Małe Elektrownie Wodne - Forum społeczności

Małe Elektrownie Wodne w polsce, forum, serwis, automatyka, sterowanie, projekty, turbiny, turbina, kaplan, franciss, montaż, konsultacja, portal
Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 13:01

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: piątek, 17 lutego 2012, 22:07 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): piątek, 17 lutego 2012, 21:45
Posty: 2
Lokalizacja: Wioska pod Warszawą
Witam
Na początek musze powiedzieć, że bardzo fajna strona. Tylko pogratulować jej twórcą.
Ale do rzeczy.
Jestem pracownikiem dydaktycznym uczelni technicznej. Moją domeną są silniki spalinowe, turbiny gazowe i ogniwa paliwowe, a na turbinach wodnych słabo się znam.
Ostatnio otworzyliśmy kierunek ?Energetyka? i do pełni szczęścia do zajęć brakuje nam turbiny wodnej - Kaplana lub Peltona, a najlepiej obu. Poszukuje małej turbiny o mocy około 2-3 kW, tak, aby można było wykorzystać ją do zajęć dydaktycznych. Turbina powinna być od razu z generatorem.

Poszukuje producenta/sprzedawcy takich turbin. Najlepiej krajowego. Może ktoś wie czy w kraju można coś takiego kupić. Znalazłem takie turbiny w USA, ale wolałbym wyrób krajowy lub przynajmniej z UE.

Turbina będzie zasilana wodą z ?zamkniętego obiegu wody? czyli zbiornik o pojemności 3 m3 do którego cały czas ze zbiornika podziemnego tłoczona jest woda. Zbiornik górny zamontowany jest 4 metry nad punktem ?wypływu wody?, więc cały czas mam ciśnienie odpowiadające 4 metrom słupa wody. Woda do punktu poboru doprowadzona jest rurą średnicy 80 mm.

Z góry dziękuje za pomoc.
Mirass


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: poniedziałek, 20 lutego 2012, 21:57 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 01:00
Posty: 765
Turbiny Kaplana produkuje ZRE Gdańsk, Gospodarz też coś robi tylko czy takie małe ?. Peltony czeska firma Mavel, o polskich producentach peltonów nie słyszałem.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: wtorek, 21 lutego 2012, 16:40 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): piątek, 17 lutego 2012, 21:45
Posty: 2
Lokalizacja: Wioska pod Warszawą
Witam
Niestety ci producenci robią tylko duże turbiny, do celów komercyjnych. Mi taka wielka nie jest potrzebna, zresztą nie mam jej gdzie zamontować i czym zasilić.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: wtorek, 21 lutego 2012, 22:46 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): czwartek, 10 listopada 2011, 18:05
Posty: 153
Witam,
zróbcie sami, będzie pouczająco.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL