Małe Elektrownie Wodne - Forum społeczności

Małe Elektrownie Wodne w polsce, forum, serwis, automatyka, sterowanie, projekty, turbiny, turbina, kaplan, franciss, montaż, konsultacja, portal
Teraz jest sobota, 27 kwietnia 2024, 11:36

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Remont Francisa
PostNapisane: sobota, 19 lutego 2011, 00:06 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): środa, 30 listopada 2005, 01:00
Posty: 186
Witam. W najbliższym czasie planuję remont jednej z turbin (francis 1000 lub 1100). Czy ktoś z forumowiczów może polecić jakąś firmę z okolic południowej Polski? Interesuje mnie też orientacyjny koszt takiego remontu, jeżeli ktoś robił. Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: sobota, 19 lutego 2011, 13:54 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): niedziela, 28 listopada 2004, 01:00
Posty: 309
Lokalizacja: Dom-Gliwice, MEW w budowie też
Witaj!
Zależy co masz zrobić. Ja z braku na śląsku takiej firmy za rozsądne pieniądze (a może po prostu nie umiem szukać..) - wyremontowałem sam, dzieląc zlecenia po kawałku... Jak tylko używasz słowa ELEKTROWNIA, TURBINA, ceny szybują w większości przypadków w kosmos.. Nie wiem ile wyszło ale niewiele. Zależy co masz do zrobienia.
Odezwij się, możemy pogadać - ja kończę teraz remont drugiej jednostki. Pozdrawiam
Maciek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: sobota, 19 lutego 2011, 16:24 
Offline
maniak elektrowniarz
maniak elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 30 maja 2005, 01:00
Posty: 1114
Max1 napisał(a):
... Jak tylko używasz słowa ELEKTROWNIA, TURBINA, ceny szybują w większości przypadków w kosmos..
Maciek


Zgadzam się.

Szam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: sobota, 19 lutego 2011, 23:02 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 19 września 2004, 01:00
Posty: 442
Lokalizacja: Dolnosląskie
Święte słowa :D jak powiesz tokarzowi żeby wytoczył ci wałek do taczki to powie flaszka ale jak powiesz żeby wytoczył ci wałek do turbiny to powie stówa.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: niedziela, 20 lutego 2011, 00:16 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): środa, 30 listopada 2005, 01:00
Posty: 186
Nie sposób się nie zgodzić. Niestety nie wszystko można tutaj podciągnąć pod ośkę z taczek :) Taki np pierścień sterujący aparatem, jest spory i nietypowy, choć może tokarz łyknąłby tekst że karuzelę dzieciom robię :)))
Tak serio to potrzebuję wykonać regenerację dolnego pierścienia osadczego, pierścienia sterującego oraz górnego pierścienia turbiny a także uszczelnienie i przetoczenie wirnika ponieważ lekko bije. Przy okazji łopatki i ośki ale to najmniejszy problem. Zgryza mam też z deklem na turbinie, jest tylko luźno kładziony na górny pierścień, żadnych śrub czy mocowań, co prawda zachodzi na rant na pierścieniu ale jednak mam wrażenie że panewka zamiast trzymać wał, trzyma klapę, generalnie jej zatarcie spowodowało by obracanie się całej klapy.
Tak więc nie bardzo da się to wszystko zrobić w okolicznych "warsztatach" czy tokarniach, a tym bardziej samodzielnie. Ważna jest też długość przestoju, a samodzielne dłubanie znając życie przeciągnie się bardzo. Na samodzielny remont będę miał drugą turbinę, w znacznie bardziej opłakanym stanie, ale ta pierwsza musi dość szybko ruszyć z kopyta.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: poniedziałek, 21 lutego 2011, 08:22 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 11 kwietnia 2005, 01:00
Posty: 126
witam
Mogę remont wykonać proszę o tel. 664 136 041


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 78 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL