Małe Elektrownie Wodne - Forum społeczności

Małe Elektrownie Wodne w polsce, forum, serwis, automatyka, sterowanie, projekty, turbiny, turbina, kaplan, franciss, montaż, konsultacja, portal
Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 19:04

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 184 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 4 kwietnia 2005, 17:49 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 16 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 452
Lokalizacja: Dom Wielkopolska, MEW Zachodniopomorskie
Bogas napisałby (ale milczy), że jesteś zajeżdżony jak koń po westernie. Mam nadzieję, że uda Ci się wstrzelić na imprezkę MEW pod Oleśnicą :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: e-11
PostNapisane: wtorek, 12 kwietnia 2005, 07:01 
Offline
jestem tu nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 11 kwietnia 2005, 01:00
Posty: 10
Lokalizacja: Lubliniec
[quote:b119a17c6b="albert"]Błąd jest wybaczalny wobec takiego humoru, admin powinien przyznać
'złote usta" za "kurzą łape z pazurami"[/quote:b119a17c6b]


:lol: alem sie usmial z tej kurzej lapy,mnie sie to odwiecznie kojarzy z baba Jaga ale to stare dzieje,ale co do wiatrolotow opowiem wam historie z wlasnego podworka,otoz znajomy zrobil sobie na dzialce wiatrolota na konstrukcji kratownicowej,fundament zalal kilkoma metrami szesciennymi betonu i w szczycie potencjalnym mial 1,5 Kw :mrgreen: no sobie wszystko chodzilo az nawalil mechanizm ktory mial zabezpieczac wiatrak przed zbyt duzymi wiatrami,a stalo sie to przed burza deszczowa,na dzialce rozkrecilo sie drugie slonce az do czasu oderwania sie jednej z lopat od piasty,owa po przeleceniu kiludziesieciu metrow skosila ozdobne paliki srednicy ok 10 cm zamontowane przy skalniaku,nawet nie chce myslec coby bylo gdyby tam znajdowal sie twor organiczny 8O :D ,i jak to ni enazwac tego czlowieka kosiarzem umysłów


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 12 kwietnia 2005, 22:08 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 19 września 2004, 01:00
Posty: 442
Lokalizacja: Dolnosląskie
Uboot chyba jesteśmy z jednej epoki bo skojarzenia mamy te same i wygląd podobny :D :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 13 kwietnia 2005, 10:54 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): sobota, 1 stycznia 2005, 01:00
Posty: 514
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Nie chciałbym się wystawić na strzał ale riposty E-11 to TY masz celne .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 13 kwietnia 2005, 22:25 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 19 września 2004, 01:00
Posty: 442
Lokalizacja: Dolnosląskie
Ja złośliwy nie jestem tylko się taki wredny urodziłem i zapomnieli mnie zabić. Jak to po Hiroszimie a przed Czarnobylem. 8)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 13 kwietnia 2005, 23:55 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): czwartek, 26 sierpnia 2004, 01:00
Posty: 259
Lokalizacja: dom: O-ca, MEW: brak :(
Przez cholerny Czernobyl i nadgorliwość Pań w placówce oświatowej, musiałem dwa razy lugola dygnąć. :evil: :cry: :cry:
Zapamiętam do końca życia !!!!
Z to jestem śliczny :mrgreen:

PS jak się reklamoawć, to do końca: dostałem drugą gwiazdkie :!:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 14 kwietnia 2005, 21:09 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 19 września 2004, 01:00
Posty: 442
Lokalizacja: Dolnosląskie
Rzeczywiście śliczny pół taki pół taki ni to ni owo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 15 kwietnia 2005, 00:37 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): czwartek, 26 sierpnia 2004, 01:00
Posty: 259
Lokalizacja: dom: O-ca, MEW: brak :(
Nie ma bata! Musieliśmy się już spotkać.... :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 21 kwietnia 2005, 13:55 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 16 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 452
Lokalizacja: Dom Wielkopolska, MEW Zachodniopomorskie
Wracając do tematu. We wtorkowej Gazecie Wybiórczej napisali, że duże farmy wiatrowe mają bardzo niekorzystny wpływ na mikroklimat najbliższej okolicy. Napisali, że szybkość wiatru wzrasta o 2-3 m/s a temperatura powietrza nawet o 5 stopni 8O. Generalnie autor artykułu nie widzi, aby w przyszłości produkcja energii elektrycznej była zastąpiona w 30% przez elektrownie wiatrowe. Z prostej przyczyny, że czasem wieje, a czasem nie, a nadwyżek (gdy mocno wieje) nie mozna zmagazynować. Odniesieniem do artykułu były Niemcy. Na naszym podwórku te problemy są bardzo odległe, ale za to mamy dużo innych, "fajniejszych"........


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 21 kwietnia 2005, 20:58 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 01:00
Posty: 765
[quote:a0e7a2e9b7="Sasza"]Wracając do tematu. We wtorkowej Gazecie Wybiórczej napisali, że duże farmy wiatrowe mają bardzo niekorzystny wpływ na mikroklimat najbliższej okolicy. Napisali, że szybkość wiatru wzrasta o 2-3 m/s a temperatura powietrza nawet o 5 stopni 8O. Generalnie autor artykułu nie widzi, aby w przyszłości produkcja energii elektrycznej była zastąpiona w 30% przez elektrownie wiatrowe. Z prostej przyczyny, że czasem wieje, a czasem nie, a nadwyżek (gdy mocno wieje) nie mozna zmagazynować. Odniesieniem do artykułu były Niemcy. Na naszym podwórku te problemy są bardzo odległe, ale za to mamy dużo innych, "fajniejszych"........[/quote:a0e7a2e9b7]jak to mozliwe aby przez el. wiatrowe wzrastala szybkosc wiatru o 2-3 m/s !! lub temp o 5 st ?? jezeli to prawda to problem ogrzewania powinien zniknac !!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 22 kwietnia 2005, 10:23 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 16 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 452
Lokalizacja: Dom Wielkopolska, MEW Zachodniopomorskie
Tak mniej więcej napisali w Gazecie Wyborczej! Jeżeli będzie trzeba, to skseruję i wyślę do poczytania, może do Admina, który wrzuci kilka cytatów na forum. Sam byłem zaskoczony takimi rewelacjami.
Gazeta Wyborcza z 19 kwietnia 2005.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 23 kwietnia 2005, 00:06 
Offline
Site Admin
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 23 stycznia 2004, 01:00
Posty: 661
Lokalizacja: kaszuby
A co mnie el. wiatrowe ? :mrgreen:

Widać że platforme wgrywania plików bede musiał przygotować dla was. Nie spodziewałem się że kiedykolwiek będzie taki ruch na forummm :oops:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 20 czerwca 2005, 12:49 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): czwartek, 26 sierpnia 2004, 01:00
Posty: 259
Lokalizacja: dom: O-ca, MEW: brak :(
AFP
Z wiatrem taniej

Pewien 46-letni Anglik, David Nisbet, zaoszczędzi 1,9 tys. dolarów (1 tys. funtów brytyjskich) rocznie na rachunkach za elektryczność. Wszystko dzięki 9-metrowej turbinie zasilanej wiatrem, którą umieścił w ogrodzie i za którą zapłacił 28,5 dolarów (15 funtów brytyjskich).

Źródło: www.interia.pl 20.06.2005 Rzeczy niezwykłe, ciekawe...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 20 czerwca 2005, 22:55 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 01:00
Posty: 765
ciekawe gdzie taka turbine kupil


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 29 maja 2006, 09:54 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 24 lutego 2005, 01:00
Posty: 405
elo

Czyta ktoś jeszcze ten wątek :?:

Pytam bo kupiłem sobie działkę budowlana na szczycie góry. Wieje tam zawsze, poziomica 202m nad poziomem morza. Wszyscy inni w okolicy około 10 metrów niżej. Najciekawsze jest to ze mam transformator SN 20 metrów od granicy działki.

Co byście mi polecili, jakie forum jest najciekawsze :?: Gdzie poczytać o wiatrakach :?:

I na koniec działka jest zlokalizowana w granicach miasta Łodzi, czy są jakieś przepisy bezpieczeństwa zakazujące stawiania wiatraków w terenach zabudowanych :?:

na razie wychodzi mi taka zabawka o mocy ok 5 KW
[img:f5fca82812]http://www.elektrownie.tanio.net/img/sg-05.jpg[/img:f5fca82812]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 29 maja 2006, 22:21 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 7 lutego 2005, 01:00
Posty: 68
No to nad czym sie chłopie zastanawiasz ?,i nie baw się w jakieś duperele ,bo to szkoda czasu i pieniędzy.Polecam od razu urzywaną 500- tkę jeśli nie większą,mówię jeszcze raz szkoda miejsca na jakieś małe g... .Taką urzywaną 500-tkę pod klucz można postawić za 800-900 tys. ,to zależy jaka firma stawia.Przestrzegam jednak przed braniem firmy pierwszej z brzegu ,co chcą opylić swój złom a potem się bujaj,już stoją wiatraki w kraju po kilka miesięcy i niewiedzieć czemu się nie kręcą.Wydaje się ,że znalazłem w miarę rosądną firmę ,chybą coś kumają w tym temacie .Na dniach zostanie uruchomiona linia specjalna w leasingu pod wiatraki ale jeszcze nic dokładnie niewiem.Co do działki to jest tak,ztego co się orientuję to działka Twoja musi być taka aby wieża elektrowni i śmigło w najwyższym miejscu musi zataczać taki promień koła ,inaczej mówiąc ,gdyby to całe ustrojstwo wywróciło się to tylko na Twojej działce,a nie sasiada.No i najwieksza zagadka ,najprawdopodobniej gdy dojdzie do wypełniania dokumentów wyślą zapytanie do Twoich sąsiadów z zapytaniem czy im to nie będzie przeszkadzać,także trzeba mieć naprawdę wyrozumiałych sąsiadów ,żeby poszli na takie coś.Ale to można obejść.Jaby co to polecam się w miarę mojej wiedzy pomogę ,bo sam się przymierzam się do postawienia takiego wierchalotka. :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 29 maja 2006, 22:55 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): piątek, 23 lipca 2004, 01:00
Posty: 169
wysokość całkowita do 30m nie wymaga "raportu" ale to są te małe,
w tych wyższych nie ma znaczenia czy spadnie na twoją działkę czy sąsiada bo dopuszczalność wynika z przepisów o decybelach a to znaczy zazwyczaj odległość 500m od zabudowy mieszkalnej.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 29 maja 2006, 23:34 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 01:00
Posty: 765
w kazdej el. halas wytwarzany przez el jest rozny w zaleznosci od predkosci obrotowej oraz profilu lopaty.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 29 maja 2006, 23:47 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 01:00
Posty: 765
[quote:82f926eb34="zalan"]No to nad czym sie chłopie zastanawiasz ?,i nie baw się w jakieś duperele ,bo to szkoda czasu i pieniędzy.Polecam od razu urzywaną 500- tkę jeśli nie większą,mówię jeszcze raz szkoda miejsca na jakieś małe g... .Taką urzywaną 500-tkę pod klucz można postawić za 800-900 tys. ,to zależy jaka firma stawia.Przestrzegam jednak przed braniem firmy pierwszej z brzegu ,co chcą opylić swój złom a potem się bujaj,już stoją wiatraki w kraju po kilka miesięcy i niewiedzieć czemu się nie kręcą.Wydaje się ,że znalazłem w miarę rosądną firmę ,chybą coś kumają w tym temacie .Na dniach zostanie uruchomiona linia specjalna w leasingu pod wiatraki ale jeszcze nic dokładnie niewiem.Co do działki to jest tak,ztego co się orientuję to działka Twoja musi być taka aby wieża elektrowni i śmigło w najwyższym miejscu musi zataczać taki promień koła ,inaczej mówiąc ,gdyby to całe ustrojstwo wywróciło się to tylko na Twojej działce,a nie sasiada.No i najwieksza zagadka ,najprawdopodobniej gdy dojdzie do wypełniania dokumentów wyślą zapytanie do Twoich sąsiadów z zapytaniem czy im to nie będzie przeszkadzać,także trzeba mieć naprawdę wyrozumiałych sąsiadów ,żeby poszli na takie coś.Ale to można obejść.Jaby co to polecam się w miarę mojej wiedzy pomogę ,bo sam się przymierzam się do postawienia takiego wierchalotka. :mrgreen:[/quote:82f926eb34] Wlasnie jest sie nad czym zastanawiac, posiadajac dzialke nie mozna od razu mozna stawiac smigla pierwsze to predkosc wiatru co bedzie jezeli wieje caly czas ale slabo wiec i bedzie malo kW ? a mozna bylo kupic np el z wieksza wieza i juz bedzie inna moc.
Zalan wspomnial o sasiadach i halasie ze mozna to obejsc widocznie masz duza dzialke i wyrozumialych sasiadow
zostaje sanepid, konserwator przyrody, wojewodzki konserwator zabytkow jezeli wysokosc turbiny przekracza 50 m a przy 500 kW przekracza zostaje ULC LW nie wspominajac o zmianie zagospodarowania przestrzennego


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 29 maja 2006, 23:50 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 01:00
Posty: 765
[quote:1ace309464="albert"]wysokość całkowita do 30m nie wymaga "raportu" ale to są te małe,
w tych wyższych nie ma znaczenia czy spadnie na twoją działkę czy sąsiada bo dopuszczalność wynika z przepisów o decybelach a to znaczy zazwyczaj odległość 500m od zabudowy mieszkalnej.[/quote:1ace309464]Na jakiej podstawie twierdzisz ze nie trzeba raportu oddzialywania na srodowisko ?


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 184 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL