Małe Elektrownie Wodne - Forum społeczności

Małe Elektrownie Wodne w polsce, forum, serwis, automatyka, sterowanie, projekty, turbiny, turbina, kaplan, franciss, montaż, konsultacja, portal
Teraz jest piątek, 19 kwietnia 2024, 04:22

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela, 8 października 2006, 23:22 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 8 sierpnia 2005, 01:00
Posty: 273
:D Cz. Czy ktos próbował, moze ma ? peltona na ok 5 m spadu, przepływ 100-200 l/s. Zdaje sie ze e-11 szukał turbiny na podobne parametry. Znalazłes coś i zainstalowałeś? Piomika tez o tym pisałeś. Napiszcie cos plis!!!! :D jestem w przededniu zakupu młyna a tam takie parametry.
Młyn na letnisko ,ale nie zdzierżę jesli ta energia miałaby sie zmarnowć :D
Mam już jedną elektrownie przyczepioną do widelca w rowerze , ale marze o elektrowni wodnej. Każdy duzy chłopiec powinien miec swoje zabawki, moja byłaby niewielka , ale WODNA!!! :D

Pozdrawiam Szam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: poniedziałek, 9 października 2006, 22:20 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): sobota, 1 stycznia 2005, 01:00
Posty: 514
Drogi Szamie
Nie jestem aż takim specjalistą ,żeby podjąć się doradzania Ci w Twoim temacie.Na mój gust - niepotrzebny Ci pelton - chyba że zwiększysz tam spad 10-100 krotnie , a to chyba niemożliwe?... :wink: co?...Powinieneś rozważyć instalację turbiny smigłowej (taki "kaplan" z łopatkami wirnika nieregulowanymi nawet w czasie postoju turbiny- czyli odlane wcałości z wirnikiemi nachylone pod kątem 45stopni) lub turbina francisa.Powinny mieć one regulacje przepływu za pomocą aparatu kierowniczego...Lub turbina smigłowa lewarowa , która miała by regulację przepływu przestawianymi na postoju łopatkami...Jeśli jest w tym młynie komora turbinowa z rurą ssącą - to w przybliżeniu srednica wlotu rury ssącej jest średnicą wirnika potrzebnej Ci turbiny francisa.Musisz tylko zmierzyć tą srednicę i albo poszukać takiej turbiny francisa np. tu na forum lub w wyszukiwarce google- wielce prawdopodobne ,że ktoś taką turbinę może mieć na zbyciu.
Pare miesięcy temu Suse pisał na forum ,że zrobił kaplana z pełną regulacją o srednicy bodajże 300 lub 400 mm- więc może On Ci więcej podpowie lub E-11 lub inni forumowicze...

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL