Małe Elektrownie Wodne - Forum społeczności

Małe Elektrownie Wodne w polsce, forum, serwis, automatyka, sterowanie, projekty, turbiny, turbina, kaplan, franciss, montaż, konsultacja, portal
Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 03:05

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: sobota, 10 grudnia 2005, 01:08 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): środa, 23 listopada 2005, 01:00
Posty: 5
Chciałbym skorzystać z doświadczenia osób obecnych na forum i dowiedzieć się na pomoc jakich instytucj finansowych można liczyć, podejmując inwestycje w MEW, gdzie można liczyć na najkorzystniejszy kredyt? Jakim wkładem własnym trzeba dysponować przy inwestycji wartej 200-300tyś? I gdzię składać wnioski o ewentualną refundację poniesionych kosztów z funduszy UE? W jakim procencie tego typu inwestycje sa dotowane z UE??

Bede bardzo wdzięczny za wszystkie uwagi i odpowiedzi zwiazane z tematem :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 10 grudnia 2005, 08:46 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 24 lutego 2005, 01:00
Posty: 405
Mnie się obiło o uszy że renowacja obiektów starszych niż 50 lat podlega 100% refundacji z UE, niestety jeszcze nie miałem okazji tego sprawdzić.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 10 grudnia 2005, 09:52 
Offline
Site Admin
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 23 stycznia 2004, 01:00
Posty: 661
Lokalizacja: kaszuby
Kredyt na preferencyjnych stawkach -> BOŚ


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 10 grudnia 2005, 16:41 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): środa, 30 listopada 2005, 01:00
Posty: 186
Byłem w BOŚ-u nie dalej jak miech temu i spławili mnie ponieważ fundusze na preferencyjne kreski dla OZE dawno im się na ten rok skończyły i od strasznie "zapracowanego" rządu zależy czy i kiedy będą w roku przyszłym, poza tym nic innego w ofercie nie mają. WFOŚ zaś pożycza tylko jak ktoś chce zacząć całkowicie od zera. Generalnie rzecz biorąc szukałem paru tysiaków i to nie koniecznie preferencyjnych, zdarłem zelówki po wszystkich instytucjach i bankach i niewiele zdziałałem. Najlepiej jeszcze było w MARR. Najprzyjemniej było w bankach (oprócz BOŚ), w każdym musiałem tłumaczyć zdumionemu panu po drugiej stronie biurka co to jest MEW, co sie w "tym" produkuje i jak, to było żenujące, szczególnie jak potem słyszałem że bank boi się ryzykować z zabezpieczaniem się na takiej hipotece bo nie zetknął się nigdy z czymś takim.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 11 grudnia 2005, 08:37 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 24 lutego 2005, 01:00
Posty: 405
Normalne w Łódzkim BOŚ tez nie wiedzą że MEW jest ekologiczna, powinieneś wejść tam z buta i zażądać wizyty z kierownikiem bo panie z okienka nie odróżniają WIBOR od wibratora. Jak pani nadal będzie się stawiać powiedź że interesuje cię pożyczka 3% do EURIBOR tego nie może tobie odmówić. Chociaż z drugiej strony nasze banki są nastawione na klientów korporacyjnych, maluczkich spuszczają ze schodów.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 15 grudnia 2005, 01:08 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): środa, 30 listopada 2005, 01:00
Posty: 186
Generalnie rzecz biorąc jak będą ci chcieli odmówić to zawsze coś znajdą, a w ostateczności będą się zasłaniać swoimi analitykami (jak w moim przypadku). Wkurza mnie taka bezmyślność - bank woli zabezpieczenie na hipotece zasranego mieszkanka w zasranej Nowej Hucie prawie do 100% wartości a "boi się" zabezpieczyć na Mewce za gó..... 40.000. Włączając w to koszta i inne to w razie czego pogoniliby ją w tydzień z kilkakrotnym zyskiem.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL