Małe Elektrownie Wodne - Forum społeczności

Małe Elektrownie Wodne w polsce, forum, serwis, automatyka, sterowanie, projekty, turbiny, turbina, kaplan, franciss, montaż, konsultacja, portal
Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 10:38

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: poniedziałek, 30 lipca 2018, 10:47 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): sobota, 9 kwietnia 2011, 21:34
Posty: 159
Mam projekt wirnika typu Francisa, wykonany przez znaną i sprawdzoną firmę !
Pytanie - czy jeżeli zastosuję prądnicę o obrotach 740 na minutę zamiast 1000 obr/min (bo wirnik ten był projektowany na 1000 obrotów) powinien także ulec zmianie kształt łopatki ?
Wiem o tym, że zmieni się ilość łopatek wirnika, tzn. im mniejsze obroty, tym większa ilość łopatek, ale co z kształtem łopatki ?

_________________
Naucz się pisać bezwzrokowo (ja - dziadek) opanowałem to (a jest to jak niebo i ziemia) w ciągu 3 tygodni - 30 minut/dzien. Będzie Ci latwiej dyskutowac z nami! Otworz tylko np. strone http://www.pisaniebezwzrokowe.pl/szybkie_pisanie.html


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: piątek, 24 sierpnia 2018, 12:05 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 19 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 677
Lokalizacja: Częstochowa
Ja myślę, że nie ma co Krukowi odpowiadać bo zadaje temat i potem nawet nie reaguje i nie zagląda czy przypadkiem nie ma odpowiedzi. Po zadaniu tego tematu, miesiąc temu ani razu nie była na forum przynajmniej w sposób jawny. Gdy ja kiedyś mu odpisałem na powietrze w rurociągu to też go to nie interesowało bo miesiącami odpowiedzi nie zauważył. Teraz szczegółowo napisałem co zrobić z tym powietrzem to też ani słowa. Nie wiadomo czy mu się rozwiązanie podoba, czy u niego się nada, czy może zastosuje a nawet trudno wywnioskować czy czytał. Jest takie powiedzenie: ani be, ani me, ani kukuryku. Jest też inne: ani dziękuję ani pocałuj mnie w .... I tak to wygląda. Mimo wszystko pozdrawiam.
Ma ktoś jeszcze jakiś problem techniczny? Już kilku osobom coś podpowiedziałem, nawet naszemu głównodowodzącemu ( i też nic nie napisał).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: środa, 12 września 2018, 21:01 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): sobota, 9 kwietnia 2011, 21:34
Posty: 159
Hej Narek. Dziękuję bardzo za te pare słów, choć tak bardzo krytycznych.
Muszę Ci powiedzieć, że naprawdę zawsze natychmiast sprawdzam wszelkie odpowiedzi na moje pytania postawione na naszym forum.
Jednakże mam tak ustawione powiadamianie, że dostaję (albo powinienem dostawać) komunikat na email, że ktoś na forum odpowiedział na moje pytanie.
Miewam jednak problem z moją pocztą internetową, czasami nie działa - nie przyjmuje wysyłanych do mnie emailów.
Myślę jednak, że już ten problem rozwiązałem i proszę Cię bardzo odpisz mi na moje pytanie, jeżeli faktycznie możesz mi w tej sprawie cokolwiek poradzić.
Postaram się też odszukać Twojej odpowiedzi na moje pytanie odnośnie problemów z powietrzem w rurociągu i już teraz bardzo, bardzo Ci dziękuję za to, że poświęciłeś swój czas na odpisywanie - dzielenie się swoją wiedzą.

_________________
Naucz się pisać bezwzrokowo (ja - dziadek) opanowałem to (a jest to jak niebo i ziemia) w ciągu 3 tygodni - 30 minut/dzien. Będzie Ci latwiej dyskutowac z nami! Otworz tylko np. strone http://www.pisaniebezwzrokowe.pl/szybkie_pisanie.html


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL