Małe Elektrownie Wodne - Forum społeczności

Małe Elektrownie Wodne w polsce, forum, serwis, automatyka, sterowanie, projekty, turbiny, turbina, kaplan, franciss, montaż, konsultacja, portal
Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 22:10

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela, 27 stycznia 2013, 10:49 
Offline
jestem tu nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 5 listopada 2006, 01:00
Posty: 4
Lokalizacja: Torun
Witam,
poszukuję wiadomości i materiałów na temat rury ssącej hydrokonicznej, tzw. dzwonowej. Mam zamiar zastosować ją w mojej elektrowni. Ciekawostką tej rury jest jej niewielka długość - 1,66 średnicy wirnika.
Czy ktoś z Was posiada taką rurę? Chciałbym się dowiedzieć więcej o niej. W necie jest bardzo mało wiadomości na ten temat.
Przytoczę tu fragment:
Zastosowanie rur dzwonowych w elektrowniach wodnych pozwoliło uzyskać wysokie wartości współczynnika sprawności turbiny w szerokim zakresie pracy maszyny. Już w latach trzydziestych wieku XX zastosowanie rury hydrokonicznej współpracującej z turbiną Francisa pozwoliło osiągnąć wartość współczynnika sprawności turbiny na poziomie 84% . Ponadto w przypadku turbin typu Kalpana, osiągnięto sprawność na poziomie 91% przy średnicy wirnika wynoszącej D1=2,9m, a wysokość hydrokonicznej rury ssącej obliczono za pomocą formuły h=1,665D1.
pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: czwartek, 21 lutego 2013, 09:15 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): sobota, 1 grudnia 2012, 22:12
Posty: 16
Lokalizacja: Swiss
That's the one we tested also. I am sure this is the best one.

It's just very difficult to construct. I think it must been produced of plastics, but this means immidiatly serial production and standardiced Turbines.
We have build a few proto reasently. But were not through yet.

The drafttube ist the most important part on low heads. Read "Joachim Raabe" "Hydro power" Ratio K

To jeden testowaliśmy również. Jestem pewien, że to jest najlepsze.

To jest po prostu bardzo trudne do skonstruowania. Myślę, że musi ono wyprodukowane z tworzyw sztucznych, ale to oznacza, immidiatly produkcji seryjnej i standardiced turbin.
Mamy zbudować kilka proto reasently. Ale nie były przez jeszcze.

Drafttube ist najważniejszą część na niskie głowami. Przeczytaj "Joachim Raabe" "Energia wodna" współczynnik K


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: czwartek, 21 lutego 2013, 15:41 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz

Dołączył(a): czwartek, 16 grudnia 2010, 23:38
Posty: 79
Lokalizacja: Warszawa
krótka informacja o takiej rurze znajduje się w książce "turbiny wodne" Pana Krzyżanowskiego.
str 133.
gdzieś tu na forum jest link do tej książki.


Pozdrawiam

Coinicidence


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL