Małe Elektrownie Wodne - Forum społeczności

Małe Elektrownie Wodne w polsce, forum, serwis, automatyka, sterowanie, projekty, turbiny, turbina, kaplan, franciss, montaż, konsultacja, portal
Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 15:43

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: sobota, 23 sierpnia 2008, 12:17 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): sobota, 23 sierpnia 2008, 01:00
Posty: 16
Witam!
mam taki dylemat to rozpatrzenia, mam zrobić mały referacik dotyczący analizy pracy MEW , mam przedstawić algorytm co jest potrzebne do przeanalizowania pracy MEW. i jeszcze mam jedno pytanie jak zamienić z kWh na moc wyprodukowaną? dziękuję za odpowiedź...pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: sobota, 23 sierpnia 2008, 23:24 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 8 sierpnia 2005, 01:00
Posty: 273
radekstanek napisał(a):
Witam!
mam taki dylemat to rozpatrzenia, mam zrobić mały referacik dotyczący analizy pracy MEW , mam przedstawić algorytm co jest potrzebne do przeanalizowania pracy MEW. i jeszcze mam jedno pytanie jak zamienić z kWh na moc wyprodukowaną? dziękuję za odpowiedź...pozdrawiam


:D cz. No to do nauki :!: :!: :!: . Nie wiem jak reszta , ale ja mam już dosyć fachowców po studiach zaocznych kształconych na "gotowcach" z podstawową zasadą : co tu robić żeby nic nie robić i zarobić. Do nauki człowieku :!: , będziesz przynajmiej rozumiał co czytasz i co piszesz lub będziesz w przyszłości pisał. Już sam fakt tak sformuowanego postu świadczy o twojej bezczelności i etyce.

Pozdrawiam Szam

P.s. Nie dotyczy to wszystkich po studiach zaocznych, wiem, że są osoby dla których "kwit" ukończenia studiów jest tylko potwierdzeniem wcześniej zdobytej, często znacznie szerszej wiedzy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: niedziela, 24 sierpnia 2008, 14:28 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): sobota, 23 sierpnia 2008, 01:00
Posty: 16
po pierwsze nie studiuje zaocznie, bo drugie nie studiuje energetyki żeby takimi rzeczami się zajmować w przyszłości...a jeśli nie chciałeś pomagać to po prostu trzeba było nic nie pisać..ale za jedno dzięki, że chociaż odrobinę poświęciłeś mi uwagi..
ja w porównaniu z tobą pomagam ludziom, a tylko jadę po nich jak po matołach...pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: niedziela, 24 sierpnia 2008, 16:46 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 19 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 677
Lokalizacja: Częstochowa
Nie przejmuj się, szam już taki jest, każdy jakiś jest a Szam właśnie taki. Szam musi mieć obiekt do obrażania wiec szuka okazji. Do niedawna próbował na mnie ale teraz jest na głodzie bo ja nie piszę to sie czepia wszystkiego (czytaj każdego potencjalnego kandydata). Ty jako nowy i nie fachowiec jesteś dla niego ponętny.

Nie przejmuj się, masz za friko jakieś doświadczenie życiowe.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: niedziela, 24 sierpnia 2008, 17:11 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): sobota, 23 sierpnia 2008, 01:00
Posty: 16
to jakby ktoś udzielił mi odpowiedzi na te pytania moje, naprawdę byłbym wdzięczny..pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: niedziela, 24 sierpnia 2008, 20:34 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 8 sierpnia 2005, 01:00
Posty: 273
radekstanek napisał(a):
to jakby ktoś udzielił mi odpowiedzi na te pytania moje, naprawdę byłbym wdzięczny..pozdrawiam


:D Cz. Materiały: podręcznik fizyka dla szkól średnich, w pigułce to Mały Poradnik Mechanika, algorytmy MEW - wyszukiwarka google, lektura tego forum, Poradnik MEW - w plikach do pobrania. Jesli masz konkretny problem dot. MEW napisz co wiesz i czego nie rozumiesz albo nie wiesz gdzie szukać rozwiązania, jeżeli bedę wiedział postaram się pomóc. Jeżeli chcesz żeby inni wykonali za Ciebie robotę - mały referacik, bez podania przyczyny dla której nie możesz jej zrobić sam, ale chcesz zbierać z tego tytułu profity, to moja opinia o Twojej bezczelności i braku etyki nie ulega zmianie.

Pozdrawiam Szam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: poniedziałek, 25 sierpnia 2008, 14:24 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): sobota, 23 sierpnia 2008, 01:00
Posty: 16
doszukałem się tak: jeśli mam kWh i chce mieć moc to wystarczy podzielić przez taki czas przez jaki wyprodukowała tyle energii ?
drugą sprawę jeśli chodzi o analizę pracę MEW to mam uwzględnić ..inwentaryzację urządzeń, jaki ma spad elektrownia, ile produkuje energii jaką ma moc? i czy mam podawać coś jeszcze i czy mam przedstawiać sposoby obliczeń tych wielkośći? pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: poniedziałek, 25 sierpnia 2008, 16:54 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 8 sierpnia 2005, 01:00
Posty: 273
Ale się narobiłeś , jak na studenta rzeczywiście wysiłek ogromny.

Pozdrawiam Szam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: poniedziałek, 25 sierpnia 2008, 18:29 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): sobota, 23 sierpnia 2008, 01:00
Posty: 16
to znaczy się, że dobrze?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: poniedziałek, 25 sierpnia 2008, 19:13 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 8 sierpnia 2005, 01:00
Posty: 273
radekstanek napisał(a):
to znaczy się, że dobrze?


No widzisz Student znowu masz problem, tyle narobiłeś się i nawet nie wiesz czy to dobrze :!: No ale to łatwe pytanie, więc podpowiem: dobrze jeżeli wysiłek ten przekujesz na na profity, np. przyjemność zrozumienia , posiadania wiedzy, albo zaliczenie, albo "kasę teraz lub w przyszłości. Do d...y, jeśli nic z tego nie będziesz miał.

Pozdrawiam Szam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: wtorek, 26 sierpnia 2008, 02:52 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 19 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 677
Lokalizacja: Częstochowa
Podstawową wielkością do przeanalizowania pracy konkretnej MEW jest przepływ ale nie taki prosty tylko jego wahania w czasie.( Spad jest stały) Co zrobić z wodą powodziową i co zrobić z wodą "letnią". W mojej okolicy zauważyłem teraz 5 stojących elektrowni a w jednej na dnie zbiornika to nawet ładowarka jeździ bo pogłębiają.
A w ogóle to różnych aspektów jest tyle, że faktycznie na niezły referat by starczyło. Trochę dużo by ktoś to Tobie od tak napisał.

A co do analizy planowanych MEW to najważniejszy jest urzędnik, któremu nic złego się nie stanie pomimo, że swoją niekompetencją i arogancją kompromituje organ władzy publicznej.

Do szama: witaj Kolego dawno nie pisaliśmy ze sobą. Co do działań studentów to jeszcze jest stara jak świat zasada: 3 Z. zakuć, zdać, zapomnieć. Różne wyznaczone prace można też załatwiać metodą "na sępa", miło, łatwo i przyjemnie. Tylko trzeba padlinę znaleźć.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL