalniczego uzywajacego generatore gazu Browna. Chcieli kupic ta maszyne do naszego warsztatu. Chlopaki sie wykosztowali na powrotny bilet lotniczy plus 150 zielonych na "bilet wstepu". Po powrocie nie byli tak entuzjastyczni jak przed wyjazdem. Owszem, pokaz sie odbyl. Co prawda z opoznieniem, bo mieli problem z zastartowaniem generatora ale byl. Prezenter przecinal cienka blache, ale nie byl w stanie niczego zespawac, maszyna nie dawala wystarczajaco duzo energii. Ich zdaniem aparat spawalniczy nadaje sie tylko do lutowania malych rzeczy.

Co do Wilhelma Reicha, to ciekawa postac. Czytalem jego ksiazke chyba 5 lat temu. Pomyslec, ze 20 lat po zakonczeniu II-giej wojny swiatowej, amerykanie spalali publicznie jego ksiazki, a jego laboratorium zoztalo zrownane z ziemia. Musial "cos" wiedziec albo "komus" zalezc za skore...

Odnosnie nauki i innowacjii. Dawno temu uczono mnie, ze fale electromagnetyczne ze zrodla umieszczonego np. w rurze z miekkiej stali zakopanej w ziemi, nie przedostana sie na powierzchnie. Prawda jest taka, ze sie przedostaja - stlumione, a caly cymes jest w odpowiedniej czestotliwosci i metodzie ich detekcjii. Ja nie wierzylem dopuki klient nie przyniosl mi takiego nadajnika i nie poprosil o skopiowanie, co tez zrobilem.

Mysle ze ludzie lubia sekrety i tajemnice. Dlatego takie firmy jak Eagle Research moga egzystowac in "ssac" kapital od ciekawskich klientow.
BTW, co sie dzieje z firma Steorn. Ich website dawno nie byl uaktualniony. Czyzby ich "wyzwanie" rzucone naukowcom zakonczylo sie fiaskiem?

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: czwartek, 1 maja 2008, 23:39 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): środa, 30 kwietnia 2008, 01:00
Posty: 2
Lokalizacja: Pruszków
Panie Zalan, jesli chodzi o budowę atomu i rewelacje nielsa Bohra, to mechanika kwantowa już bardzo dawno wykazała że elektrony nie poruszają się po kołowych orbitach. Gdybyś bardziej uważał na lekcjach chemii to nie musiał byś się podniecać jakims tam kolesiem sprzed wielu lat, który być może na tamte czasy miał nowatorskie spojżenie, ale dziś nauka od całkiem wielu lat mówi o orbitalach, o prawdopodobieństwie występowania elektronu, o zasadzie nieoznaczoności i innych takich.
Pozdrawiam
I zycze powodzenia w eksperymentowaniu :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL