Małe Elektrownie Wodne - Forum społeczności

Małe Elektrownie Wodne w polsce, forum, serwis, automatyka, sterowanie, projekty, turbiny, turbina, kaplan, franciss, montaż, konsultacja, portal
Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 16:41

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Re:
PostNapisane: niedziela, 12 lutego 2017, 18:21 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 19 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 677
Lokalizacja: Częstochowa
Ale fajnie się patrzy na różne wypowiedzi znaFców sprzed lat. Kilka lat minęło i coś jak by wiatraki stały się utopią i oby nie stały się gwoździem. Że zacytują Tołdiemu jego słowa "przecież to utopia". "Nasi dziadowie od tego odeszli" (czyli wiatraków) a dzisiaj biorą kredyty aby walczyć z wiatrakami. Jeszcze jak Energetyka nie będzie chciała, bo nie będzie musiała, kupować energii z wiatraków to dopiero będzie sie działao. Skoro mnie Tołdi pyta o liczenie to myślę, że sam oczywiście liczył tylko, że nie na siebie i postawił. I niech mu się kreci, tylko te certyfikaty poniżej 40 zł.

A co do sprawy zasadniczej w temacie to co tak ucichli aaaaa (jak to Pawlak powiedział) W ostatnim pości w temacie pokazałem zdjęcia przeogromnej ilości tych ponoć utopijnych maszyn bez piętrzenia i cisza wśród krytykantów się zrobiła. I co, budowali je aby uzyskiwać 100W z powierzchni 12mkw? W innym temacie (Brak spadu) też zrobiła się cisza (po 300 postach) gdy ktoś podał link do artykułu z Młodego Technika z elektrownią bez spadu 8 kW.


Tołdi napisał(a):
NAREK. CHŁOPIE :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
Liczyliśmy już to kiedyś. Przecież to utopia. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tu nie chodzi o poprawę kilkudziesięciu % aby się opłacało. :!:
Aby Twój pomysł wypalił , trzeba kilkaset lub kilka tysiecy procent.
Nasi DZIADOWIE od tego odeszli a Ty wracasz 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O


No to pora na wyśmianą Karuzelę Melodego. Podobno tylko 7 kW uzyskała, może źle pamiętam ale niech będzie tylko 4kW to przez rok (10 m-c) będzie 28 MWh. Aby instalacja fotowoltaiczna tyle wyrobiła to musiała by mieć ponad 30 kW mocy zainstalowanej po 4 - 5 tysięcy to tak poniżej 130 tys zł by nie wyszło. I jakoś nikt nie podejmuje się krytykować fotowoltaiki.

No i jak teraz Tołdi patrzysz na swój kolorowy post. Znowu gafa.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re:
PostNapisane: niedziela, 12 lutego 2017, 19:54 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): niedziela, 29 kwietnia 2007, 01:00
Posty: 345
Czas byś pomyślał dlaczego nie ma odpowiedzi na Twoje posty :roll:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re:
PostNapisane: poniedziałek, 13 lutego 2017, 19:35 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 19 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 677
Lokalizacja: Częstochowa
A kto by miał niby odpowiadać? Kilka dni temu napisałem moją opinie o aktywności uczestników forum. Gdy e-11 pytał o zamarzanie czujników to było 90 otwarć i ani jednej odpowiedzi. Dopiero ja to ruszyłem.

Na forum bardzo aktywni byli ci co atakowali np. Melodego, Narka, MEW sa, studentów za to że pytali. Zastanów się czy Ty nie masz też udziału razem z Szamem, że ludzie boją się pisać. Myślisz, że ktoś zaryzykuje napisać coś np. że przełęcz jest dobra dla wiatraków gdy za to może go spotkać porównanie do narkomanów. Albo wykorzystanie wody bez piętrzenia i wówczas zostaje się głąbem technicznym na rowerze wodnym. Niektórzy czujący się jako niezrealizowani tak atakują. Nawet jeśli przełęcz nie była by dobra to nie można tego napisać po ludzku? Od razu naćpany?

A w tym temacie Twój post "kolorowy" to czemu niby miał służyć? Myślę, że miał mnie ośmieszyć ale tak jakos wyszło, że to raczej Ty sam się ośmieszyłeś. Dziesiątki instalacji na zdjęciach wykorzystujące swobodny przepływ wody, o efektywności lepszej niż fotowoltaika a Ty jak się do tego odniosłeś? Ty się zastanów dlaczego tak się odzywasz bo ja już wiem dlaczego na moje posty nie ma odpowiedzi. Normalni uczestnicy forum boją się odezwać a krytykanci się ośmieszyli.

Gdy ostatnio Admin pytał o zamarzanie "roweru" to dostał porządną, rzeczową odpowiedź. Czy można by się spodziewać takiego poziomu odpowiedzi od Ciebie?


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL