Małe Elektrownie Wodne - Forum społeczności

Małe Elektrownie Wodne w polsce, forum, serwis, automatyka, sterowanie, projekty, turbiny, turbina, kaplan, franciss, montaż, konsultacja, portal
Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 10:48

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 184 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: środa, 5 grudnia 2007, 18:43 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): poniedziałek, 8 października 2007, 01:00
Posty: 1
Witam
Nosze sie z zamiarem postawienia turbiny. Na poczatku miala to byc partyzantka 2x 250kw Micon, znalazlem sprzedawce uzywanych Miconow, mialem pare potencjanych lokalizacji. Ale pare msc temy spotkalem sie z przedstawicielem firmy AC prim, Roztoczyli przede mna rozowa wizje 2 turbin po 1.5 mw, wymagane %10 wklady wlasnego, no nic tylko stawiac.
Czy ktos z szanownych uzytkownikow ma doswiadczenia z ta firma i moglby sie podzielic ?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: środa, 5 grudnia 2007, 19:35 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): niedziela, 29 kwietnia 2007, 01:00
Posty: 345
Podaj jakieś dane tej firmy. Jakie turbiny ci proponują i za jakie pieniądze. Czy masz likalizację i pomiar wiatru na niej ?.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: środa, 5 grudnia 2007, 20:49 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 01:00
Posty: 765
Nie znam takiej firmy pierwszy raz o niej slysze. 2x250 to nie partyzantka mozna od tego zaczynac na 2x1,5 MW trzeba juz miec do czego podlaczyc. Koszt turbin to jeszcze nie wszystko, jest jeszcze instalacja wynoszaca prawie tyle samo co turbina :(.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: środa, 5 grudnia 2007, 21:22 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): niedziela, 29 kwietnia 2007, 01:00
Posty: 345
2x 1,5 MW do średniego się nie włączy, trzeba iść do WN. Pytanie jak daleko jest linia.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: poniedziałek, 10 grudnia 2007, 20:59 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): poniedziałek, 10 grudnia 2007, 01:00
Posty: 3
Jeśli chodzi o elektrownie wiatrowe to jestem jak najbardziej ZA !!
Obecnie poszukuje Wykonawcy posiadającego własny sprzęt i materiał do budowy dwóch wiatraków (oczywiście używanych) HSW 250 kW, linii kablowej SN 15 kV wraz z kontenerową stacją transformatorową 0,4/15 kV i liniami kablowymi nn 0,4 kV.
Wszystkie materiały i urządzenia użyte do wykonania zamówienia muszą być zakupione i dostarczone przez Wykonawcę.
Jeśli ktoś jest zainteresowany bądź zna firmę zajmującą się niniejszymi zamówieniami proszę o wypowiedz, podanie namiarów adresowych. Za pomoc w znalezieniu Wykonawcy z góry dziękuję !!
Więcej informacji pod nr telefonu 0601-495-163 lub po godzinie 18:00 tel. 034-320-23-39.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: wtorek, 11 grudnia 2007, 00:12 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 01:00
Posty: 765
kontener na 250 kW ?. Okolice Częstochowy ?.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: środa, 12 grudnia 2007, 18:49 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): poniedziałek, 10 grudnia 2007, 01:00
Posty: 3
Mają to być dwa wiatraki po 250 kW wiec stacja z zapasem 630 !
Wiatraki mają stanąć w miejscowości Janowo, Gmina Choceń.
Ogólenie mam juz pozwolenie na budowę i projekt w którym jest określone, iż stacja Transformatorowa ma być typu MRw-b 20/630-3, i wyposażona w:
1. rozdzielnicę SN 15 kV typ Rotoblok firmy ZPUE Włoszczowa - 3 polowa w izolacji powietrznej,
2. rozdzielnicę n/n 0,4 kV typu RN-W z rozłącznikami ARS-3 630 A,
3. transformator olejowy hermetyczny typu TNOSCI 630/20 PNS; 15,75/0,42 kV; Dyn 5; 630 kVA,
4. układ pomiarowy zabudowany w polu pomiarowym rozdzielnicy SN-15 kV – 1 szt.
Jeśli jakieś dodatkowe pytania proszę pisać !!!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: piątek, 14 grudnia 2007, 02:56 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): czwartek, 1 listopada 2007, 01:00
Posty: 10
ile czasu trwa pozalatwianie formalnosci prawnych jesli chodzi i postawienie wiatraka? chodzi mi o najszybszy minimalny czas w jakim ktos sie wyrobil, a takze ile zeszlo na maksa uzerac sie z darmozjadami?

no i czy ktos ma porownanie jak to sie ma do innych krajow, szybkosc urzedow jesli chodzi o zalatwianie tego typu spraw, czy Polska pod tym wzgledem zacofana czy nie jest zle;


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: piątek, 14 grudnia 2007, 19:08 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): niedziela, 29 kwietnia 2007, 01:00
Posty: 345
teoretycznie 6 miesięcy , praktycznie przy super szczęściu popartym układami minimum rok a jak coś będzie się ślizgać ( a będzie) to kilka ciężkich lat.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: czwartek, 10 stycznia 2008, 01:17 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): niedziela, 6 stycznia 2008, 01:00
Posty: 2
a może wiecie jak sobie liczy za usługi firma http://www.windandpower.pl/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: wtorek, 22 stycznia 2008, 22:34 
Offline
jestem tu nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 20 stycznia 2008, 01:00
Posty: 9
Mozna zainstalować małą elektrownie eSe. Wiatr obraca ją z każdej strony, więc nastawianie nie jest potrzebne, koszta w porównaniu do tradycyjnych konstrukcji dużo niższe.

http://www.przejdznaswoje.pl/pomysly/08/01/wind.htm

Pozdrawiam przejdznaswoje.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: wtorek, 22 stycznia 2008, 23:30 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 01:00
Posty: 765
Cena malych elektrownii wiatrowych nigdy nie bedzie nizsza niz duzej elektrowi o mocy kiluset kW lub MW.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: środa, 6 lutego 2008, 15:28 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz

Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 01:00
Posty: 83
Lokalizacja: zdolnyśląsk
Im mocniej wieje tym dyskusja o wiatrakach slabsza?
Co o tym sądzicie? Mam małą MEW nawet bardzo małą mew, znajduje się na parterze sześcio kondygnacyjnego budynku, zastanawiam się nad możliwością zainstalowania małego wiatraka o mocy ok. 3kW i wpięca go w układ mew-y, czy mogę to zrobić. Technicznie jest to chyba proste, ale co z resztą np. koncesja itp.
Pozdrawiać.

_________________
Ciężko jest lekko żyć


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: piątek, 25 kwietnia 2008, 14:03 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): wtorek, 22 kwietnia 2008, 01:00
Posty: 10
Lokalizacja: Łódź
radek napisał(a):
Cena malych elektrownii wiatrowych nigdy nie bedzie nizsza niz duzej elektrowi o mocy kiluset kW lub MW.

W ujęciu ceny za 1kW mocy znamionowej owszem tak. Im większa moc, tym tańszy kW.
W ujęciu liczb bezwzględnych czyli cena instalacji do ceny instalacji napewno nie. Niemożna porównwać kilku mln zł do kilkunastu tysięcy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: czwartek, 12 czerwca 2008, 17:13 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): czwartek, 12 czerwca 2008, 01:00
Posty: 1
Wielokrotnie czytałem na tym forum o tzw odkręcaniu licznika. Na jakiej zasadzie podłączone są wtedy prądnice, czy inne urządzenia produkujące prąd. jak wygląda wtedy instalacja i jakie trzeba zastosować urządzenia, żeby wszystko sprawnie działało. Wiem, że strata energii na akumulatorach sięga nawet 50 %. Czy podłączenie do sieci energetycznej umożliwia niestosowanie akumulatorów. Będę wdzięczny za jakieś informacje, ewentualnie pomoc, gdzie ich szukać!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: piątek, 13 czerwca 2008, 12:08 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): wtorek, 22 kwietnia 2008, 01:00
Posty: 10
Lokalizacja: Łódź
skaut napisał(a):
Wielokrotnie czytałem na tym forum o tzw odkręcaniu licznika. Na jakiej zasadzie podłączone są wtedy prądnice, czy inne urządzenia produkujące prąd. jak wygląda wtedy instalacja i jakie trzeba zastosować urządzenia, żeby wszystko sprawnie działało. Wiem, że strata energii na akumulatorach sięga nawet 50 %. Czy podłączenie do sieci energetycznej umożliwia niestosowanie akumulatorów. Będę wdzięczny za jakieś informacje, ewentualnie pomoc, gdzie ich szukać!

Potrzebne są albo 3 oddzielne liczniki (1 do generatora, 1 dla energii pobranej z sieci {na ogół już wisi na ścianie}, 1 dla energii oddanej do sieci), albo tylko 2 jeśli licznik zliczający energię oddaną i pobraną z sieci jest licznikiem dwukierunkowym.
Podłączając sie do sieci nie potrzebujesz akumulatorów. Sieć jest Twoim darmowym akumulatorem. Akumulatory można zastosować tylko jako UPS na okiliczność zaniku napięcia w sieci. Wtedy potrzebowałbyś też przemiennika, zamieniającego prąd stały DC na prąd przemienny AC ~230V 50Hz.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: czwartek, 20 listopada 2008, 11:52 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 20 listopada 2008, 01:00
Posty: 34
Lokalizacja: Dublin, docelowo Gdynia
No cóż, ciekawą wizję ta firma AC Prim ( to to samo co wind&power) przed Toba roztoczyla bombastusie.
Widzę,że twój post jest sprzed prawie roku. Móglbys napisac czy coś z tego wyniklo i jak to wygladalo z tymi 10% ? Cos mi się to za piękne wydaje żeby bylo prawdziwe.
A tak z ciekawości to calkowity koszt postawienia takiego 1,5MW wiatraka jaki jest?
Tak orientacyjnie- 1 mln, 1.5 mln?
Sam się nosze z zamiarem stawiania jakiejś MEW ki albo wiatraka- ale to dopiero za 2-3 lata. Na razie sobie czytam- min. to Forum.


P.S. To mój pierwszy post więc witam wszystkich!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: czwartek, 20 listopada 2008, 12:02 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 01:00
Posty: 765
Za 1,5 MW zaplacisz ok 5-6 mln zl za nowa elektrownie od A do Z
Za uzywana mniej 2,5 - 3 mln zmiescisz sie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: czwartek, 20 listopada 2008, 13:20 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 20 listopada 2008, 01:00
Posty: 34
Lokalizacja: Dublin, docelowo Gdynia
Wygląda na to,że w momencie jak bedę sie rezczywiście bral za stawianie czegos to będe dysponowal ok 300-400 tys zl.
Jak ma 10% wystarczyć na postawienie to daloby radę... ale jakoś cięzko mi w to uwierzyć.
No i biorąc pod uwage odsetki kredytu to przynajmniej przez 10 lat pewnie cięzko będzie z jakimkolwiek zyskiem....


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: czwartek, 20 listopada 2008, 13:31 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 8 marca 2006, 01:00
Posty: 237
tutaj tylko fundusze UE mogą pomóc. Ale z ich dostaniem bywa różnie - dobry wniosek nie zawsze wystarcza.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 184 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL