Małe Elektrownie Wodne - Forum społeczności

Małe Elektrownie Wodne w polsce, forum, serwis, automatyka, sterowanie, projekty, turbiny, turbina, kaplan, franciss, montaż, konsultacja, portal
Teraz jest wtorek, 19 marca 2024, 04:40

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela, 25 marca 2012, 17:06 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): niedziela, 25 marca 2012, 16:54
Posty: 1
Drodzy fachowcy,
projektuję na studiach trochę abstrakcyjny "dom jutra". Wymyśliłam sobie, że mój dom będzie wtopiony w górskie skały w pobliżu strumienia. W związku z wizjonerskim charakterem projektu założyłam, że przeprowadzę strumień przez jedyną elewację domu spełniającą również funkcję spiętrzającą strumień. Chciałabym żeby dom był samowystarczalny. (uzupełnię go także o inne, bardziej konwencjonalne technologie jak pompa ciepła, może ogniwa fotowoltaiczne) Jakiego typu turbiny w ogóle wchodzą w grę? Jakie warunki należy spełnić? Jakie parametry mogę założyć dla strumienia górskiego? W jakim stopniu taka mew może zaspokoić potrzeby małego domku (dla 2-3 osób)? Projekt jest koncepcyjny, więc potrzebne jest generalne założenie, to nie musi być sprawdzona metoda ani dostępna w Polsce. Myślę, że też nie muszę za bardzo przejmować się przepisami. Zależy mi na małym rozmiarze, nie ingerującym za bardzo w architekturę ściśle związaną z krajobrazem. Czy zespół małych turbin może zastąpić jedną dużą? Załóżmy też że mam nieograniczony budżet (pod warunkiem, że inwestycja się w ogóle zwróci)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL