Małe Elektrownie Wodne - Forum społeczności

Małe Elektrownie Wodne w polsce, forum, serwis, automatyka, sterowanie, projekty, turbiny, turbina, kaplan, franciss, montaż, konsultacja, portal
Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 11:15

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: sobota, 16 marca 2013, 10:36 
Offline
maniak elektrowniarz
maniak elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 30 maja 2005, 01:00
Posty: 1114
Sam jestem ciekaw, w tym linku:

http://translate.google.com/translate?h ... esentation

możesz zapytać o ofertę, wypełnij formularz i czekaj na odpowiedź.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: środa, 19 marca 2014, 12:59 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): czwartek, 6 lutego 2014, 20:23
Posty: 1
Witam.

Jestem świeżakiem na forum także proszę o odrobinę wyrozumiałości. :)

Mam lokalizację z można powiedzieć symbolicznym piętrzeniem bo niespełna 1,4m ale przepływ średni mam na poziomie 3,3 m/s. Myślę, że w takich warunkach warto byłoby rozważyć zastosowanie właśnie turbiny Banki-Michell. Mam dostęp do obrabiarek i z pomocą kolegi tokarza wiem że jesteśmy w stanie zbudować taką turbinę. Problem polega jednak na dobraniu wymiarów maszyny do ww lokalizacji. W związku z powyższym jeśli ktoś z użytkowników forum posiada dostęp do tabel z wymiarami lub do obliczeń, które pozwolą wykonać wysokosprawną (min 70%) turbinę prosiłbym o linki lub kontakt na pw.

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: czwartek, 3 kwietnia 2014, 11:09 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 01:00
Posty: 765
Mając gotowy dobry projekt wykonało się 80 % z pracy nad turbiną fizyczne wykonanie to 20 %. Ktoś kto udostępni za darmo równie dobrze może podarować gotową turbinę.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: czwartek, 3 kwietnia 2014, 21:39 
Offline
maniak elektrowniarz
maniak elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 30 maja 2005, 01:00
Posty: 1114
prezzess napisał(a):
Witam.

Jestem świeżakiem na forum także proszę o odrobinę wyrozumiałości. :)

Mam lokalizację z można powiedzieć symbolicznym piętrzeniem bo niespełna 1,4m ale przepływ średni mam na poziomie 3,3 m/s. Myślę, że w takich warunkach warto byłoby rozważyć zastosowanie właśnie turbiny Banki-Michell. Mam dostęp do obrabiarek i z pomocą kolegi tokarza wiem że jesteśmy w stanie zbudować taką turbinę. Problem polega jednak na dobraniu wymiarów maszyny do ww lokalizacji. W związku z powyższym jeśli ktoś z użytkowników forum posiada dostęp do tabel z wymiarami lub do obliczeń, które pozwolą wykonać wysokosprawną (min 70%) turbinę prosiłbym o linki lub kontakt na pw.

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i pozdrawiam.


Trochę wysiłku, poczytanie linków zamieszczonych na forum, dr. google i wszystko jest. To jest leserowanie, inaczej mówiąc "palenie głupa" w stylu piszę prace dyplomową i niech mnie ktoś wyręczy bo nie mam pojęcia o czym jest ta praca.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: piątek, 20 listopada 2015, 13:49 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): poniedziałek, 3 września 2012, 07:37
Posty: 3
Chciałbym zbudować turbinę Banki Michella znalazłem taką stronę:
http://www.pumpfundamentals.com/micro-hydro-banki.htm
Może ktoś zerknąć żeby sprawdzić czy warto i czy wzory i obliczenia są prawidłowe.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL