Małe Elektrownie Wodne - Forum społeczności

Małe Elektrownie Wodne w polsce, forum, serwis, automatyka, sterowanie, projekty, turbiny, turbina, kaplan, franciss, montaż, konsultacja, portal
Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 10:07

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 8 grudnia 2005, 22:43 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz

Dołączył(a): sobota, 5 czerwca 2004, 01:00
Posty: 50
Z tego co wiem styczniki SC nie były robione w wersji odwróconej.
Wyjaśnij jaki to stycznik


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 8 grudnia 2005, 23:26 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 01:00
Posty: 765
[quote:e51682e55a="jercie"]Z tego co wiem styczniki SC nie były robione w wersji odwróconej.
Wyjaśnij jaki to stycznik[/quote:e51682e55a]chyba tak jak piszesz nie byly robione i juz nie produkuja ...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 9 grudnia 2005, 14:38 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): środa, 30 listopada 2005, 01:00
Posty: 186
[quote:4e413cb18c="bogas"]Powiem Ci jaki ja mam "wynalazek "
Przekładnia na pas płaski. Mechanizm otwier/zamyk kierownicy
napędzany rozrusznikiem od Żuka sprzężony jest z hamulcem ciernym
/jednocześnie jest to zamykanie awaryjne np na zanik napięcia/
Wody nie zamykam wecale , chyba że na czas remontu /jak teraz/[/quote:4e413cb18c]
To interesujące, a przynajmniej dla mnie na początek. Jak nabiore doświadczenia to może się pokuszę o coś innego.
Ja widziałbym to tak: rozrusznik - koło zamachowe od kompletu zamocowane na wałku ślimaka, czy dobrze rozumuję? A jak zrobić żeby po zamknięciu aparatu się rozłączało? Otwieranie widziałbym tu ręczne po odstawieniu rozrusznika. I jeszcze ciekawi mnie jak zrobić ten hamulec. Będę dozgonnie wdzięczny za odpowiedż. Ile obrotów ma taki rozrusznik i jaka musiałaby być przekładnia?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 9 grudnia 2005, 21:33 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): niedziela, 25 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 240
Lokalizacja: Wrocław
Tak - koło zębate na wałku ślimaka. Układ rozłącza krańcówka.Rozrusznikiem steruje automat rozrusznika.Konieczny jest w obwodzie prądowym bezpicznik np automatyczny 20 A / gdy np jakiś patyk wejdzie międzi łopaty kierownicy - aparat nie domknie się - krańcówka nie wyłączy - kable się popalą/ Otwierać możesz ręcznie - rozrusznik tu nie przeszkadza. Jak zdobędziesz rozrusznik R5C /Żuk/
to może on kręcić prawo-lewo a wtedy mając programowalny miernik obrotów i jakieś sterowanie poziomem /choćby pływak i krańcówki/ to już masz prostą - prostacką / właściwe podkreślić/ automatykę.
Hamulec to zespół dżwigni sprzężony z wieńcem przekł. kierownicy.
Jak naprwadę masz zamiar to robić to podaj maila- kilka zdjęć powie więcej niż kilka stron opisu.
Obrotami nie zawracaj sobie głowy - koło zębate od kompletu i będzie wyczesane.
Aha - akumulator nonstop doładowuje prostownik przerobiony na automat.

Cze.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 10 grudnia 2005, 16:47 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): środa, 30 listopada 2005, 01:00
Posty: 186
I o to chodzi bogas, mnie się to podoba, a przynajmniej na razie jak o tym piszesz
[email protected]
Na razie mam problemy z tym dezelem co pracuje w drugiej komorze, pokruszyły mi się dwie łopatki aparatu kierowniczego ale tym się nie będę zajmował po jak pójdzie dobrze to za rok może będę się nią golił.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 10 grudnia 2005, 19:49 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): niedziela, 25 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 240
Lokalizacja: Wrocław
OK
Nie mam teraz cyfróweczki ale za kilka dzionków prześlę.

Cze.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 14 marca 2006, 11:08 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): niedziela, 28 listopada 2004, 01:00
Posty: 309
Lokalizacja: Dom-Gliwice, MEW w budowie też
Witam
Ja właśnie konstruuję aparat zamykający. NA razie zrobiłem takie cudo: silnik 200 wat 1-fazowy napędza przekładnię ze starej zasuwy elektrycznej. Wychodzący wał jest sprzęgnięty z kolejną przekładnią (też z demobilu) o mocy dotychczasowej ca. 4 kW (silnika). Efekt - wał obraca się z prędkością 1 obrót/minutę, a dla drugiego zestawu (inne przekładnie) 1 obrót / 2 minuty. Silniczki zasilę z UPSa dającego sinusoidalny prąd (tego samego, który będzie zasilał automatykę i LARAM WŁAMANIOWY, czyli rzecz najpotrzebniejszą w krainie zbieraczy wszyskiego co na złom można sprzedać).
Uprzedzam. Toto jeszcze nie działa na turbnie, leży poskładane w garażu. Dam znać jak będzie kulać. Albo i jak nie będzie :D
Maciek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 14 marca 2006, 13:56 
Offline
Site Admin
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 23 stycznia 2004, 01:00
Posty: 661
Lokalizacja: kaszuby
Lepjej na automatyke daj oddzielne 24V, a na alarm jakis oddzielny mały aku 12V.

Jak coś bedzie nietak i przetwornica wydoi aku (wiem ze ma zabezpieczenia ale to nie wszystko) to mozesz miec problem.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL