Małe Elektrownie Wodne - Forum społeczności

Małe Elektrownie Wodne w polsce, forum, serwis, automatyka, sterowanie, projekty, turbiny, turbina, kaplan, franciss, montaż, konsultacja, portal
Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 16:40

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostNapisane: czwartek, 16 listopada 2006, 00:38 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 20 stycznia 2005, 01:00
Posty: 285
Lokalizacja: Piła MEW Gryfice rz.Rega
Witam..
Na szryż rady niema ..trzeba go po prostu przepuścić..
Masę pracy na kratach z grabiami na zmianę żeby pierwsze zdążyły odtajać . duży palnik gazowy do papy termozgrzewalnej załatwia sprawę nawarstwiania się lodu w górnej partii krat ( styk powietrza i wody )..
Z zasuwami niema problemu jeśli są całe z metalu ( dobry przewodnik cieplny) .
Miałem taki numer w elektrowni :
Zamarzły kierownice , nawarstwiony szryż spowodował ich zablokowanie , turbiny pracowały ale kierownice były zablokowane , na szczęście zdając sobie z tego sprawę sprawdzałem co jakiś czas czy są ruchome ( za rzadko)( przy pracy automatycznej i siłownikach hydraulicznych nie muszę mówić co by się stało gdyby nagle wyłaczyli prąd albo opadła by woda.. automat chcąc przymknąć kierownice pourywałby wszystko) więc w momencie kiedy zauważyłem ich zamarznięcie czytaj zablokowanie nie pozostało nic innego jak szybkie zatrzymanie turbozespołów ..masakra ..zamykanie Zasuw do kanału bez problemu bo były w powietrzu.
Gdy zatrzymałem turbiny nie ruszając kierownic przy temp na zewnątrz -20stopni , wszystko marzło w oczach niemowie już o odkrytych turbinach w komorze z przeciekającymi zasuwami , jedna bryła lodu się zrobiła..
Kolejny problem to otwarcie przynajmniej jednej zasuwy do upuszczania wody ( zamarznieta w cholere) 2ie godziny grzania palnikiem I 2e butle 11kg poszły , ale zasuwa się odgrzała /odmroziła więc dało się podnieść!..
Potem folia na kraty żeby w komorach utrzymać plusową temperaturę i grzanie kolejne kilka butli gazu i parę godzin pracy i turbiny odmrożone.. zalane wodą poszły w ruch ..wszystko trwało jakieś 8godzin.
.
Morał --- w momencie kiedy zauważymy płynący szryż należy często zmieniać położenie kierownic tak aby nie pozwolić im przymarznąć!!!

Może to wydać się dla niektórych dziwne ale zasuwy metalowe jest 100% łatwiej odmrozić niżeli drewniane..!!!

Zimą przy dużych mrozach jest przerąbane..
Życzę wszystkim i sobie słabych mrozów i krótkiej Zimy..
Pozdrawiam

_________________
skype praktykant897
WP hydroenergia1

Nie dyskutuj z nikim, kto ma nad Tobą pół litra przewagi :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: czwartek, 16 listopada 2006, 00:57 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 8 sierpnia 2005, 01:00
Posty: 273
:D Jeleń jestem więc czytam o tym sryżu z otwartymi ustami. Kurna gdybym tego nie przeczytał chyba w łeb strzeliłbym sobie z braku wyobrazni, że życie mogę stracić. Wielkie dzięki Wszystkim za ruszenie tematu. Trout masz bingo za wywołanie tematu. :D Plis !!!! piszcie wiecej o waszych doswiadczeniach dot. tego i innych zagrożeń. Myśle że nie jedenemu jeleniowi życie uratujecie. :D

Pozdrawiam Szam

P.s. Wywołuje temat " ZAGROŻENIA PRZYRODY W MEW" . pISZCIE PROSZĘ BO WIELU ROBI WSZYSTKO BY MIEĆ WŁASNĄ MEW. Wielu
w tym ja nie ma świadomości zagrożeń. Jak już uruchomią swoją MEWkę
moga popłynąć i przez brak swiadomości pociągnąć innych.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: czwartek, 16 listopada 2006, 15:56 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): środa, 7 lipca 2004, 01:00
Posty: 107
Tu tez ci szam odpowiem, z temtu o turbinie przeszliscie na sryz ,przez co temat stal sie nieczytelny . Nie lepiej załozyc nowy postw innym dziale ? :twisted:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: czwartek, 16 listopada 2006, 17:15 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 8 sierpnia 2005, 01:00
Posty: 273
suse napisał(a):
Tu tez ci szam odpowiem, z temtu o turbinie przeszliscie na sryz ,przez co temat stal sie nieczytelny . Nie lepiej załozyc nowy postw innym dziale ? :twisted:



:D Cz. Załozyłem już wczoraj, w dziale Dyskusja, temat "zagrożenia przyrody w mew".

Pozdrawiam Szam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: środa, 28 marca 2007, 13:43 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): wtorek, 1 sierpnia 2006, 01:00
Posty: 7
Lokalizacja: Warszawa
No dobra, troche czasu minelo. Szam, jak tam Twoje postepy w budowie turbiny? Ruszyles z tym?

Pozdrawiam

Bleys


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL