Małe Elektrownie Wodne - Forum społeczności

Małe Elektrownie Wodne w polsce, forum, serwis, automatyka, sterowanie, projekty, turbiny, turbina, kaplan, franciss, montaż, konsultacja, portal
Teraz jest sobota, 20 kwietnia 2024, 04:13

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: piątek, 28 kwietnia 2006, 23:44 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz

Dołączył(a): piątek, 17 marca 2006, 01:00
Posty: 28
Witam

Czy moglby mi ktos wytlumaczyc w jaki spsob producent dobiera turbine do zapytania ofertowego?

Chodzi mi o to co musi byc w takim zapytaniu zeby poprawnie dobrac i zaoferowac klientowi turbine?

Czy wystarcza sam spad H i przeplyw Q ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 29 kwietnia 2006, 08:59 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 11 kwietnia 2005, 01:00
Posty: 126
Potrzeba:
-spad H
-przepływ wody Q
-przepływy wielolecia, średnioroczne, miesięczne
-dokumentacja, projekt obiektu mew

Wowczas mozna dobrak turbine.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 29 kwietnia 2006, 10:15 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz

Dołączył(a): piątek, 17 marca 2006, 01:00
Posty: 28
Dzieki :)
A czy moglby Pan jeszce opisac zaleznosc od mocy turbiny do ceny? Rozumiem ze to moga byc tajemnice handlowe, ale moze choc szacunkowo. Moze jakies wzory :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 29 kwietnia 2006, 12:39 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): piątek, 23 lipca 2004, 01:00
Posty: 169
Jezeli nawet wirnik jest produkowany w typoszeregu i leży na półce to cena zależy od twojej produkcji przyszłej energi,(twoich zysków) a nie od kalkulacji kosztów produkcji turbiny.
Tak robią wszyscy producenci i zakład mechanika samochodowego kasuje za usługi które zależą od marki samochodu. Co ciekawe to każdy z nich przekonany jest o swojej cudownej etyce zawodowej, ale jak producent turbin wymieni klocki lub żarówke w swoim mercedesie to sie burzy że sasiad za taka wymianę w polonezie zapłacił mniej. Często usługa w drogim sam. wymaga mniej pracy jak w tym polonezie. Ceny zależą nie tylko od wykonanej pracy ale również od zasobności frajera który sie trafi.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 29 kwietnia 2006, 12:39 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 24 lutego 2005, 01:00
Posty: 405
Im większa turbina tym droższa, do tego jeśli posiada automatykę - regulowany kąty natarcia łopat to cena odpowiednio rośnie, ale ta sama turbina może wyprodukować więcej prądu jeśli spad większy, więc przyjęło się poszukiwanie jak największego spadku ponieważ cena turbiny taka sama ale prądu więcej.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 29 kwietnia 2006, 14:39 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz

Dołączył(a): piątek, 17 marca 2006, 01:00
Posty: 28
Czyli przed rozpoczeciem inwestycji nie da sie okreslic kosztu turbozespolu?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 30 kwietnia 2006, 14:53 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 11 kwietnia 2005, 01:00
Posty: 126
Okreslic da sie nawet calosc inwestycji.
Kwestia nadesłania dokumentacji obiegu, przepływów wód, spadu.

Zapraszam do współpracy www.turbiny.com
tel 698165382


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 1 maja 2006, 00:28 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): środa, 7 lipca 2004, 01:00
Posty: 107
A ja z innej beczki. Przychodzi klient i zadaje pytanie wprost. Wirnik np. fi 500 ,podwójna regulacja co ma to kosztować i tyle. Co producenta obchodzi na jakim spadzie i wodzie ja zamontuje ? Wykona ja z gorszych czy tez lepszych jakościowo materiałów? Jak będzie niedobrana to moja strata .
Odpowiedz jest prosta , producenta interesuje jaka będzie przewidywana moc na zaciskach generatora i jakie zyski będzie miał inwestor ,czyli na jaka max kwotę można go będzie skroić, póki oślepiony jest zyskami.
Powiem tylko tak ,ze szukałem turbiny fi 300 jak mówiłem że będzie pracować na spadzie 3 i siurku cena do przyjęcia :) jak ta sama średnica lecz na spadzie 10m /ta sama woda chodz zwiększyla sie "przepustowoś" turbiny przewymiarowana/ cena odpowiednio wyższa a jak do 10m dodalem/tak z ciekawosci :mrgreen: / dwukrotność przeplywu ,cena powedrowala niebotycznie, na tyle pod niebiosa ,że za trochę pow. połowy tej kwoty stać mnie było na opracowanie włsnego "ustrojstwa"/opłaceniu kilku światłych konsultantów akademickich/,zlecenia wykonania 10 wirników (jak znajdą formę łopatki pewnego wirnika -4 szt gratis) elementów sterowniczych, hydrodrążarek i cięcie plazmą detali.
Zastrzegam ze rozmowy były tylko o module z wirnikiem i regulacją, bez dyfuzora, generatora etc.
Generalizując CENY Z KAPELUSZA :twisted:

P.S Doborem turbiny moim zdaniem winien zajać się projektant bo to on odpowiada przed inwestorem a producent jest od tego aby dostarczyc maszynę jaką ja zamawiam. Unika się w ten sposób nieporozumień i przerzucania odpowiedzialności pomiędzy nimi, jak coś jest nie tak .

_________________
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Uwaga!!!!
Indywidualista
Nie monitoruję postów w których się wypowiadam
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 1 maja 2006, 21:23 
Offline
Site Admin
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 23 stycznia 2004, 01:00
Posty: 661
Lokalizacja: kaszuby
[quote:0217cdb335="suse"]A ja z innej beczki. Przychodzi klient i zadaje pytanie wprost. Wirnik np. fi 500 ,podwójna regulacja co ma to kosztować i tyle. Co producenta obchodzi na jakim spadzie i wodzie ja zamontuje ? Wykona ja z gorszych czy tez lepszych jakościowo materiałów?[/quote:0217cdb335]

No właśnie. Materiały na wirnik dobiera się własnie w zależności od spadu i przewidywanej mocy. Jak jest mały spad i mała moc to mozna robić z tańszych i łatwiej obrabialnych materiałów.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL